Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi Eurostar uzman danışmanlık hizmetleri ekonomik maliyetlere eğitim alabilirsiniz. Kafanızı karıştıran

Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi

1977 yılında kurulan Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi Ukrayna’nın en iyi tarım üniversitelerinden biri olarak kabul ediliyor. Eğitim sistemi ile ön plana çıkan okul öğrencilere tarıma dair en son teknolojileri de öğreterek uzmanlık seviyesinde bilgi sahibi olmalarını sağlıyor. Teorik bilgiye büyük önem veren ancak öğrencilerin yanı zamanda uygulamalı olarak da eğitim almalarını sağlayan üniversite tarımsal alanda hemen her sektörde çalışabilecek, donanımlı ve bilgili gençler yetiştiriyor.

Yaklaşık 19 bin öğrenciye sahip olan Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi 69 profesör ile eğitim vermeyi sürdürüyor. Bilgisayar sisteminden de faydalanarak eğitimini görsel öğelerle de destekleyen okul kendi yerel internet ağına da sahip. Öğrencilerin hem bilgilerini uygulamalı olarak deneyimleyebildikleri hem de araştırmalarını pratik bir şekilde yapabildikleri 19 araştırma laboratuvarına sahip olan üniversitede teknik alt yapı da dikkat çekiyor.

Kütüphanesinde 500 binden fazla kaynak kitap bulunan Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi öğrencilerine araştırma yapabilmeleri için her türlü imkanı sunuyor. Aynı zamanda çeşitli çiftliklerde deneyim yaşama imkanı da sunan okul bu alanda kullanılan makinalar hakkında dahi bilgi ve deneyim sahibi olmalarını sağlayabiliyor. Toplamda 6 bin hektar alana sahip olan üniversite bu alanın tamamının öğrenciler tarafından kullanılabilmesini mümkün hale getirdi.

Sadece teknik eğitim değil, muhasebe ve yönetim ya da denetim gibi dersleri de planlamaya ekleyerek her öğrencinin tam donanımlı bir şekilde mezun olmasını sağlayan Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi sosyal anlamda da gençlerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri alanlara sahip. Öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılayabilecekleri yurtlar oldukça konforlu ve modern yapılarıyla ön plana çıkıyor. 2 ya da 3 kişilik odalarda kalan öğrenciler yurdun yemekhane, etüt gibi alanlarından da diledikleri zaman faydalanabiliyorlar. Yurtta kalmak istemeyen öğrenciler ucuz ev kiralarından faydalanarak ev de kiralayabiliyor.

Okul alanı içerisinde kafeler, spor kulüpleri ve spor yapılabilecek alanlar gibi farklı platformlar da bulunuyor. Dolayısıyla öğrenciler hem zorunlu ihtiyaçlarını hem de sosyalleşme ya da spor yapma ihtiyaçlarını okulun sunduğu alanlarda ve imkanlar çerçevesinde kolaylıkla karşılayabiliyorlar. Sumy Ulusal Tarım Üniversitesi için herhangi bir sınava girmek gerekmiyor. Lise diplomasına sahip olan gençler okulun seçtikleri bölümüne kayıt yaptırabiliyorlar. Ancak Ukrayna’daki tüm üniversitelerde eğitim dilinin Ukraynaca ve Rusça olduğu da unutulmamalı…

Yabancı öğrenciler Sumy Tarım Üniversitesi eğitimi almak için bu dilleri öğrenmek durumunda kalıyor. Bunun için de 10 ay süren bir hazırlık eğitiminden geçmeleri ve başarıyla hazırlık eğitimini tamamladıklarına dair sertifikalarını almaları gerekiyor. Bu sertifikayı aldıktan sonra kendi bölümlerinde eğitim hayatlarına devam edebilirler. Yıllık eğitim ücretleri gayet makul seviyede tutulan okul hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulmak için yurt dışında eğitim danışmanlığı firması ile görüşebilirsiniz. En güncel bilgiler eşliğinde alacağınız danışmanlık hizmeti ile siz de geleceğe sağlam adımlar atabilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!