Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi

Kiev Ulusal Dil Bilim üniversitesi işverenlerin aradığı nitelikte dil lisans programlarında eğitim alan gençler yetiştirmeye devam ediyor.

Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi

Ukrayna’nın en köklü üniversitelerinden biri olan Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi 1965 yılında, uzman yetiştirmedeki başarısından dolayı ödül alarak adını tüm dünyaya duyurdu. Sadece Ukrayna’da değil dünyanın çok sayıda ülkesinden ilgi gören üniversite Türkiye’de yaşayan gençlerin de yakın markajında tuttuğu okullar arasında yer alıyor. Her yıl yurt dışında eğitim almak isteyen çok sayıda genç tercihini bu okuldan yana kullanıyor.

Üniversitenin eğitim dili Rusça ve Ukraynaca olduğundan tercihini Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi yönünde kullanan yabancı öğrencilerin öncelikle hazırlık eğitimi alması gerekiyor. Okulun hazırlık bölümünde eğitim 10 ay sürüyor. Bu süre zarfında her öğrenci Rusça ya da Ukraynaca dillerini gayet iyi seviyede öğrenebiliyor. İki sömestr süren hazırlık eğitimi sonrasında öğrenciler sertifika alıyor ve bu sertifika ile seçtikleri bölümde okumaya devam edebiliyorlar.

Eğitim kalitesi son derece yüksek olan Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi için herhangi bir sınava girmek gerekmiyor. Öğrenciler lise diplomasına sahip olduklarında bu okulda eğitim alma hakkını da kazanabiliyor. Taban puan sistemi de bulunmadığından herhangi bir puana gerek kalmıyor ve öğrenciler son derece geniş kapsamlı, modern ve bilimsel eğitim veren Kiev Ulusal Dil Bilim Üniversitesi eğitiminden faydalanabiliyor. Öğrenciler için cazip olan elbette sadece eğitim sistemi değil. Çok sayıda olanak sunulduğundan tüm öğrenciler bu olanaklardan faydalanarak verimli ve keyifli bir eğitim dönemi geçirebiliyorlar.

Öncelikle Ukrayna’nın yaşam koşullarının gayet ekonomik olduğunu bilmenizde fayda var. Ulusal Dil Bilim Üniversitesi için ailelerin büyük bir bütçe ayırmaları gerekmiyor. Okulun yıllık eğitim ücreti de makul seviyede ve dolayısıyla yaşam koşulları da ucuz olduğundan dar gelirli aileler de seçimini bu okuldan yana yapabiliyor. Kampüs içerisinde yabancı öğrencilerin de kalabileceği, 2 ya da 3 kişilik odaları bulunan yurtlar mevcut.

Yabancı öğrenciler Ulusal Dil Bilim Üniversitesi seçimi yaptıklarında barınma problemi yaşamıyor. Hatta ev kiraları da son derece makul düzeyde olduğundan yurtta kalmak istemeyen öğrenciler ev kiralama yoluna gidebiliyor. Tıpkı barınma gibi beslenme sorunu da yaşanmıyor. Üniversitenin kampüsünde öğrencilerin yemek yiyebilecekleri yemekhaneler, kafeler ve lokantalar da bulunuyor. Ayrıca yurtta kalan öğrenciler için de belirli saatlerde yemek çıkarılıyor.

Yaşam koşulları bakımından sıkıntı yaşamayan öğrenciler son derece kolay bir şekilde eğitimlerine odaklanabiliyorlar. Derslerine daha fazla zaman ayırarak çok daha başarılı bir eğitim dönemi geçirebiliyorlar. Ayrıca öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri onlarca aktivite, spor ve kültür kulüpleri de okul tarafından sunulan olanaklar arasında yer alıyor. Sosyal platformlar yıl boyunca öğrencilerin kullanımına sunulmuş durumda. Sonuç olarak bu okulda eğitim almak her öğrenci için oldukça cazip. Eğer siz de seçiminizi üniversitede okumak yönünde kullanırsanız yapmanız gerekenleri öğrenmek için yurt dışında eğitim danışmanlığı firması ile görüşebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!