Kiev Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi Uygulamalı eğitim ile sizin geleceğinizin seçtiğiniz meslek dalında kuvvetlenmesini

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Teknik Üniversitesi bugünkü adını 1999 yılında aldı. İnşaat ve mimari alanda kaliteli ve geniş kapsamlı bir eğitim veren okul 7 adet fakülteye sahip. Modern ve bilimsel bir eğitim sistemini uygulayarak öğrencilerin günümüz sektörlerine de hakim olmasını sağlayan üniversite yabancı öğrenci de kabul ediyor. Üstelik bu okulda eğitim almak için herhangi bir sınava girmek gerekmiyor.

Lise diplomasına sahip olan gençler Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bulunan Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi tercihinde bulunarak diledikleri fakülte için kayıt yaptırabiliyor. Ukrayna’daki üniversitelerde Rusça ve Ukraynaca eğitim veriliyor. Bu nedenle yabancı öğrencilerin öncelikle 1 yıllık hazırlık eğitiminden geçmesi ve yabancı dil bilgisine sahip olması gerekiyor. Ardından seçtikleri bölümün eğitimine katılmaları için hiçbir engel kalmıyor.

Her yıl 1 eylül tarihinde eğitim dönemini başlatan Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi bünyesinde lisans eğitimi 4 yıl sürüyor. Üniversitede master yapmak da mümkün ve master eğitimi de 1,5 yıl sürüyor. Öğrenciler için her türlü imkanın adeta seferber edildiği geniş bir kampüse sahip olan üniversitede çeşitli sosyal aktiviteler de düzenleniyor. Kültürel kulüpler, sosyal kulüpler ve spor kulüpleri öğrencilerin kendileri tarafından yönetiliyor ve yıl içerisinde isteyen her öğrenci gayet aktif bir dönem geçirebiliyor.

Tercihini Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi yönünde kullanan öğrenciler için barınma problemi de yaşanmıyor. Kampüs içerisinde çok sayıda öğrenci yurdu mevcut. Yurtlar oldukça modern şekilde dizayn edilmiş durumda ve 2 ya da 3 kişilik odalara sahip. Ayrıca her yurtta öğrencilerin rahatlıkla ders çalışabilecekleri etüt odaları da bulunuyor. Yurtta barınmak istemeyen öğrenciler ise ev kiralayarak gayet cüzi bir kira ödemesi ile konforlu bir evde kalabiliyor.

Kiev kentinde öğrenciler için hazırlanmış, eşyalı ve ekonomik çok sayıda ev yer alıyor. Okulun eğitim görevlisi kadrosu ise oldukça başarılı isimlerden oluşuyor. Bu nedenle Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi hem Ukrayna’da hem de yurt dışında pek çok ülkede ilgi gören bir okul halini almış durumda. Türkiye’den de gençler bu okulda eğitim almayı tercih ediyor. Böylece tam donanımlı bir şekilde mezun olarak meslek yaşantılarına ilk adımı atabiliyorlar.

Tüm öğrencilerin eğitim aldıkları alanda uygulama yapabilecekleri platformları da sunan Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi teorik bilgiye büyük önem veriyor. Ancak aynı zamanda pratik ve uygulamalı eğitim metotları da üniversite tarafından titizlikle uygulanıyor. Ham bilgiyi işleyerek öğrencilerin uygulamalı şekilde deneyimlemesi sağlanıyor. Herhangi bir sınava girmeden bu okulda eğitim almak isteyen gençler hem Ukrayna’daki yaşam koşulları hem de üniversiteler hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir. Yurt dışında eğitim danışmanlığı firmaları ile görüşerek kayıt için gerekli prosedürü hemen öğrenebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!