Ukrayna’da Eğitim Makine Mühendisliği

Ukrayna’da Eğitim Makine Mühendisliği

Ukrayna’da Eğitim Makine Mühendisliği ; üniversitede okumanızın önemli olduğunun farkına varmanızda yardımcı olmaktadır. Yaşam biçiminizin..

Ukrayna’da Eğitim Makine Mühendisliği

Türkiye’deki eğitim sistemi ve sınavlar neticesinde henüz bir yere yerleşemediyseniz ve hayalinizde Makine Mühendisliği okumak varsa neden şansınızı yurtdışında okuyarak kullanmıyorsunuz? Ukrayna’da eğitim Makine Mühendisliği için sınavsız ve taban puansızdır. Yani Ygs veya Lys’den istediğiniz puanı alamamış olmanız veya sınava hiç girmemiş olmanız sorun teşkil etmez. Ukrayna’daki üniversiteler gençlerin sınava girmelerini istemezler. Kendi eğitimlerini verdikleri için dil konusunda da bir sıkıntı olmaz. Zira tüm Makine Mühendisliği eğitimi veren okullarda Rusça eğitim göreceksiniz.

Birbirinden güzel şehirleri ve kaliteli üniversite eğitimleri olan Ukrayna’da öğrenci olarak yaşayacağınız çok fazla avantaj vardır. Hangi şehirde olursanız olun kiralar çok düşüktür ve yeme içme konularında da zorlanmazsınız. Cebinizde 350 Dolar varsa dilediğiniz gibi öğrencilik hayatınızı geçirebilirsiniz. Elbette harcamalar çok kişisel olduğu için kimi öğrencilere bu rakamlar da yetmemektedir. Bu arada burs alma niyetiniz varsa Kredi Yurtlar Kurumu’na başvurarak daha sonra geri ödemeli burs seçeneğinizi de kullanabilirsiniz. Ukrayna’da eğitim Makine Mühendisliği okumak isteyen öğrenciler için çok büyük şans demektir.

Makine Mühendisliği İçin Hemen Başvurun

Ukrayna’da eğitim Makine Mühendisliği bölümleri için Rusça eğitim dışında, staj imkanına da sahiptir. Gençlerimiz eğitimlerini pratiğe dökebilecekleri pek çok platform da bulurlar. Makine Mühendisliği bulunan başlıca şehirler Kiev, Donetsk, Harkov, Lugansk, Dnipropetrovsk, Odessa, Lviv ve İvano-Franvisk Herson’dur. Ülkenin en güzel şehirleri olduğu kadar en iyi eğitimleri veren üniversitelere de sahiptirler. Şehirlerle aynı isimleri taşıyan üniversitelerde eğitim harç bedeli senelik 2000$ ile 6000$ arasında değişmektedir. Harç bedelleri değişse de tüm üniversitelerde eğitim dili Rusçadır.

Eğitim sisteminin kurbanı olmayın ve sınavların hayatınızı belirlemesine müsaade etmeyin. Kendi tercihlerinizi yapın, geleceğinizi iyi bir Makine Mühendisi olarak geçirin. Europass diplomanızla daha iyi iş imkanları bulun. Ülkemizde de tanınan diplomanızın size açacağı kapılardan özgüveni yüksek şekilde girin. Rusça dışında hem İngilizce öğrenin, hem de Ukraynaca. Bilime değer veren, Avrupa Eğitim Kriterleri’ni benimseyen Ukrayna üniversitelerinde lisans eğitimi almak için hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşün.

Yeni bir dil öğrenmekle kalmayıp yepyeni bir kültürle tanışacaksınız. Dünyanın her yerinden yabancı arkadaşlıklar edineceğiniz gibi, sanatla, konserle, sinemayla,  festivallerle iç içe geçen öğrencilik hayatınız moral açısından da sizi tatmin edecektir. Sosyal yönü kuvvetli, alanında uzman bir Makine Mühendisi olabilmek için tek yapmanız gereken şey lise diplomanızla beraber Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerine gitmek olmalıdır.

Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!