Ukrayna Üniversiteleri Diş Hekimliği

Ukrayna Üniversiteleri Diş Hekimliği

Ukrayna Üniversiteleri Diş Hekimliği ; Diş hekimliği lisans programında yurtdışında akademik eğitim almayı tercih edebilirsiniz.

Ukrayna Üniversiteleri Diş Hekimliği

Ukrayna Üniversiteleri Diş Hekimliği ; Dünyanın her yerinde geçerli bir mesleğiniz olsun istiyorsanız Diş Hekimliği okuyabilirsiniz. Uzun yıllar süren bu eğitim çok meşakkatli olsa da, mezun olunduğunda gençlere her zaman iş fırsatları yaratır ve aynı zamanda en çok kazandıran meslekler arasındadır.

Ülkemizde pek çok gencimiz bu bölümlerde okumak için sınavlara girmekte ve yüksek puanlar almak zorundadırlar. Yeterli puanı alamayan gençler başka bölümlerde okumakta veya bir sonraki sene tekrar sınavlara girmek için hazırlık yapmaktadırlar. Ukrayna Üniversiteleri Diş Hekimliği alanında Türk öğrencilere sınavsız başvuru hakkı vermekte ve her yıl belli kontenjanlarda öğrenci almaya devam etmektedir.

Ülkenin hemen her şehrinde bulunan Tıp Üniversitelerinde siz de Diş Hekimliği okuyabilir ve sadece lise diplomanızla başvurabilirsiniz. Başkente bulunan Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi’ni seçebilir veya Tıp alanında çalışmaları ile göz dolduran Odessa Tıp Üniversitesi’ne başvurabilirsiniz. Lise diplomanızla girebileceğiniz bir başka üniversite de Dnipropetrovsk Üniversitesi’dir. Hepsi Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun öğrenim hayatı sunan okullardan hangisine giderseniz gidin doğru tercih yaparsınız. Ukrayna Üniveristeleri Diş Hekimliği bölümlerinde eğitim dili Rusçadır.

Harkov Tıp Üniversitesi ve Diş Hekimliği bulunan Lugansk Devlet Tıp Üniversitesi haricinde başvuruda bulunabileceğiniz Lviv Tıp Üniversitesi de hayallerinizi gerçekleştirmeniz için kayıt yaptırabilecekleriniz arasındadır. Türk öğrencilerinin yoğun olduğu bu okullardan ikisi de Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi ve İvano-Franvisk Herson Tıp Üniversitesi’dir. Bu okullarda eğitim almak için senelik ortalama 2500-6000$ civarında harç bedeli ödemeniz gerekir. Cazip rakamlara Diş Hekimliği okumak için siz de hemen sınavsız kayıt yaptırabileceğiniz Ukrayna Üniversiteleri Diş Hekimliği bölümlerine başvuruda bulunabilirsiniz

Diş Hekimliği Okumak İçin Sınava Gerek Yok

Ünlü bilim adamlarından alacağınız eğitimlerin yanı sıra modern donanımlı laboratuarlarda ders görecek, staj imkanı bulacak ve her türlü eğitiminizi Avrupa Kriterleri’ne uygun şekilde alacaksınız. İyi bir Diş Hekimi olmak için artık sınavlara girmeye ve taban puan kaygısı duymanıza da gerek kalmayacak. Hiçbir sınava girmeden bu bölümlerde okumanın maliyeti ailenizin cebini yakmazken, siz de eğitiminizi şehrin renkli hayatıyla bütünleştirecek ve keyifli bir öğrenim hayatı elde edeceksiniz. Sosyal çevrenizin doyurucu olmasının yanı sıra hem Rusça, hem İngilizce, hem de Ukraynaca öğrenebileceksiniz.

Hangi üniversiteyi seçeceğinize karar veremediyseniz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarını ziyaret edebilirsiniz. Sizlere üniversiteler ve Diş Hekimliği bölümleri ile ilgili bilgi verecek olan danışmanlarınız sayesinde başvuru ve kayıt işlemlerinizi de kısa sürede tamamlayabilirsiniz. İyi bir Diş Hekimi olmak için iyi danışmanlarla çalışarak geleceğinize adım atabilirsiniz.

Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!