odessa çevre üniversitesi

Odessa Çevre Üniversitesi

Ukrayna’da iyi bir ortamda eğlenerek eğitim alabilir Odessa Ulusal Çevre üniversitesi lisans bölümlerine sınav olmaksızın istediğinize kayıt olabilirsiniz.

Odessa Çevre Üniversitesi

Ukrayna’nın en popüler üniversiteleri arasında yer alan Odessa Çevre Üniversitesi 1932 yılında kuruldu. Genel olarak 2 alanda eğitim veren okul aslında mühendis yetiştirme amaçlı olarak kurulmuş bir eğitim kurumudur. Halen çevre denetlemesi ve hidrometeoroloji alanlarında son derece geniş kapsamlı ve eğitim veriyor. Sadece Ukrayna’dan değil dünyanın pek çok ülkesinden talep gören okul Türkiye’den de çok sayıda öğrenciyi ağırladı.

Bilimsel alanda çeşitli metotları uygulayabilen uzmanlar da yetiştiren Odessa Çevre Üniversitesi oldukça kaliteli bir eğitim müfredatına sahip. Çevre alanında yüksek kalitede eğitim veren üniversitelerin sayısının az olması ve beraberinde üniversitenin başarılı pek çok ismi yetiştirmiş olması, bu okulu tercih edenlerin sayısının her geçen yıl artmasını da beraberinde getiriyor. Türkiye’den de pek çok öğrenci Ukrayna’yı bu okulda eğitim almak amacıyla tercih ediyor.

Eğitim dili Rusça olan Odessa Çevre Üniversitesi için 1 yıl hazırlık okumak gerekebiliyor. Bu 1 yıl içerisinde Rusça dili iyi düzeyde öğreniliyor ve dolayısıyla okuldan mezun olan her öğrenci iyi seviyede yabancı dil bilgisine de sahip oluyor. Öğrencilere istedikleri alanda eğitim alma şansını da sunan üniversitede taban puan sistemi bulunmuyor. Bu durum çok sayıda öğrenci için büyük bir avantaja dönüşüyor. Kendi ülkelerinde yeterli puanı alamadığı için üniversite eğitimi almaktan yoksun kalan öğrenciler için söz konusu okul büyük bir fırsat sunuyor.

Öğrencilerin eğitim aldıkları alanlar dışında da kendilerini geliştirmelerine yardımcı olan Odessa Çevre Üniversitesi tüm öğrencilerin faydalanabileceği çok sayıda imkan sunuyor. Okul geniş bir kampüs içerisine kurulu ve kampüste öğrencilerin ilgi gösterdiği onlarca farklı alanda aktivite platformları mevcut. Masa tenisinden jimnastik salonlarına futboldan basketbola, tenisten voleybola kadar uzanan geniş bir platformlar ağı öğrencilerin yıl boyunca faydalanabileceği mekanlar oluyor.

Boş zamanlarını sporun yanı sıra kültürel etkinlikler ile geçirmek isteyen Odessa Çevre Üniversitesi öğrencileri de unutulmadı. Bu öğrenciler de okul bünyesinde faaliyet gösteren çeşitli kültürel kulüpler ile kendi ilgi alanlarında kişisel gelişimlerini sağlayabiliyorlar. Yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencilerin Ukrayna’yı sıklıkla tercih etmesinin nedenleri arasında ülkenin ekonomik koşullarının öğrenciler için gayet uygun olması da bulunuyor.

Pek çok ülke ile kıyaslandığında gerek yıllık eğitim ücreti gerekse yaşam masrafları son derece düşük seviyede olduğundan çok geniş bir bütçeye sahip olmayan ailelerin çocukları da seçimini Odessa Çevre Üniversitesi yönünde kullanabiliyor. Örneğin ev kiraları bir hayli uygun… Yurtta kalmak istemeyen öğrenciler yalnız olarak ya da arkadaşlarıyla ekonomik anlamda zorlanmadan ev kiralayabiliyor. Beslenme için de geniş bir bütçeye ihtiyaç olmuyor. Çünkü yeme içme bakımından da ucuz bir ülke olduğu söylenebilir. Ukrayna’da öğrenci olmak ve yaşam hakkında daha fazla bilgi almak için yurt dışında eğitim danışmanlığı hizmeti veren firmalar ile görüşebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!