Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi

Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi ; Sınava girmeyen öğrencilere bile yurt dışında en iyi prestijli üniversitelerde okuyabilme diledikleri lisans bölümü seçebilme şansı tanımaktadır.

Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi

Hukuk ya da ekonomi alanında eğitim almak için tercih edebileceğiniz üniversiteler arasında Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi de bulunuyor. Ukrayna’da eğitim veren ve ülkenin en seçkin eğitim kurumları arasında yer alan üniversite son derece kaliteli bir eğitim seviyesine sahip. Her yıl ülkenin eğitime yaptığı yatırımlardan faydalanarak eğitim kalitesini yükseltmeyi başaran okul Ukrayna vatandaşlarının yanı sıra dünyanın diğer ülkelerinden gençleri de eğitim için kabul ediyor. Bu ülkeler arasında Türkiye de bulunuyor.

Başarılı bir akademisyen kadrosuna sahip olan ve eğitim sistemini en modern bilimsel teknikler üzerine kurgulayan üniversitede öğrencilere teorik bilginin yanı sıra uygulama yapma imkanları da tanınıyor. Pratik bilgi edinme ya da uygulama yaparak deneyim kazanma imkanını elde eden Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi öğrencileri meslek yaşantısına çok daha hazır bir şekilde mezun olma şansını da elde edebiliyorlar. Dolayısıyla öğrencilerin kendilerine olan güvenleri de çok daha fazla oluyor.

Modern çağın gerektirdiği bilgileri de eğitim müfredatına ekleyen Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi öğrencilerin kendi alanlarında gelişimlerini hızla sürdürmeleri için gerekli çalışmaları yaparak tüm imkanları da sunabiliyor. Bu yönüyle ülkede önemli bir eğitim kurumu statüsüne kavuşan üniversitede Rusça ya da Ukraynaca dillerinde eğitim veriliyor. Dolayısıyla yabancı öğrenciler bu dili bilmediklerinde öncesinde bir hazırlık dönemi eğitiminden geçiriliyor.

Yaklaşık olarak 10 ay süren hazırlık dönemi eğitiminde öğrencilerin eğitim alacakları dili iyi seviyede öğrenmeleri sağlanıyor. 2 dönemde tamamlanan bu eğitimin ardından öğrencilere sertifika veriliyor ve seçtikleri bölümde eğitim yaşantılarına devam etmeleri mümkün olabiliyor. Geniş kapsamlı bir eğitim süresinin hakim olduğu okulda öğrencilerin rahatı ve konforu için her detay da düşünülüyor. Örneğin Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi öğrencileri öğrenci yurtlarında kalabiliyor. Bu durum yabancı öğrenciler için de geçerli. Eğer yurtta kalmak istemeyen öğrenciler olursa eşyalı ev kiralama imkanına sahip olabiliyorlar.

Ukrayna’da yaşam giderleri oldukça düşük ve ev kiraları da bir hayli ucuz olduğundan öğrencilerin ev kiralamaları için büyük bir bütçeye gereksinimleri de olmuyor. Herhangi bir sınava girmeden gayet kaliteli bir eğitimden geçmek isteyenlerin favori üniversiteleri arasında yer alan Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi ile siz de geleceğinizi şekillendirmeye hemen başlayabilirsiniz. Hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için alacağınız eğitim esnasında kişisel gelişiminizi sürdürme ve mesleğinize dair son derece önemli bilgileri de edinme imkanına sahip olacaksınız.

Ukrayna’da öğrenci olmak ya da Donetsk Hukuk ve Ekonomi Üniversitesi öğrencisi olmak size ne gibi avantajlar kazandırıyor? Üniversitenin yıllık eğitim ücretleri ne kadar ve ödemeler ne şekilde, hangi dönemlerde yapılıyor? Bu ve buna benzer tüm sorularınızın yanıtlarını öğrenmek için yurt dışında eğitim danışmanlığı firması ile görüşebilirsiniz. Detaylı bilgiler edinerek kendinize en uygun üniversiteyi ve bölümü hemen seçebilirsiniz.

UKRAYNA’DA YAŞAM KOŞULLARI:

Ukrayna seyahati öncesi yaşam koşullarını öğrenmek faydalı olacaktır. Ukrayna’nın para birimi Grivna’dır. Ukrayna’nın tüm şehirlerinde döviz büroları ve küçük büfelerde para değişimi yapılabilmektedir. En yaygın kullanılan ve az komisyonlu para değişimi için Amerikan Doları ve Euro götürmeniz öneriliyor. Şehir içinde 3 km’lik taksi yolculuğu 44 Grivna, Belediye otobüsü bileti 2 Grivna’dır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!