Kiev Tasarım Üniversitesi

Kiev Tasarım Üniversitesi

En iyi yurtdışı üniversitelerinden biri olan Kiev Tasarım üniversitesi uzman kadrosu ile eğitim hayatınıza bir adım önde başlarsınız.

Kiev Tasarım Üniversitesi

Tasarım noktasında kendine güvenen, mesleğini bu yönde seçmek isteyen ve akademik anlamda gerekli tüm eğitimi alma kararı veren öğrenciler tercihini Kiev Tasarım Üniversitesi yönünde kullanabilir. Tasarıma dair her türlü bilginin modern ve bilimsel metotlar eşliğinde öğrencilere aktarıldığı üniversite Ukrayna’nın ilgi gören eğitim kurumları arasında yer alıyor. Sadece Ukrayna’nın değil pek çok ülkenin takip ettiği okulda Türk gençler de eğitim alabiliyor. Çünkü okul her yıl dünyanın farklı ülkelerinden yabancı öğrencileri kabul ediyor.

Öncelikle Kiev Tasarım Üniversitesi eğitiminden faydalanmak için nelerin gerektiğinden bahsedelim. Gençler için yüz güldüren özelliklere sahip olan bu okulda okumak, herhangi bir sınava girmiş ya da belirli bir puanı almış olmayı gerektirmiyor. Öğrenciler lise diplomasına sahip olduklarında taban puan sistemi de uygulanmadığından okula kayıt yaptırabiliyor. Ancak bu üniversitede eğitim almak için sağlıklı olmak da gerekiyor. Herhangi bir sağlık sorununa sahip olanlar maalesef okula alınmıyor. Bu nedenle öğrencilerden sağlık raporu talep ediliyor.

Tasarım Üniversitesi Ukrayna Yaşam Koşulları

Ulaşım Gıda Konut Kıyafet
Toplu Taşıma Bileti 0.25€ Yumurta 1$ Merkezde Tek Odalı Daire Kirası 295€ Normal Ayakkabı 70€
Taksi Açılış Ücreti 1.5€ Ekmek 0.2€ İlçelerde Tek Odalı Ev Kirası 195€ Kot Pantolon 55€
Aylık Toplu Taşıma Kartı 10.50€ Peynir 5$ Merkezde 3 Odalı Daire Kirası 550€ Spor ayakkabı 85€
Ukrayna 1 litre Benzin Fiyatı 1.05€ – 1.10€ Su 0.3€ İlçelerde 3 Odalı Ev Kirası 340€ Kadın Elbise Fiyatları 35€

Yıllık eğitim ücretleri son derece makul seviyede tutulan Kiev Tasarım Üniversitesi eğitimlerinden faydalanmak için cüzi oranda bir ödeme yapmak yeterli olabiliyor. Çok sayıda Avrupa ülkesi ile kıyaslandığında bu okulun talep ettiği ücretlerin bir hayli düşük olduğunu görmek mümkün. Ailelerin çocuklarının Kiev Tasarım Üniversitesi eğitimi almasını sağlaması için mutlaka çok yüksek bir gelir düzeyine sahip olmanıza gerek yoktur.

Ukrayna’da hayat gayet ucuz ve dolayısıyla öğrencilerin geçimi için de yüksek meblağlardan söz etmeye gerek kalmıyor. Okulun kampüsü öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamalarına yönelik olarak düzenlenmiş durumda ve tüm öğrenciler yeme içme ya da ders çalışma gibi ihtiyaçlarını kampüs dışına çıkmadan karşılayabiliyor. Modern bir binada eğitim veren Kiev Tasarım Üniversitesi teknik anlamda da donanımlı bir okul statüsünde bulunuyor.

 

Öğrencilere sadece teorik eğitim vermeyen, aynı zamanda aldıkları bilgileri uygulamalı olarak da deneyimleme şansı sunan okulda, bu deneyimi yaşayabilmeleri için teknik alt yapı mevcut. Farklı dallarda tasarım hazırlama imkanına sahip olan öğrenciler kendi gelişimlerini de bu alanları kullanarak sağlayabiliyor. Çizim yapmaktan maket hazırlamaya kadar her türlü çalışmanın yapılabildiği okulda eğitim alan gençler geçirdikleri eğitim döneminden de memnun kalıyor.

Verimli bir şekilde zamanı değerlendirebilme ya da tasarım yönlerini güçlendirebilme olanağına sahip olan gençlerin kendilerine tam olarak güvenen ve donanımlı bireyler olarak mezun olması mümkün hale gelebiliyor. Her yıl yüzlerce mezun veren Kiev Tasarım Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz sorulara hemen yanıt bulabilirsiniz. Bu okulda eğitim almak için hangi koşullara sahip olmak gerektiği ya da yıllık eğitim ücretlerinin ne kadar olduğu ve ödemelerin nasıl yapıldığı gibi konularda bilgi alabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bir yurt dışı eğitim danışmanlığı firması ile görüşmek ve hem üniversite hem de Ukrayna’da hayat hakkında her türlü bilgiyi edinmeniz olacak.

#ukraynadaüniversiteokumak #kievteknolojivetasarımüniversitesi #kievtasarımüniversitesi

Ukrayna'da toplam 312 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı Avrupa Birliği tarafından akredite edilirken, 90 civarında üniversite kalitesine göre YÖK tarafından akredite edilmiştir. En fazla üniversite Başkent olan Kiev de bulunmaktadır.

Kiev Tasarım Üniversitesi 1930 yılında Ukrayna'nın başkenti Kiev’de kurulmuş bir eğitim kurumudur.

 

Tercih Sebepleri

Teknoloji ve Tasarım ÜniversitesiKyiv National University of Technologies and DesignKiev Teknoloji ve Tasarım ÜniversitesiTeknoloji ve Tasarım ÜniversitesiTasarım Üniversitesi
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!