Ternopil Tıp Üniversitesi

Ternopil Tıp Üniversitesi

Başvuru yaptığınızda denklik sorunu ile karşılaşmayacak ve sınav stresi ile başa çıkmak zorunda kalmadan ekonomik fiyatlara okuyabileceksiniz.

Ternopil Tıp Üniversitesi

Ternopil Tıp Üniversitesi Ukrayna’nın Ternopil şehrinde yer alan bologna eğitim sistemi ile beraber eğitim vermekte olan kaliteli bir kuruluşudur. Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir tıp eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak eğitim görebileceğiniz bölümlere bir bakalım;

 • Tıp Bölümü
 • Diş Hekimliği Bölümü
 • Eczacılık Bölümü
 • Hemşirelik Bölümü
 • Morfoloji Bölümü
 • Tıbbi ve Biyolojik Enstitüsü Bölümü
 • Sağlık hijyen Bölümü
 • Patolojik Bölümü

Bu bölümlerin birinde iyi bir şekilde tıp eğitimi görmek için her hangi bir şekilde üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok ya da üniversite sınavına girmenize de gerek yoktur. Dilerseniz bu bölümler dahilinde iyi bir lisans eğitimi alabilir ve iyi bir diplomaya sahip olabilirsiniz fakat bunlar için;

 • Öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Elde etmiş olduğunuz lise diploması, alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübeye sahip Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde görev yapmakta olan ekip arkadaşlarımız tarafından Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde tercih etmiş olduğunuz bölümler dahilinde kayıt işlemleriniz için kullanılacaktır.
 • Yirmi beş yaşından büyük olmamalısınız. Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili Ruça, İngilizce ya da Ukraynaca olmak üzere üçe ayrılmaktadır. Bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak kapsamlı bir şekilde bilgiye sahip değilseniz, akıcı bir aksana sahip değilseniz ya da konuşulanları anlayamıyor veya cevaplandıramıyorsanız sizi doğrudan bir yıl sürecek olan hazırlık sınıfı eğitimi süreci beklemektedir. 10 aylık hazırlık programında İngilizce, Ukraynaca ve Rusça dil dersleri ve kimya, informatik, fizik ve biyoloji düzey yükseltme dersleri verilmektedir. Dersler 1 Kasım’da başlamaktadır. Hazırlık programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, Tıp, Eczacılık ya da Dişçilik Fakülteleri’ne kabul edilirler. Fakat yazmış olduğumuz bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak kapsamlı bir şekilde bilgiye sahipseniz her hangi bir şekilde yaş sınırı aranmadan doğrudan kayıt işlemleriniz yapılır ve tercih etmiş olduğunuz bölümler dahilinde lisans eğitimi sürecinde çalışmalarınızı sürdürme imkanına sahip olabilirsiniz.
 • Sağlıklı olmalısınız. Ukrayna iyi bir eğitim alabilmek için öncelikli olarak bir Ukrayna vizesine ihtiyaç duyulacaktır. Dolayısı ile bu alanda bir vize için gerekli olan şey Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşunda heyet raporuna tabi tutularak aids olmadığınızı gösteren bir rapora sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca elde etmiş olduğunuz bu raporun tercüme işlemlerinin yapılması ve bunun yanı sıra noter huzurunda birde kaymakamlık tarafından da onaylanması gerekiyor.

Bu işlemlerin akabinde tercih etmiş olduğunuz bölümler ile ilgili kayıt işlemleriniz sorunsuz bir şekilde yapılacaktır. Dilerseniz bu alanda çok daha geniş bir şekilde bilgi almak için 0212 244 66 00 numaralı telefon hattını arayarak konu ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Ya da dilerseniz doğrudan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine gelebilir gerekli işlemlerin başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Gerekli evrakları toparladığınızda işlemleriniz en kısa süre içinde alanında uzman ekip arkadaşlarımız tarafından yapılmaktadır. Sizlerde Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde elde edeceğiniz diplomalarınız ile beraber çağdaş yaşamın getirmiş olduğu sosyal bir hayata sahip olabilir, bu alanda çalışmalarınızı verimi bir şekilde yürütme imkanı bulabilir dilerseniz ülkemiz sınırları içerisinde kendi iş yerinizi açabilir ya da bir başka iş veren ile anlaşarak mezun olmuş olduğunuz bölümde çalışmalarınızı sürdürebilir çevrenizde saygın bir kişilik, aranan bir hekim olabilir ya da iyi bir eczacı olarak yaşamınızı rahat koşullar altında sürdürme imkanına sahip olabilirsiniz.

Ternopil Tıp Üniversitesi Eğitim

Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde kaliteli bir lisans eğitimi sürecinden geçerek geleceğinizi çok daha rahat, kaliteli, sosyal ve iyi bir şekilde yapılandırmak isterseniz öncelikli olarak 0212 244 66 00 numaralı telefon hattını arayarak konu ile ilgili ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olabilir ve bu alanda yürüteceğiniz çalışmalar doğrultusunda başarılı bir şekilde sistematik bir düzeyde rahat eğitim imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Ternopil Tıp Üniversitesi, Ukrayna’nın Ternopil kentinde yer alan kaliteli bir şekilde tıp eğitimi verilmekte olan üniversitelerinden birisidir. Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde sizlerde dilerseniz başarılı bir şekilde lisans eğitimi sürecinden geçebilirsiniz. Ternopil Tıp Üniversitesinde verilmekte olan eğitim dilleri Rusça, İngilizce ya da Ukraynacadır. Dolayısı ile bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak ayrıntılı bir şekilde bilgiye sahipseniz bu alanda rahat bir şekilde tercih etmiş olduğunuz bölümler dahilinde iyi bir eğiitm görebilirisniz.

Fakat bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak kapsamlı bir şekilde bilgi sahibi değilseniz sizi temel dersler ve yabancı dil eğitimi almanız için bir yıl sürecek olan hazırlık sınıfı bekliyor olacaktır. Dünyanın en kalitli eğitim sistemi olan Bologna eğitim sistemi ile beraber kaliteli bir şekilde eğitim vermekte olan Ternopil Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir lisans sürecinde öğrencilerin sadedece pasif bir alıcı olarak görülmesi ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade öğrenciler ile öğretmenler arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir hal alması sağlanıyor. Dolayısı ile bu alanda yapılmakta olan çalışmalarda sizler kaliteli bir şekilde sürdürmenize yöneliktir. Öğrencilerin bilgiye araştırarak ulaşan bir kişilik kazanması sağlanmaktadır. Bologna eğitim sitemi dahilinde yapılmakta olan çalışmalarda bu alanda etkili bir şekilde verim alındığı rahat bir şekilde gözlenebiliyor. Hazırlık sınıfı dahilinde İngilizce, Ukraynaca ya da Rusça eğitim almak isteyen öğrenciler Hazırlık Bölümü’ne kayıt olabilirler. 10 aylık hazırlık programında Ukraynaca ve Rusça dil dersleri ve kimya, informatik, fizik ve biyoloji düzey yükseltme dersleri verilmektedir. Dersler Bir Kasım’da başlamaktadır.

Ternopil Tıp Üniversitesi Eurostar

Hazırlık programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, Tıp, Eczacılık ya da Dişçilik Fakülteleri’ne kabul edilirler. Sizlerde bu alanda iyi bir hazırlık eğitimi sürecinden geçerek hem yabancı dil konusunda iyi bir şekilde akıcı bir aksana sahip olmasını sağlayabilir hemde konu ile ilgili olarak temel derslerin eğitimi almış olursunuz. Uluslar arası İlişkiler Bölümü’nün (UİB) stratejik görevi, Ternopil Devlet Tıp Üniversitesi’ni uluslar arası eğitim sahasıyla birleştirme ve üniversite ile yabancı eğitim, araştırma ve klinik merkezleri arasında iş birliği sağlamaktır. UİB’nin diğer önemli görevlerine bakacak olursak uluslar arası işbirliği projeleri oluşturma ve uygulamada üniversite kadrosu ve bölümlerine yardım etmek. Yabancı eğitim ve araştırma kurumları, kuruluşları, para kaynakları ve bunların Ukrayna’daki temsilcileri ile iletişim kurmaktır.

Sizlere Avrupa’da uygulanmakta olan eğitim müfredatını bire bir oranda uygulamakta olan Ternopil Tıp Üniversitesi bu süreç içerisinde gerek mesleki yeterlik bakımından gerek yabancı dil bakımından her anlamda size destek verici bir şekilde eğitim imkanları sunuyor. Ternopil Tıp Üniversitesinde tercih etmiş olduğunuz bölümde mezun olduğunuzda elde edeceğiniz lisans eğitimi diploması ile beraber bir çok Avrupa ülkesinde ve Türkiye’de diplomanız geçerlilik sahibi olacaktır. Ülkemizde yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan denklik sistemi ile beraber dilerseniz mezun olduğunuz alan dahilinde kendi polikliniğinizi açabilir ya da dilerseniz bir başka sağlık kuruluşu ile beraber çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Çevrenizde aranan bir hekim ya da eczacı olabilir rahat bir yaşam sürebilirsiniz.

 • UKRAYNA’DA ULAŞIM
 • Ukrayna birçok büyük Avrupa ülkesiyle bağlantılıdır ve birçok uluslararası uçuş Ukrayna’yadır. 
 • Uluslararası trenler birçok ülkeden Ukrayna’ya girmektedir. Karadeniz’den Akdeniz’e çeşitli şehirlerden gemiler mevcuttur.
 • Birçok şehir ve kasabaya otobüs servisleri mevcuttur.
 • Ukrayna’da sınırsız sayıda taksi hizmeti mevcuttur. Ukrayna’da otomobil kullanmaları için yabancıların uluslararası sürücü belgesine ihtiyacı vardır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu


İnstagram ; Eurostar

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!