dnepropetrovsk ulusal tıp üniversitesi

Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi

Dnepropetrovk Ulusal Tıp üniversitesi dünyaca saygı duyulan bir tıp diploması sahibi olmanızı kolaylaştırıyor.

Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi

Tıp alanında uluslararası başarılara imza atmış profesörlerin öğretim görevlisi olarak ders verdiği Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi yurt dışında eğitim almak isteyen gençler tarafından tercih dilebilecek okullar arasında yer alıyor. Özelikle tıp eğitimi almak isteyen öğrenciler için son derece ideal bir tercih olabilen okul Ukrayna’nın ilgi gören üniversiteleri arasında yer alıyor. Özellikle teknik alt yapısı ile ön plana çıkan okul her yıl yüzlerce mezun veriyor. Mezun öğrenciler arasında Türkler de bulunuyor.

Türkiye’den çok sayıda gencin tercih ettiği Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi bünyesinde modern ve bilim odaklı bir eğitim sistemi uygulanıyor. Öğrencilere tüm bilgiler en temel seviyeden başlanarak aktarıldığı için lise döneminde öğrencilerin aldıkları eğitimin kalitesi de önemini kaybediyor. Çünkü henüz hazırlık eğitimi aşamasında kimya, matematik gibi pek çok temel dersler öğrencilere aktarılarak eksik bilgilerini de kolaylıkla tamamlamaları sağlanıyor.

Tıp üzerine geniş kapsamlı ve kaliteli bir eğitim veren Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi kendine güvenen ve tam donanımlı bireyler yetiştiriyor. Tıp sektöründe adından sıklıkla söz ettiren onlarca isim bu okuldan mezun ve dolayısıyla okulun eğitim kalitesi de dünyanın pek çok ülkesi tarafından kabul görüyor. Ukrayna’nın tüm üniversitelerinde eğitim dili Rusça ya d Ukraynaca olduğundan öğrencilerin seçtikleri bölüme göre bu dillerden birini iyi seviyede biliyor olmaları gerekiyor.

Ancak Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi de dahil olmak üzere Ukrayna’nın hangi üniversitesini seçerseniz seçin kesinlikle yabancı dil problemi yaşamıyorsunuz. Yabancı öğrenciler için ön eğitim olarak adlandırılan hazırlık dönemi eğitimi sistemi uygulanıyor. Bu eğitim 2 dönem olmak kaydıyla toplamda 10 ay sürüyor. Rusça ya da Ukraynaca dillerinden birini çok iyi seviyede öğrenme imkanına sahip olan öğrenciler aynı zamanda en temel derslerin bilgilerini de alabiliyor. Hazırlık dönemi eğitimi başarıyla tamamlandığında ise öğrenciler sertifika alıyor.

Bu sertifika ile Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi eğitimine başlayabiliyorlar. Ülkenin üniversitelerinde okumak için herhangi bir sınava girmek ya da belirli bir puan ile okulların kapısını çalmak gerekmiyor. Sonuç olarak lise diplomasına ya da meslek lisesi diplomasına sahip olan gençler okula kayıt yaptırabiliyor ve diledikleri bölüm için akademik eğitim alabiliyorlar. Ancak okula kayıt için bazı koşullara da uyuyor olmak gerekiyor. 25 yaşını aşmamış olmak ve sağlık olunduğuna dair bir sağlık raporuna sahip olmak gerekir.

Öğrencilere barınma ve beslenme alanları da sunarak yaşam koşulları bakımından tüm gençlerin konforunu sağlayan Dnepropetrovsk Ulusal Tıp Üniversitesi Ukrayna’da sıklıkla tercih edilen okullar arasında yer alıyor. Siz de tercihinizi tıp eğitimi almak yönünde kullanmak isterseniz rotanızı bu okula çevirebilirsiniz. Okulun yıllık eğitim ücreti, öğrencilere sunduğu imkanlar ve hangi koşullarda bu okula kayıt yaptırabileceğiniz gibi hususlarda daha fazla bilgi edinmek için yurt dışında eğitim danışmanlığı firması ile görüşebilirsiniz.

  • UKRAYNA’DA ULAŞIM
  • Ukrayna birçok büyük Avrupa ülkesiyle bağlantılıdır ve birçok uluslararası uçuş Ukrayna’yadır. 
  • Uluslararası trenler birçok ülkeden Ukrayna’ya girmektedir. Karadeniz’den Akdeniz’e çeşitli şehirlerden gemiler mevcuttur.
  • Birçok şehir ve kasabaya otobüs servisleri mevcuttur.
  • Ukrayna’da sınırsız sayıda taksi hizmeti mevcuttur. Ukrayna’da otomobil kullanmaları için yabancıların uluslararası sürücü belgesine ihtiyacı vardır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu


Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!