Kiev Maup Üniversitesi

Kiev Maup üniversitesinde üniversite eğitimi almanız tüm hayatınızın akışını değiştirecek bir nitelikte en doğru tercih olacaktır.

Kiev Maup Üniversitesi

1989 yılında kurularak eğitim vermeye başlayan Kiev Maup Üniversitesi özerkliğe sahip olan yani hem devlet üniversitesi hem de özel üniversite statüsünde bulunan okullar arasında yer alıyor. Ukrayna için son derece önemli ve prestijli bir konuma sahip olan okul, güçlü ve başarılı bir öğretim görevlisi kadrosuna sahip olmasıyla da ön plana çıkıyor. 50 binden fazla gence eğitim veren son yıllarda çok daha fazla talep gördüğü için Türkiye’den de onlarca öğrencini tercihi olan üniversite, gençlere sunduğu olanaklar ile de dikkat çeken eğitim kurumları arasında yer alıyor.

Farklı kökenlere sahip öğrenciler için bir buluşma noktası haline gelen Kiev Maup Üniversitesi herhangi bir sınava girmeden ya da belirli bir sınav puanı elde etmeden kayıt yaptırabileceğiniz okullar arasında yer alıyor. Sınavsız giriş yapılabilen okullar arasında bulunması, Türkiye’de üniversiteye giriş sınavından yeterli puanı alamayan öğrenciler için bir fırsat niteliğinde olmasını da beraberinde getiriyor. Okulun sunduğu bölümlerde eğitim almak için lise diplomasına ya da meslek lisesi diplomasına sahip olunması yeterli olabiliyor.

Eğitim kalitesi yüksek ve geniş kapsamlı bir eğitim müfredatına sahip olan Kiev Maup Üniversitesi hem sayısal hem de sözel bölümleri öğrencilere seçenek olarak sunuyor. İleride gerçekleştirmek istediğiniz mesleği, ilgi alanlarınızı ya da bilgi sahibi olduğunuz konuları dikkate alarak dilediğiniz bölümü seçebiliyorsunuz. Ancak eğitimin Rusça ya da Ukraynaca olduğu gerçeği de göz ardı edilmemelidir. Bu durumda üniversite özellikle yabancı öğrencilerin dil problemi yaşamasını, sunduğu ön eğitim ile engelliyor.

Yaklaşık olarak 10 ay süren ve iki dönem şeklinde verilen hazırlık eğitiminde Kiev Maup Üniversitesi bu dillerin öğrenciler tarafından iyi düzeyde öğrenilmesini sağlıyor. Gerekli görülen bölümleri seçen öğrenciler matematik, kimya gibi en temel dersler hakkında da temek bilgileri edinme imkanına sahip olabiliyor. Bu sayede bir yandan eğitim alacakları dili öğrenirken diğer yandan bilgi eksikliklerini tamamlama şansını da elde etmiş oluyorlar.

Ukrayna eğitime büyük önem veren bir ülke olmakla birlikte aynı zamanda yaşam giderlerinin de ucuz olmasıyla ön plana çıkıyor. Bu durum Kiev Maup Üniversitesi gibi üniversitelerin minimum oranda yıllık eğitim ücretine sahip olmasını beraberinde getiriyor. Özellikle Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında çok daha cüzi rakamlardan oluşan yıllık eğitim ücretlerinden siz de faydalanabilirsiniz. Düşük gelirli aileler dahi çocuklarının bu kaliteli eğitimden faydalanmasını sağlayabilir.

Öğrencilere kütüphaneden kampüs alanına, yemekhaneden öğrenci yurduna kadar pek çok imkanı bir arada sunan Kiev Maup Üniversitesi avantajlı bir öğrencilik dönemi geçirmek isteyenlerin ortak seçimi olabiliyor. Siz de okulun olanaklarından faydalanmak ve titiz bir eğitim almak isterseniz öncelikle yurt dışında eğitim firması ile görüşmelisiniz. Bu sayede okulun yıllık eğitim ücretleri, Ukrayna’da aylık yaşam giderleri gibi merak ettiğiniz her konuda, güncel bilgileri edinme imkanına da sahip olabileceksiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!