odessa devlet ziraat üniversitesi

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi

Odessa Devlet Ziraat üniversitesi başarılı mezunlar yetiştirdiği için dünya çapında adı duyulan kaliteli ve köklü üniversitelerden bir tanesidir.

Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi

7 binden fazla öğrencinin eğitim aldığı Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi son derece kaliteli bir eğitim sunuyor olmasıyla ön plana çıkıyor. Türkiye’de üniversite eğitimini yurt dışında almak isteyen öğrencilerin de yakın markajında bulunan okul, 1918 yılında ülkenin Tarım Politikası Bakanlığı bünyesinde eğitim vermeye başladı. Öğrencilerin lise mezunu olması, üniversiteye kayıt yaptırabilmeleri için yeterli olabiliyor.

Son derece modern ve güncel bilgiler eşliğinde eğitim veren Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi için herhangi bir sınava girmeye gerek olmuyor. Lise mezuniyet diplomasına sahip olan gençler okulun bölümlerinden herhangi birini seçerek hemen kayıt işlemlerini yaptırabiliyorlar. Aynı zamanda yurt dışındaki pek çok üniversitede olduğu gibi taban puan sistemi de bulunmuyor. Dolayısıyla öğrencilerin bir sınava girerek belirli bir taban puan üzerinde puan almış olmaları gibi bir koşul yok.

Bünyesinde görev yapan 41 profesör ve 165 uzman ile geniş kapsamlı bir eğitim veren Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi 2001 yılında bugünkü adını alarak çeşitli başarılara da imza atmaya başladı. Yurt dışında da pek çok ülke tarafından saygın bir eğitim kurumu olarak kabul edilen üniversite yabancı öğrencilerin son dönemde çok daha fazla tercih ettiği bir okul olmayı da başarıyor. Sınavsız giriş yapılabiliyor olmasının yanı sıra üniversitenin öğrencilere sunduğu sosyal imkanların da yüz güldüren bir seviyede olması, okula olan ilginin her geçen yıl artmasını beraberinde getiriyor.

Bir hayli ilgi gören bölümler arasından dilediğinizi seçerek kayıt yaptırabileceğiniz Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi keyifli bir kampüs içerisinde eğitim veriyor. Kampüste öğrenci yurtlarının yanı sıra kafeler, spor salonları, jimnastik salonları, tenis kortları gibi çok sayıda aktivite alanı bulunuyor. Öğrencilerin tamamı yıl boyunca bu imkanlardan faydalanabiliyor ve boş zamanlarını da diledikleri gibi geçirebilme şansına sahip olabiliyorlar.

Geniş bir kütüphaneye sahip olan üniversitenin öğrencilere ders çalışma alanları da sunuyor olması, ön plana çıkan yönleri arasında yer alıyor. Yurtta ya da evde ödev hazırlama, ders çalışma imkanı bulamayan gençler Odessa Devlet Ziraat Üniversitesi kütüphanesinde çalışmalarını yapabiliyorlar. Aynı zamanda çeşitli kültürel ve sosyal kulüpler de olan okulun öğrencileri gayet aktif bir eğitim dönemi geçirebiliyor. Kendilerini ilgi alanlarına göre geliştirebiliyor ve bu sayede kişisel gelişim ihtiyaçlarını da karşılayabiliyor.

Ukrayna’nın pek çok ülke ile kıyaslandığında ekonomik yaşam koşullarına sahip olması, özellikle Türkiye’den çok sayıda gencin seçimini Odessa Ziraat Üniversitesi yönünde kullanmasını sağlayabiliyor. Yeme içmeden barınmaya kadar pek çok öğrenci masrafı diğer ülkelere nazaran daha makul seviyelerde kalıyor. Bu sayede bütçesi geniş olmayan ailelerin çocukları da yurt dışında eğitim almanın avantajlarından mahrum kalmıyor. Yıllık eğitim ücreti, Ukrayna’da yaşam koşulları ve eğitim almanın şartları gibi konularda daha fazla bilgi edinmek için yurt dışında eğitim danışmanlığı firması ile görüşebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!