Kiev Çaykovski Müzik Akademisi

Kiev Çaykovski Müzik Akademisi ; Hayallerinin peşinden koşan öğrenciler müzik lisans programları arasında seçim yaparak geleceklerini çok daha rahat bir hale getirmektedirler.

Kiev Çaykovski Müzik Akademisi

1913 yılında kurulan ve Ukrayna’nın en köklü eğitim kurumları arasında yer alan Kiev Çaykovski Müzik Akademisi ülkenin resmi müzik kurumu olma özelliğine de sahip. Onlarca farklı devlet sanatçısının mezun olduğu ve halen ülkeye gelen sanatçıların konser vermek için tercih ettiği akademi, kapılarını müziğe ilgi duyan tüm gençlere açıyor. Üstelik akademide eğitim almak için mutlaka ülke vatandaşı olmanız gerekmiyor. Dünyanın her ülkesinden gençler diledikleri bölüm için bu okulu tercih edebiliyorlar.

Öncelikle Kiev Çaykovski Müzik Akademisi için herhangi bir sınava girilmesi ya da belirli bir puana sahip olmak gerekmiyor. Sadece lise diploması ya da meslek lisesi diploması ile bu okulun verdiği kaliteli eğitimden faydalanmak ve müzik alanında gelişimi sağlamak mümkün olabiliyor. Dolayısıyla Türkiye’de yapılan üniversiteye giriş sınavında hangi puanı aldığınıza bakmaksızın, yurt dışında eğitim tercihinizi bu okuldan yana kullanabilirsiniz.

Geniş kapsamlı bir eğitim müfredatının uygulandığı Kiev Çaykovski Müzik Akademisi öğrencilere enstrümanlar hakkında da uygulamalı eğitim veriyor. Ses eğitimi gibi alanlarda da bilgi alan gençler kendilerini hızlı ve doğru şekilde geliştirme olanağına da sahip olabiliyor. Ülkemizdeki konservatuar benzeri bir eğitim sistemine sahip olan okulda okumak için her eğitim dönemini başarılı bir şekilde geride bırakmak gerekiyor. Çünkü kaliteli ve disiplinli bir eğitim sistemi uygulanıyor.

Yıllık eğitim ücretleri ise son derece makul seviyede olduğundan aileler çocuklarının Kiev Çaykovski Müzik Akademisi ile müzik alanında kendilerini geliştirmelerini sağlayabiliyor. Ayrıca Ukrayna’da yaşamın son derece ekonomik olduğunu da bilmenizde fayda var. Cüzi miktarlarda ödeme yaparak öğrencilerin barınma, yeme içme gibi tüm zorunlu ihtiyaçlarını karşılamaları mümkün olabiliyor. Aynı zamanda okul bünyesinde sunulan imkanlardan faydalanılarak öğrencilerin tüm bu ihtiyaçlarını çok daha uygun ödemelerle karşılamaları da mümkün.

Sıra dışı mimarisiyle de ilgi gören Kiev Çaykovski Müzik Akademisi eğitim binalarında öğrencilerin edindikleri tüm bilgileri uygulamaya dökmelerini sağlayan alanlar mevcut. Sadece teorik bilgi odaklı bir eğitim vermeyen, teorik ve pratik odaklı bir eğitim sistemini benimseyen okul, tüm öğrencilerin bilgilerini sıklıkla deneyimlemelerine olanak tanıyor. Bu sayede öğrencilerin kendi gelişimlerini yakın takibe almaları ve kendilerini gözlemlemeleri de mümkün hale gelebiliyor.

Başarılı bir öğretim görevlisi kadrosuna sahip olan Çaykovski Müzik Akademisi dünya genelinde müziğe gönül veren tüm gençlere kapılarını açık tutuyor. 1 eylül tarihinde eğitim dönemi başlayan ve tıpkı ülkemizde olduğu gibi 2 sömestr dönemi şeklinde eğitim yılının tamamlandığı okulda eğitim Rusça ve Ukraynaca veriliyor. Bu nedenle yabancı öğrenciler 10 ay süren hazırlık dönemi eğitiminden geçiriliyor. Bu süreçte yabancı dil bilgilerini iyi bir seviyeye çekerek seçtikleri bölümde eğitim almaya başlayabiliyorlar. Ukrayna üniversiteleri ya da müzik akademisi hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yöneltmek için derhal yurt dışı eğitim danışmanlığı firması ile görüşebilirsiniz.

Bölümler
 • Akerdon Bölümü
 • Bandura Bölümü 
 • Dünya Müzik Tarihi
 • Halk Aletleri 
 • Keman Bölümü
 • Kompozisyon Bölümü
 • Koro Bölümü
 • Opera bölümü
 • Özel Piyano Bölümü
 • Solo Şarkı Bölümü 
 • Enstrümanlar Bölümü
 • Telli ve vurmalı çalgılar Bölümü

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!