Zaporijya Üniversitesi

Zaporijya Üniversitesi

Zaporijya üniversitesi başvurmak için Eurostar ofislerini ziyaret etmeniz ve danışmanlardan gerekli sorularınıza yanıtlar ..

Zaporijya Üniversitesi

Zaporijya Üniversitesi Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Zaporizhia Üniversitesi veya daha yaygın adıyla ZU, Ukrayna’daki en eski üniversite ve Doğu Avrupa’daki en eski üniversitelerden biridir. 1649 yılında kurulan üniversite, Dinyeper Nehri kıyısında, Zaporizhia şehrinde yer almaktadır. Ukraynaca adı ‘Zaporozh’ ve üniversitenin sloganı ‘Başkaları Öğrenirken Biz Öğreniyoruz’. Şu anda lisans ve yüksek lisans dereceleri on dört farklı disiplinde sunulmaktadır.

Başlangıçta Academy of Sts. Cyril ve Methodius, ZU ‘Zaporizhia Üniversitesi’ anlamına gelir. Üniversite tarihi boyunca birçok isim değişikliği yaşamıştır. Aslen bir politeknik okul, 1950’de bir politeknik okul, daha sonra 1954’te bir yüksek öğretim enstitüsü ve 1968’de bir yüksek öğretim akademisi oldu. Üniversitenin ayrıca çeşitli bölümleri vardır: felsefe, filoloji, tarih, jeoloji, hukuk, ekonomi ve matematik . Sınıf eğitimine ek olarak, Zaporizhia Üniversitesi öğrencilerine eğitim yardımı da sağlar ve sporcuları için bir yüzme havuzuna sahiptir.

ZU’da öğrenci olmak için önce üniversitenin kabul komitesine başvurmanız gerekir. Ayrıca önceki okullarınızdan ve kolejlerinizden de iyi notlar almalısınız. ZU’da bir derece almaya hak kazanmak için eğitim kursunuzu altı yıl içinde tamamlamanız gerekir. Her yarıyıl sonunda, her öğrenci dersini geçmek veya başarısız olmak için yazılı sınavlara girmek zorundadır. Sınavlar hem üniversitede hem de öğrencilerin evlerinde yapılmaktadır. Sınavlarda başarısız olunması, üniversiteden idari olarak atılma ve öğretim üyelerine ayrılan ayrıcalıklar dışındaki tüm ayrıcalıkların kaybedilmesi ile sonuçlanır.

Her yıl 20 binden fazla öğrenci ZU’ya katılıyor; bu sayı yaz aylarında Ukrayna’nın diğer bölgelerinden gelen öğrencilerin üniversitede okumak için geldikleri zaman artar. Öğrencilerin yanı sıra üniversitede derslere devam eden profesörler ve personel de bulunmaktadır. Her sınıfta kırk ila elli öğrenci vardır; sınıflar, tüm katılımcıların aktif katılımıyla oldukça etkileşimlidir. Her sabah ve öğleden sonra, spor veya kültürel etkinlikler gibi müfredat dışı etkinlikler vardır. Öğrenciler için eğlenceli olmanın yanı sıra, bu aktiviteler herkesin çalışmaları sırasında fiziksel olarak formda kalmasına yardımcı olur.

Dersler ve sınavlar dışında öğrencilerin katılabileceği çeşitli kulüp ve organizasyonlar bulunmaktadır. Bunlar arasında drama grupları, koro grupları ve tiyatrolar ile çeşitli spor ligleri bulunmaktadır. Hatta öğrencilerin diplomalarını aldıktan sonra dilerlerse sertifikalı ilk yardım personeli olabilmeleri için belirli aralıklarla sınıfa katılan bir ambulans servisi bile bulunmaktadır. Her Salı gecesi, öğrencilerin dersler arasında dinlenebilecekleri özel bir öğrenci kafesi vardır; orada diğer öğrencilerle sınıf ödevlerini tartışabilir veya sınıf dışında öğretim üyeleriyle sosyalleşebilirler.

Zaporizhia Üniversitesi, diğer üniversitelere kıyasla daha uzun kurslar sunmaktadır – ancak bu ekstra zaman, öğretmenlerin her öğrenciye yüksek kalitede eğitim vermesini mümkün kılmaktadır. Öğrencilerin derslerinde onları meşgul edecek pek çok etkinliği vardır ama sınavları geçmek de onları ayakta tutar. Bu, büyük bir metropol bölgesinde bulunan tarihi bir üniversite olduğu için, zamanla birçok ünlü kişi buradan mezun olmuştur. Yüksek öğrenime nerede devam edileceğini düşünürken, yüzyıllar önce kurulduğundan bu yana Ukrayna vatandaşlarının nesiller için büyük öğrenme ve eğitim tesislerinin uzun geçmişine dayanan bu tarihi kuruma dikkat edilmelidir!

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!