odessa ulusal denizcilik akademisi

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi sahip olduğu donanımlı kampüs ortamı ve eğitim imkanları ile tüm dünyanın dikkatini çeken eğitim kurumudur

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi

İlk olarak 1944 yılında “Odessa Yüksek Deniz Okulu” ismi ile eğitim vermeye başlayan Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi 2002 yılında bugünkü adını aldı. Okul 2002 yılında Ulusal Statü ile ödüllendirildi ve bu ödülü de Ukrayna’da denizcilik sektörüne sağladığı faydalar sayesinde kazandı. Günümüzde ise bu alanda eğitim almak isteyen ülke gençlerinin yanı sıra tüm dünyadan yüzlerce öğrencinin tercihi oluyor. Türkiye’den de çok sayıda öğrenci bu okulda eğitim almak için rotasını Ukrayna’ya çeviriyor.

Şimdiye dek gerek Ukrayna gerekse Sovyetler Birliği donanmalarında görev yapmak üzere 40 bin uzman yetiştirmeyi başaran Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi donanmanın ödül almış isimlerini yetiştirmiş olmanın da halkı gururunu yaşıyor. Aralarında İşçi Partisi kahramanı ödülü ya da çeşitli başarılarıyla madalya almış olan mezunlar dahi bulunuyor. Okul bu başarısını ise son derece kapsamlı bir eğitim veriyor olmasına dayandırıyor.

Odessa Denzicilik Akademisi Dahil Olduğu Uluslararası Birlikler

Uluslararası Denizcilik Birlikleri
International Association of Maritime University (IAMU)/ Uluslararası Denizcilik Üniversiteler Birliği
Black Sea Association of Maritime Institute (BSAMI)/ Karadeniz Denizcilik Enstitüsü Derneği
International Maritime Organization/Uluslararası Denizcilik Örgütü

Temel bilim dalları hakkında verilen eğitimin modern teknolojiler ile harmanlanması, Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi bünyesinde eğitim alan gençlerin tam donanımlı bir şekilde okuldan mezun olmalarına olanak tanıyor. Öğrenciler 4 yıllık derin ve geniş kapsamlı bir eğitim sürecinin ardından hemen mezun olamıyor. Teorik eğitim tamamlandıktan sonra 12 ay süren bir gemi stajı yapılması gerekiyor. Staj esnasında bilgilerini pratiğe dökme imkanı bulan öğrenciler mezuniyet belgelerini almaya hak kazandıklarında eğitim aldıkları alanda kendilerine güvenen gençler haline gelmiş oluyorlar.

Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi bünyesinde verilen eğitimler İngilizce dili ile başlıyor. Öğrenciler İngilizceyi çok iyi seviyede öğrendikten sonra branş derslerine geçebiliyorlar. Seyrüsefer, pilotaj ve denizcilik astronomisi ise üzerinde en çok durulan ve meslek hayatında kullanılacak bilgileri içeriyor. Aynı zamanda öğrenciler uluslararası denizcilik hukuku, gemi kontrolü, donanma ve kargo taşımacılığı teknikleri gibi alanlarda da kapsamlı bir eğitim sürecinden geçiyor.

Okulun not sistemi ise biraz farklı… Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi bünyesinde verilen eğitim, lisans, uzman, bilim uzmanı ve önlisans şeklinde farklı kategorilerde 5’lik not sistemi uygulanarak gerçekleştiriliyor. Eğitim kalitesi ise tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başarıyor. Çünkü akademide IMO standartları uygulanarak bir eğitim müfredatı uygulanıyor. Dolayısıyla alınan diploma uluslararası alanda da geçerliliğe sahip. Mezun olan gençler diledikleri ülkede meslek yaşantılarına başlayabiliyorlar. Çünkü bu diploma gerekli tüm sertifikaları da içeriyor.

ISO 9001 – 2000 standartlarına sahip olan Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi Uluslararası Denizcilik Üniversiteleri Birliği’ne üye bir eğitim kurumudur. Kampüs ise 4 bloklu olarak hazırlanmış durumda. Toplamda 7 adet akademik bina yer alıyor. Spor kompleksi, olimpik havuz, yemekhane, kafeler, kulüpler, çamaşırhane, hastane ve çeşitli sosyal aktivite alanları gibi öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği tüm platformlar, okul kampüsünde yer alıyor. Eğer siz de denizcilik alanında kapsamlı bir eğitim almak isterseniz, yurt dışında eğitim danışmanlığı firması ile hemen görüşebilirsiniz.

#odessadenizcilikakademisi #denizcilikokumak #gemikaptanlığıokumak #ukraynaüniversiteleri

  • Odessa Denizcilik Akademisi Bölümleri
  • Uzak Yol Gemi Kaptanlığı
  • Organizasyon Yönetimi ve Ekonomisi
  • Teknolojik Süreçlerin Otomasyonu
  • Deniz-Liman Mühendisliği
  • Deniz Hukuku
  • Deniz Enerji Santralleri Mühendisliği
  • Elektrik ve Radyo Mühendisliği
  • Deniz Ulaştırma ve Lojistiği
  • Gemi Makine ve Mekanizmaları Mühendisliği

Bir gemi zabitinin başlangıç ​​maaşı yaklaşık 6-7 bin liradır. Bu maaş zamanla artacaktır. Bir yardımcı kaptanın maaşı 10.000 lira civarındayken, bir baş kaptanın maaşı 20.000 lira civarındadır ve tecrübeye göre artmaktadır.

Tercih Sebepleri

Odessa Denizcilik AkademisiDenizcilik Okumak
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!