Odessa A.V Nezhdanova Müzik Akademisi

Odessa A.V. Nezhdanova Müzik Akademisi

Odessa A.V. Nezhdanova Müzik Akademisi ; Müzik alanlarına yönelmek isteyen gençlerin önlerini sınavsız üniversite imkanları ile açan kuruma kayıt olmak çok kolaydır.

Odessa A.V. Nezhdanova Müzik Akademisi

Ukrayna’nın en eski müzik enstitülerinden biri olan Odessa A.V. Nezhdanova Müzik Akademisi 1913 yılında müziğe ilgi duyan gençlere eğitim vermeye başladı. Avrupa Müzik Akademileri ve Konservatuarları Birliği’ne üye olan okul halen dünyanın pek çok ülkesinden öğrenci kabul ediyor ve son derece kapsamlı eğitiminden dileyen her öğrencinin faydalanmasını sağlıyor.

Ülkenin güney bölümünde yer alan Odessa A.V. Nezhdanova Müzik Akademisi adeta bir müzik ve kültür merkezi haline gelmiş durumda… Profesyonel müzik eğitiminin yanı sıra müzikal anlamda da ilk akla gelen merkez konumunda olan okul, pek çok önemli müzisyeni yetiştirmiş olmanın da haklı gururunu yaşıyor. Çin’den Rusya’ya, Almanya’dan İsviçre’ye kadar uzanan pek çok ülkede önemli bir statüye sahip olan müzisyenler bu okuldan mezun.

Sadece müziğe ilgi duyanlar değil, profesyonel bir müzik eğitimi almak isteyenler de öncelikli seçimi olan Odessa A.V. Nezhdanova Müzik Akademisi bilimsel ve teoriye dayalı bir eğitim sistemine sahip. Ancak öğrencilerin başarılı bir eğitim alabilmeleri için uygulamalı olarak da bilgilerini pratiğe dökmeleri isteniyor. Bu sayede öğrenciler en temel bilgileri kendi süzgeçlerinden geçirerek harmanlayabiliyor ve temelleri sağlam bir müzik bilgisine sahip oluyor. Uygulama aşamasında da kendilerini geliştirerek başarılı birer müzisyen olarak mezun olma şansını elde edebiliyorlar.

Sadece müzik değil enstrüman konusunda da geniş kapsamlı bir eğitimden geçirilen öğrencilerin Odessa A.V. Nezhdanova Müzik Akademisi sayesinde kendilerini pek çok enstrümanı çalabiliyor şekilde yetiştirmeleri de mümkün hale gelebiliyor. Müzikal eğitim alarak özgün eserler geliştiren ve büyük ilgi gören öğrencilerin sayısı ise azımsanmayacak kadar fazla. Elbette okul sanatsal ve kültürel etkinliklere büyük önem veriyor. Üniversite bünyesinde çok sayıda sanat ve kültür kulüpleri bulunuyor.

Öğrenciler boş zamanlarını bu kulüplerle geçirerek bir yandan sosyalleşirken diğer yandan kendilerini çok daha keyifli bir şekilde geliştirme imkanına da sahip olabiliyorlar. Eğer Odessa A.V. Nezhdanova Müzik Akademisi bünyesinde kaliteli ve modern bir eğitimden geçmek isterseniz herhangi bir sınava girmeniz gerekmiyor. Bu okul, sınavsız kayıt yaptırılabilen okullar arasında yer alıyor. Lise diplomasına sahip olmanız, belirli bir taban puanı yakalamış olmanıza gerek kalmayacak şekilde okula kayıt yaptırabilmeniz için yeterli olabiliyor.

Kampüs içerisinde öğrencilere her türlü imkanın sunulduğu ve adeta küçük bir kent atmosferine sahip olan Odessa A.V. Nezhdanova Müzik Akademisi verimli, başarılı ve keyifli bir eğitim yılı geçirilmesini sağlayabiliyor. Yıllık eğitim ücretleri pek çok ülke ile kıyaslandığında son derece uygun olduğundan her aile çocuğunun bu okulda eğitim almasını sağlayabiliyor. Ukrayna kültürünü de yakından tanıma şansını yakalayacak olan öğrenciler Rusça ve Ukraynaca gibi çeşitli yabancı dilleri de öğrenmiş oluyorlar. Daha fazla bilgi almak ve kayıt için gerekli prosedürü öğrenmek için yurt dışında eğitim danışmanlığı firması ile görüşebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!