Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi

Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi

Kiev Ulusal Ormancılık üniversitesine rağbetin fazla olmasının sebepleri arasında sınavsız başvuru koşulu olmasının yer alması bulunmaktadır.

Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi

Ukrayna’nın en gözde okulları arasında yer alan ve kaliteli eğitim sistemi ile ön plana çıkan Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi ülkenin popüler okulları arasında yer alıyor. Her yıl binlerce mezun vererek eğitimli, yetişmiş ve kendine güvenen gençleri meslek yaşantılarına kavuşturan okul yabancı öğrenci de kabul ediyor. Türkiye de gençlerin okumak için bu okulu tercih ettiği ülkeler arasında yer alıyor. Genel anlamda ormancılık ve doğa üzerine kaliteli bir eğitim veren üniversite bilimsel metotlar ışığında verdiği eğitim ile ön plana çıkıyor.

Son derece başarılı bir öğretim görevlisi kadrosuna sahip olan Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi çeşitli dallarda ödüller alan ve çok sayıda aktiviteye katılarak mevcudiyetini ve başarılarını taçlandıran eğitim kurumları arasında bulunuyor. Bu okulu tercih eden öğrenciler eğitim yılı boyunca son derece aktif çalışmalarda bulunma şansını da elde edebiliyorlar. Ayrıca öğrenciler için sunulan olanaklar da yine beklentileri fazlasıyla karşılayan özellikler arasında bulunuyor.

Bir yandan seçtikleri bölümde eğitim almaya devam eden öğrenciler diğer yandan boş zamanlarını Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi bünyesinde bulunan kültürel ve sosyal kulüpler aracılığı ile keyifli ve eğlenceli bir şekilde geçirebiliyor. Geniş bir kampüs üzerine kurulmuş olan üniversitede öğrencilerin kalabileceği yurtlar da bulunuyor. Yabancı öğrencilerin de kalabileceği 2 ya da 3 kişilik odaların bulunduğu yurtlar modern ve konforlu bir şekilde dizayn edilmiş durumda. Yurt içerisinde ders çalışma odaları ve bilgisayar odaları gibi platformlar da oluşturuldu.

Son derece aktif bir eğitim yılı geçiren öğrenciler ders dışında kalan zamanlarını da kendi ilgi alanlarına yönelik olarak geçirebiliyor. Kendilerini geliştirmelerini sağlayan olanaklar Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi tarafından herhangi bir ücret karşılığında sunulmuyor. Sonuç olarak tüm öğrenciler hiçbir ücret ödemeden kampüs içerisinde sosyalleşme ve kişisel gelişimlerini sağlama ihtiyaçlarını da karşılayabiliyor. İsteyen öğrenciler yabancı dil bilgilerini dahi zenginleştirebiliyor.

Ukrayna, ekonomik anlamda son derece uygun yaşam koşullarına sahip ülkeler arasında yer alıyor. Dolayısıyla Türkiye’den çok sayıda aile geniş bir bütçe ayırmalarına gerek kalmadan çocuklarının Kiev Ulusal Ormancılık Üniversitesi eğitimi almasını sağlayabiliyor. Yıllık eğitim ücretleri oldukça makul ve pek çok Avrupa ülkesi ile kıyaslandığında minimum ödeme ile bu okulda eğitim alınması mümkün olabiliyor. Sadece eğitim ücretleri değil, Ukrayna’da yaşam da bir hayli ekonomik.

Barınmadan yeme içmeye kadar tüm zorunlu yaşamsal ihtiyaçların ekonomik bir şekilde karşılanabiliyor olması da Ulusal Ormancılık Üniversitesi yönünde tercih yapan öğrencilerin sayısında her yıl artış olmasını beraberinde getiriyor. 10 ay süren bir hazırlık eğitiminin ardından öğrenciler seçtikleri bölüme kayıtlarını yaptırarak üniversite eğitimi almaya başlayabiliyorlar. Yurt dışında herhangi bir sınava girmeden üniversite okumak isteyen öğrenciler öncelikle yurt dışında eğitim danışmanlığı firması ile görüşmelidir. Gerekli prosedürü kolaylıkla öğrenebilirler.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!