Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Üniversitesi

Dnepropetrovsk Üniversitesi

Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Üniversitesi ; Kaliteli akademik kurumlardan biridir. İş imkânlarını mezunlarına...

Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Üniversitesi

Yurt dışında eğiti almak isteyenlerin yakın markajında bulunan ülkeler arasında Ukrayna da bulunuyor. Ülkenin eğitime yüksek oranlarda yatırım yapıyor olması, titiz ve dinamik bir eğitim sistemine sahip olması ve aynı zamanda eğitim ücretlerinin pek çok ülkeye nazaran daha düşük olması, rotasını bu ülkeye çevirenlerin sayısını çoğaltıyor. Ukrayna’da eğitim almak isteyenlerin öncelikli tercihleri arasında Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Üniversitesi de bulunuyor. Meslek olarak inşaat mühendisliği ya da mimarlık düşünenlere yük güldüren seçenekler sunan okul, Türk gençlerinin de favorisi olmaya aday!

Son derece kaliteli ve geniş kapsamlı bir eğitimin uygulandığı Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Üniversitesi kapılarını yabancı öğrencilere de açık tutan eğitim kurumları arasında yer alıyor. Her yıl yüzlerce yabancı öğrencinin eğitim için tercih ettiği okulda öğrencilerin istisnasız tüm ihtiyaçları karşılanabiliyor. Bu okulda okumak için herhangi bir sınava girmek ise gerekmiyor. Sınavsız üniversiteye kayıt yaptırabilme hakkı özellikle Türkiye’de üniversiteye giriş sınavından yeterli puanı alamayan öğrencilerin üniversiteli olma hayalini gerçeğe dönüştürüyor.

Mimar ya da inşaat mühendisi olmak isteyenlerin en modern teknikler uygulanarak aldıkları eğitimle geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayan Dnepropetrovsk Devlet İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Üniversitesi her yıl eğitim dönemini 1 Eylül’de başlatıyor. Ancak bu okulda okuyabilmek için 25 yaşını doldurmamış olmak ve sağlık sorunu yaşamamak gibi çeşitli kriterlere uygun olmak gerekiyor. Kriterlerin tümünü detaylarıyla öğrenmek için yurt dışında eğitim danışmanlığı hizmeti veren firma ile görüşebilirsiniz. Eğitim dönemlerinin yanı sıra merak ettiğiniz sorulara da yanıt bulabilirsiniz.

Son derece düşük tutulan yıllık eğitim ücretlerinden de faydalanarak Devlet İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Üniversitesi öğrencisi olabilirsiniz. Avrupa ülkeleri ve pek çok dünya ülkesi ile kıyaslandığında bu okulun eğitim ücretleri gayet makul seviyede kalıyor. Sonuç olarak eğitim için büyük bütçeler ayıramayan öğrenciler de tercihini yurt dışında eğitim alma yönünde kullanabiliyor. Zira Ukrayna zaten yaşam koşulları bakımından bir hayli ekonomik bir ülke ve bu ülkede öğrenciler konforlarından ödün vermeden üniversite okuma şansını elde edebiliyor.

Devlet İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Üniversitesi öğrenci yurdu, kütüphane, uygulama alanları, kafeler ve daha pek çok imkanı tüm öğrencilerine sunan üniversiteler arasında yer alıyor. Eğitim binalarının da yer aldığı kampüs içerisinde öğrenciler ihtiyaçlarının tamamını karşılarken aynı zamanda kişisel ilgi alanları noktasında kendilerini geliştirebiliyorlar. Sosyal ve kültürel kulüpler sayesinde öğrencilerin aktif bir eğitim yılı geçirmesi mümkün olabiliyor.

Büyük ilgi gören Devlet İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Üniversitesi kayıt koşulları ve yıllık eğitim ücretleri gibi hususlarda daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz yurt dışında eğitim danışmanlığı firması ile hemen irtibata geçin. Mimar ya da mühendis olma hayallerinizi gerçekleştirmek için hemen şimdi ilk adımı atabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!