Odessa Ulusal Mechnikov (Meçnikov) Üniversitesi

Bir danışmanlık kurumu olan Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı merkezine uğrayarak özgürce bölüm tercihinizi yapabilirsiniz.

Odessa Ulusal Mechnikov (Meçnikov) Üniversitesi

Avrupa Birliği kriterlerine uygun bir müfredat ile eğitim veren ve diploması da Avrupa ülkeleri tarafından tanınan Odessa Ulusal Mechnikov (Meçnikov) Üniversitesi Ukrayna’da eğitim almak isteyen gençler için ideal bir alternatif olabiliyor. Ülkenin ilgi gören eğitim kurumlarından biri olan üniversite toplamda 8 eğitim binası ile her yıl çok sayıda gencin meslek yaşantılarına tam donanımlı bir şekilde adım atmalarına olanak tanıyor. Okul, başta Türkiye olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinden gençlerin ilgi gösterdiği eğitim kurumları arasında yer alıyor.

Toplamda 95 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan kampüs ise öğrenciler için gayet keyifle kullanılabilecek çok sayıda farklı platforma sahip. Odessa Ulusal Mechnikov (Meçnikov) Üniversitesi kampüsü içerisinde 8 adet öğrenci yurdu bulunduğundan bu okulda eğitim almak isteyen gençler barınma problemi yaşamıyor. Aynı zamanda 4 farklı yemek salonu mevcut olan kampüs içerisinde sağlık merkezi, kafeler, spor salonu, tenis kortları gibi çeşitli aktivitelere uygun olan alanlar da yer alıyor.

Dünyanın pek çok ülkesinden ilgi gören bir eğitim kurumu olmasında eğitimin gayet ekonomik olmasının da payı bir hayli yüksek. Çünkü Odessa Ulusal Mechnikov (Meçnikov) Üniversitesi eğitim kalitesi son derece yüksek bir kurum olmasına karşın öğrencilerin masraflarının da pek çok eğitim kurumuna nazaran çok daha düşük olduğu bir üniversite oluyor. Ayrıca okulun yıllık eğitim ücreti de son derece makul düzeyde tutuluyor.

Odessa Ulusal Mechnikov (Meçnikov) Üniversitesi bünyesinde eğitim almak için herhangi bir sınava girmek gerekmiyor. Bu okulda eğitim almak isteyen gençlerin sahip olduğu avantajlar arasında yabancı dil bilgisi de bulunuyor. Hazırlık sürecinde yabancı dil eğitimi alarak hem Ukraynaca hem de Rusça öğrenme şansına sahip olabiliyorlar. Üstelik her iki dili de gayet iyi seviyede öğrenebiliyorlar. Üniversitenin bazı bölümlerinde okumak için de İngilizce eğitim almaları gerektiğinden yabancı dil bilgisi İngilizce yönünde de olabiliyor.

Ülkede yaşam koşulları düşünüldüğünde oldukça masrafsız bir eğitim süreci öğrencileri bekliyor. Eğer Odessa Ulusal Mechnikov (Meçnikov) Üniversitesi bünyesinde eğitim alıyorsa, her öğrencinin sağlık sigortası zorunlu olarak yapılıyor. Dolayısıyla herhangi bir sağlık sorunu yaşadıklarında sağlık hizmetlerinden de ekstra bir ücret ödemeden faydalanabiliyorlar. Ülkede ev kiraları da gayet makul seviyede ve yurt hayatını yaşamak istemeyen tüm öğrenciler yalnız ya da ev arkadaşları ile birlikte ev kiralayabiliyorlar.

Kampüs çevresinde öğrencilere yönelik olarak eşyalarla dizayn edilmiş çok sayıda kiralık konut yer alıyor. Kalite düzeyi yüksek bir eğitim veren Odessa Ulusal Mechnikov (Meçnikov) Üniversitesi mezunları kendilerine güvenen ve tam donanımlı bireyler olarak meslek yaşantılarına adım atabiliyorlar. Diplomaları Avrupa ülkelerinde de geçerli olduğundan meslek hayatı için Avrupa ülkelerinden birini de tercih edebiliyorlar. Eğer siz de bu köklü üniversitede eğitim almayı tercih ederseniz, uygulamanız gereken prosedür hakkında daha fazla bilgi edinmek için yurt dışı eğitim danışmanlığı firması ile görüşün.

Odessa Ulusal Mechnikov (Meçnikov) Üniversitesi-Sokak Görünümü

Ukrayna Odessa da Odessa Ulusal Mechnikov (Meçnikov) Üniversitesi-Üniversitenin Konumu

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!