Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi Rusça Hazırlık 3150$ Uçak Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Mimarlık 2019 Kayıtları Başlamıştır...

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi

Ukrayna Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi Ukrayna‘nın başkenti olan Kiev’de yer almaktadır. Sadece havacılık değil bir çok alanda eğitim verilmekte olan Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesinde bir birinden kaliteli bölümler yer almaktadır. Bologna eğitim sistemi ile verilmekte olan eğitimin yanı sıra ects eğitim sisteminin geçerli olduğu bu sistemde öğrencilerin bir üst sınıfa geçmeleri için kaliteli bir eğitim verilmektedir.

Gördüğümüz gibi bir birinden kaliteli bölümlerden oluşmakta olan üniversitemizde bologna eğitim sisteminin varlığını sürdürmekte olduğu bir eğiitm sistemi mevcuttur. Bologna eğitim sisteminde öğretmen ve öğrenci arasındaki diyaloglar daha güçlü bir şekilde sürdürülmektedir. Bologna eğitim sistemine göre öğrencilerin sadece bir alıcı olarak öğretmenlerin ise sadece bir verici olarak görülmesinin önüne geçilmiş olması sağlanmaktadır. Öğretmenin sunmuş olacağı konu başlıklarından dolayı öğrencinin tercih edeceği bir konu başlığı seçimi ile beraber öğrencinin ekip arkadaşları ile beraber üniversite bünyesinde yer alan araştırma kütüphanesinde konu ile ilgili olarak detaylı bilgilere ulaşması sağlanmaktadır. Üniversite bünyesinde yer alan araştırma kütüphanelerinin yetersiz olması durumunda ise öğrencinin ultra donanımlı bilgisayar laboratuvarlarında internet aracılığı ile aradığını bulması rahat bir şekilde bilgiye erişmesi sağlanmaktadır. Bir birinden kaliteli çalışma ortamları bulunan Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yer alan Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesinde verilmekte olan eğitim kalitesi daima üst safhalarda tutulmuştur. Öğrencinin yapacağı çalışmalar araştırmaya yönelik olduğundan dolayı konuya hakim olması sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra yapacağı çalışmalar dahilinde uygulama ve öğrencinin yapacağı sunumlar ile beraber etkili bir çalışma planlaması yapması ile beraber öğrenci konuya tam hakimiyet sağlamakta var sadece alıcı konumundan kurtulmakta aynı zamanda verici konumunda gelmektedir.

Bölümleri Taban Puanları

Sizde Ukrayna‘nın başkenti olan Kiev’de kaliteli bir eğitim almak isterseniz öncelikle bir lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekmektedir. 25 yaşın üzerinde değilseniz ve sağlıklıysanız yapacağınız başvurularda bir engel bulunmuyorsa mutlaka yapılacak olan başvurular onay almaktadır. Sizde yurt dışı eğitimi düşünüyorsanız bizim ilk tercihimiz Ukrayna‘dan yana olmaktadır. Dilerseniz hemen Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisi uzmanlarına ulaşarak yararlanıp hizmet alabilirsiniz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz size yardımcı olacaktır. Bu sayede kaliteli bir üniversite eğitimi almış olacaksınız. Hal böyle olunca önümüzdeki yaşantınızda kaliteli bir hayat sürmek sizlerin elinde olacaktır. Bunun öncesinde mutlaka ofislerimize bekliyoruz.

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi Bölümleri

Bölümler Bölümler
Uçak ve Roket Mühendisliği Bölümü Jeodezi Bölümü
Uçak Bakımı Bölümü İnşaat Bölümü
Güç Santrali Mühendisliği Bölümü Mimari Bölümü
Elektrik Mühendisliği Bölümü Tasarım Bölümü
Bilgisayar-Entegre Teknolojiler ve Otomasyonu Bölümü Biyoteknoloji Bölümü
Sistem Mühendisliği Bölümü Ekoloji, Çevre Koruma ve Dengeli Doğa Kaynakları Yönetimi Bölümü
Mikro ve Nanoelektronik Bölümü Kimyasal Teknoloji Bölümü
Elektronik Cihazlar ve Sistemler Bölümü Ekonomi ve İşletme Bölümü
Radyo Mühendisliği Bölümü Ekonomide Sibernetik Bölümü
Radyo Elektronik Cihazlar Bölümü Pazarlama Bölümü
Hava Navigasyonu Bölümü Uluslararası İktisat Bölümü
Uygulamalı Fizik Bölümü Muhasebe ve Denetim Bölümü
Uygulamalı Matematik Bölümü Maliye ve Kredi Bölümü
Meteroloji ve Enformasyon-Ölçme Teknolojileri Bölümü Taşıma Teknolojileri Bölümü
Telekomünikasyon Bölümü Yönetim Bölümü
Bilgi Güvenliği Yönetimi Bölümü Uluslararası İlişkiler Bölümü
Bilgi ve İletişim Sistemleri Güvenliği Bölümü Gazetecilik Bölümü
Bilgi Koruma Teknik Sistemleri Bölümü Turizm Bölümü
Bilgisayar Bilimleri Bölümüm İçtihat Bölümü
Yazılım Mühendisliği Bölümü Psikoloji Bölümü
Yayıncılık ve basımcılık Bölümü Sosyoloji Bölümü
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Filoloji Bölümü
Harita ve Kadastro Bölümü Ofis ve bilgi yönetimi Bölümü

Bologna eğitim sisteminin uygulanmakta olduğu Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesindeki toplamda 8 fakülte ve bu fakültelere bağlı olarak kırk altı bölüm bulunmaktadır. Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesinde yer alan bu sekiz fakülteyi tanıyacak olursak ;

  • Bilgisayar bilimleri fakültesi
  • Yabancı öğrenciler Bölümü
  • Askeri hazırlık Bölümü
  • Uçak Departmanı bölümü
  • Güç Mühendisliği Bölümü
  • İktisat ve İşletme Fakültesi
  • Yönetim ve Lojistik Fakültesi

Gibi fakülteler bulunmaktadır. Bologna eğitim sisteminin yer aldığı Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesinde bu eğitim siteminden biraz bahsedecek olursak temel amaç olarak öğretmen ve öğrenci arasındaki iletişimi güçlendirme maksadı taşımaktadır. Bu eğitim sisteminde öğretmenin sunacağı konu başlıkları ile ilgili olarak öğrencinin bu konulardan birini seçmesi ile beraber öğrencinin kendi ekip arkadaşlarını seçmesi ile beraber konuyla ilgili olarak yapacağı bir araştırma süreci başlamaktadır. Öğrencilerin gerek üniversite bünyesinde yer alan kütüphanede yapacağı çalışmaları yürütmesi ile beraber ortaya bir takım taslaklar çıkmaktadır. Gerek yazılı dökümanlar gerek ise metinsel dökümanların ortaya çıkması bakımından bu taslakları uygulama kısmında işe yarar bir şekilde kullanabilmelerini sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra verilecek olan eğitim sistemi dahilinde öğrencilerin etcs diye adlandırılan kredi sisteminde öğrencinin yapacağı çalışmalara bağlı olarak bir üst sınıfa geçisini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra öğrencinin yurtdışında alacağı eğitim iyi bir kurumda oluyor ise mesela Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi gibi kalite bir geçmişe sahip eğitim kurumunda olması durumunda iyi bir eğitim alarak rahat bir geleceğe sahip olabilirsiniz.

Ukrayna Üniversiteleri Eğitim Danışmanlığı

Yurt dışında eğitim almanız durumunda iyi bir çalışma hayatına sahip olacaksınız. Yurt dışında eğitim almış biri olarak daima ön planda tutulacak biri olacaksınız. Bunun sebebine bakacak olursak eğitim sistemi olarak bologna eğitim sisteminin tercih edilmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Bologna eğitim sisteminde kaliteli bir birey yetiştirilmektedir. Ekip çalışmasına yatkın öğrenciler yetiştirilmektedir. İş hayatınız boyunca gerek mühendislik olsun gerek ise teknik açıdan iyi bir çalışma hayatı için bologna eğitim sisteminin faydalarını daima yaşantınızda göreceksiniz. Ukraynanın başkenti olan Kiev’de ulusal havacılık üniversitesi mezunu olarak ülkemize geri dönüş yaptığınızda yüksek öğretim kurumu yani yök ile olan denklik dahilinde çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Bu aşamada öğrenci arkadaşlarımız ile beraber iyi bir eğitim sürecinden geçeceğiniz için rahat bir yaşam sizi bekliyor olacaktır.

Bir çok ülkeden din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin toplamda 6000 öğrenci kapasitesine sahip olan Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesinde yer alan 8 fakülte dahilindeki 46 bölümden birini tercih etme imkanına sahip olacaksınız . Yurtdışında kaliteli üniversite eğitimi için Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’i tercih edebilrisiniz. Kiev’de ulusal Havacılık üniversitesinde temel olarak havacılık konusunda eğitim verilmektedir. Fakat sadece havacılık ile ilgili değil toplada kırk altı bölümde eğitim verilmektedir. Ukrayna’nın havacılık alında ve uçak alanında öncü üniversitelerinden birisi olan Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi 72000 metre kare alanda dünyanın dört bir tarafından gelmekte olan öğrencilere eğitim hizmeti vermektedir. Üniversitenin bünyesinde 75 tane uçağa sahip ve helikoptere sahiptir. 6000 tane üst düzey bilgisayar 240 farklı havacılık sistem ve teknolojisi ile mükemmel bir donanıma sahip üniversite en kaliteli öğrencileri yetiştirmektedir. Sizde böyle kaliteli bir havacılık üniversitesinde, üstelik Ukrayna’nın milli havacılık üniversitesinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisine gelmeniz yeterlidir. Kontenjanlar ve üniversite koşulları hakkında gerekli bilgilendirme yapılarak bu üniversitelerden eğitim hizmeti almanız için gerekli her türkü destek sağlanmaktadır. . 0212 244 66 00 numaralı Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. YKS’de başarısız olsanız bile bu kurumda sınavsız üniversite okuyabilirsiniz. Sınava girme şartı aranmıyor.

#havacılıküniversiteleri #ukraynadahavacılıkokumak #Kievulusalhavacılıküniversitesi

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi (National Aviation University) DÜnya ülke ve şehir üniversiteler sıralamaları şu şekildedir:
Dünya Üniversiteleri arasında 3081
Avrupa üniversiteleri arasında 894
Ukrayna üniversiteleri arasında 7
ve Kiev üniversiteleri arasında başarı sıralaması olarak 3. 'dür.

Üniversite bölüm ücretleri 2500$'dan başlamaktadır. Bölüme ve eğitim diline göre değişen bu eğitim ücretleri Avrupa ülkelerine nispeten oldukça düşüktür.

Tercih Sebepleri

Ulusal Havacılık ÜniversitesiYurtdışında Üniversite OkumakUkraynada Üniversite OkumakUkraynada Havacılık Okumak
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!