Ukrayna’da Eğitim İmkanı

Ukrayna’da Eğitim İmkanı

Ukrayna üniversitelerinde uygun maliyetler ile eğitim sizleri bekliyor. Artık geleceğe Ukrayna’da eğitim imkanı ile güvenle bakacaksınız.

Ukrayna’da Eğitim İmkanı

Siz de ülkemizden akın akın Ukrayna’ya giden öğrencilerin sahip oldukları avantajları öğrendiyseniz muhtemelen Ukrayna’da eğitim imkanı elde edebilmek için araştırma yapıyorsunuz. İnternet üzerinden çeşitli mecralarda bilgi toplamaya çalışan gençlerimiz, sosyal medya üzerinden hala okuyan Türk öğrencilerle iletişime geçerek Ukrayna’da öğrenci olma şansını nasıl elde edeceklerini öğrenmeye çalışıyorlar. Sağdan soldan bilgi toplamak yerine sizlere Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmeti almanızı öneriri. Zira sizden önce giden öğrencilerimiz de bu şekilde eğitim hayatlarına sorunsuz bir başlangıç yaptıklarından en doğru tercih bu olacaktır.

Öncelikle Ukrayna’da eğitim imkanı sahibi olmak için yerine getirmeniz gereken koşullar yoktur. Lisans eğitimi alacaksanız lise mezunu olmanız ve diplomanızın olması yeterli olacaktır. Kayıt için başvuracağını bölüme göre değişen harç rakamları ödersiniz ki bu rakamlar senelik 2000 ile 6000 Dolar arasında değişmektedir. Harç bedeli dışında öğrenim süreniz boyunca aylık en fazla 350 Dolar ödeyerek her masrafınızı da karşılayabilirsiniz.

Eğer dikey geçiş yapılan bölümlerden birine başvurmak istiyorsanız o zaman iki yıllık diplomanız ve transkriptiniz gerekiyor. Ukrayna’da eğitim imkanı elde etmek için hiçbir sınava girmeye gerek yok. Yani ülkemizdeki Ygs veya Lys benzeri bir sınava tabi tutulmadığınız gibi, herhangi bir puan almanız da gerekmeyecek. Yabancı dil konusunda zaten gireceğiniz bölümde 2 yıl hazırlık göreceksiniz ki eğitim dili Rusça olduğundan böyle bir sınava da kayıt esnasında girmezsiniz. Ukraynaca ve İngilizce eğitimler de verilen okullarda öğrenci olmak için çok fazla çaba harcamaya gerek yok.

Hiçbir Sınava Girmeden Eğitim Alın

Ailenizi de memnun edecek koşullar eminiz sizlerin hayallerini kamçılayacaktır. Sayısız bölüme girebileceğiniz, lisans ve lisans tamamlama dahil olmak üzere, yüksek lisans ve doktora eğitimi de alabileceğiniz okullara hemen başvurabilirsiniz. Ukrayna’nın en yetkin okullarında, en iyi akademisyenlerden ders almak için Haziran ayında başlayan başvuruları kaçırmamalısınız. Yoğun talep oluşmasından dolayı Türk öğrencilere ayrılan kontenjanlar kısa sürede bitebildiğinden mutlaka acele etmelisiniz. Eylül, Ekim ve Kasım aylarına kadar uzayabilen başvuru işlemlerinizi daha kısa sürede haledebilmek için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşebilirsiniz.

Senelik harç bedelleri uygun olan, sınava girmenizi istemeyen ve sizlere Avrupa kriterlerine uygun eğitim verecek olan Ukrayna üniversiteleri hayatınızı değiştirebilir. Bu önemli kararı almadan önce mutlaka tecrübeleri ile yolunuzu aydınlatacak olan Eurostar yetkilileri ile görüşün ve onlardan danışmanlık hizmeti alın. Siz de diğer öğrenciler gibi, parlak bir geleceğe kısa sürede kavuşacağınız adımlar atabilirsiniz.

Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!