Donetsk Avrupa Üniversitesi

Donetsk Avrupa Üniversitesi

Ekonomik bütçe sarsmayan maliyetleri ile ailelerin memnuniyetini kazanan Donetsk Avrupa üniversitesi avantajları hakkında bilgi almaya ne dersiniz?

Donetsk Avrupa Üniversitesi

Ukrayna’da eğitim dendiğinde akla gelen ilk üniversitelerden biri olmayı başaran ve öğrencilerin her yıl daha fazla ilgisini çekmeyi de başaran Donetsk Avrupa Üniversitesi yurt dışında eğitim almayı tercih eden gençler için ideal bir seçim olabilir. Ukrayna’da eğitime büyük önem verildiğinden, bu okulda eğitim alan gençler de kaliteli ve standartların üzerinde bir bilgi donanımı ile mezun olma imkanını da elde diyor. Prestijli bir eğitim kurumu olan üniversite dünyanın pek çok ülkesinden öğrenci kabul ediyor. Bu ülkeler arasında Türkiye de bulunuyor.

Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilere çeşitli imkanlar sunan Donetsk Avrupa Üniversitesi Ukrayna’daki diğer üniversiteler gibi Rusça ya da Ukraynaca eğitim veriyor. Dolayısıyla bu dili bilmeyen öğrencilerin öncelikle bir ön eğitimden geçmesi ve üniversite eğitimi alacakları dili iyi seviyede öğrenmeleri gerekiyor. Bu nedenle okulda hazırlık dönemi eğitimi yabancı öğrencilere veriliyor. 10 ay süren ve toplamda 2 sömestr döneminde tamamlanan ön eğitim döneminde sadece yabancı dil öğretilmiyor. Öğrencilere ihtiyaç duyabilecekleri en temel eğitimler de verilerek tüm bilgi eksiklerini tamamlamaları sağlanıyor.

Lise diplomasına sahip olan öğrencilerin tercih edebileceği Donetsk Avrupa Üniversitesi için herhangi bir sınava girmek gerekmiyor. Türkiye’de yapılan üniversiteye giriş sınavına katılmada ya da belirli bir puan barajını yakalamanıza gerek kalmadan bu okulun sunduğu eğitim imkanından faydalanabiliyorsunuz. Sınavsız giriş yapılabilen üniversite son yıllarda özellikle Türkiye’den pek çok öğrencinin tercih ettiği bir okul olmaya başladı. Nedenleri arasında okulun gayet makul seviyede tutulan yıllık eğitim ücretleri de bulunuyor.

Avrupa ülkeleri ya da popüler dünya ülkelerindeki eğitim kurumları ile kıyaslandığında Donetsk Avrupa Üniversitesi son derece uygun eğitim ücretlerine sahip. Orta gelir düzeyine sahip olan aileler de çocuklarının bu okulda eğitim almasını sağlayabiliyor. Ukrayna’da yaşam giderleri de ucuz olduğundan aileler ekonomik anlamda zorlanmıyor ve dolaysıyla gençler de ekonomik sıkıntı yaşamadan üniversite yaşamlarını devam ettirebiliyorlar.

Başarılı öğretim görevlisi kadrosu sayesinde ihtiyaçları olan her türlü bilgiyi edinme olanağına sahip olan gençler teorik bilgilerini uygulamaya dökme ve pratik kazanma imkanına da sahip olabiliyor. Edindikleri akademik bilgileri deneyimleme şansı ile birlikte pek çok mesleki beceriyi henüz üniversite yıllarında edinmiş oluyorlar. Donetsk Avrupa Üniversitesi mezunlarının büyük bölümünün meslek yaşantılarında zorlanmıyor olmalarını da sağlayan temel etmenler arasında uygulamalı eğitim olanakları da bulunuyor.

Üniversite eğitimi için rotanızı yurt dışına çevirdiyseniz ve Ukrayna’nın ekonomik koşullarından da faydalanarak, sınavsız bir şekilde Donetsk Avrupa Üniversitesi öğrencisi olmak istiyorsanız derhal yurt dışında eğitim danışmanlığı firması ile görüşün. Okulun yıllık eğitim ücretlerinden sunduğu avantajlara, Ukrayna’da yaşam giderlerinden barınma ve beslenme imkanlarına kadar merak ettiğiniz tüm sorulara en güncel bilgilerle yanıt bulacaksınız. Daha net bir karar ve daha istikrarlı bir eğitim hayatı için ilk adımı atmış olacaksınız.

  • UKRAYNA’DA ULAŞIM
  • Ukrayna birçok büyük Avrupa ülkesiyle bağlantılıdır ve birçok uluslararası uçuş Ukrayna’yadır. 
  • Uluslararası trenler birçok ülkeden Ukrayna’ya girmektedir. Karadeniz’den Akdeniz’e çeşitli şehirlerden gemiler mevcuttur.
  • Birçok şehir ve kasabaya otobüs servisleri mevcuttur.
  • Ukrayna’da sınırsız sayıda taksi hizmeti mevcuttur. Ukrayna’da otomobil kullanmaları için yabancıların uluslararası sürücü belgesine ihtiyacı vardır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!