Harkov Tıp Üniversitesi

Harkov Tıp Üniversitesi

Yurtdışında tıp eğitimi almak için diploma denklik avantajı ve Avrupa standarlarında eğitimiyle Harkov Tıp Üniversitesi bir fırsattır

Harkov Tıp Üniversitesi

Harkov Tıp Üniversitesi diploma denkliği ve kaliteli eğitimiyle göz dolduran yurtdışı üniversitelerindendir. imkanınız var ise mutlaka tercih edilmelidir diye düşünüyorum. Sizde böyle düşünüyorsanız gelin kısa hatlarıyla bir anlatım yapayım.. Öncelikle şunu iyi bilmeliyiz ki yurt dışında eğitim göreceğimiz üniversitenin vereceği eğitim gerçek anlamda bizim işimize yarayacak mı ya da yurt dışında alacağımız bu eğitim neticesinde elde edeceğimiz diplomanın ülkemiz sınırları içerisindeki geçerlilik durumu nedir. Hal böyle olunca bir çok sorunlar yaşanabiliyor. Yurtdışında eğitim almak maksadı ile okumaya giden bir çok kişi ülkemize dönüp iş aramaya başladığıdında görüyoruz ki diploması maalesef geçerli durumda değil. Bu durumda ülkemizde iş bulma imkanı olmamaktadır. Hal böyle olunca yurt dışında eğitim gördükten sonra ülkemize gelip iş aramanın bir mantığı olmayacaktır. Bu sebeple yurtdışında tıp eğitimi almak istiyorsanız Harkov Tıp Üniversitesi avantajlarıyla zamanınızı ve emeğinizi boşa harcamaktan kurtulacak ve parlak bir kariyer başlangıcı yapacaksınız.

Ayrıca üniversitenin vereceği eğitim düzeyinin önemli olduğunu vurgulamıştık şimdi bu konuyu biraz açacak olursak yurt dışında eğitim vermekte olan bir çok üniversite var. Fakat bu üniversitelerin içindeki eğitim düzeyi ne durumda bilmemiz gereken en önemli hususlardan biride budur. Bu konu ile ilgili şunu söyleyebiliriz. Bazı üniversitelerde sadece not tut çalış geç sistemi var iken bazı üniversitelerde ezbere dayalı sistemin önüne geçilmiş ya da geçilmeye çalışılıyor olan bir çok üniversite bulunmaktadır.

Bunlardan biri olarak Ukrayna sınırları içerisinde yer alan Harkov Tıp Üniversitesidir. Kharkiv state medical university olarak bilinmekte olan ayrıca Harkov Milli Tıp Üniversitesi olarakda bilinen Harkov Tıp Üniversitesi kuruluş yıllarına bakacak olursak kökü 1805 yıllarına dayanmaktadır. Harkov Tıp Üniversitesi Harkov şehrinde bulunuyor.

Bu üniversitenin eğitim şekli şu yönde sistem ile çalışmaktadır. Verilen konular öğrenciler tarafından çeşitli kaynaklardan, Harkov Tıp Üniversitesi’nde yer alan üstün teknolojiye sahip bilgisayar laboratuvarlarında, konu ile ilgili bilgi sahibi olan kişilerle bire bir röpörtajlar, konuya hakim kaynaklardan elde edilen görseller, uygulama amacı ile kullanılabilecek takımlardan elde edilmektedir. Bunun ileri safhasında ise bir uygulama projesi yer almaktadır.

Harkov Tıp Üniversitesi Eğitim

Bu uygulama neticesinde Harkov Tıp Üniversitesi’nde eğitim görmekte olan bir öğrenci dolayısı ile uygulamakta olduğu ve araştırmasını yaptığı konuyu istesede uzunca bir süre hafızasına kazımış olacaktır. Söz uçar yazı kalır derler ya buda o hesap. Bir şeyi sadece okumak ve öğrenmek o konu ile ilgili bir takım bilgileri toplamanızda işinize yarayabilir fakat öğrenmiş olduğunuz bilgileri aynı zamanda uygulamaya dökerseniz çok daha faydalı bir hale getirmiş olabilirsiniz. Bu şekilde uygulamalı çalışmaları ön plana çıkarmayı hedef almış olan ve uluslar arası anlamda ileri düzeyde başarılar elde etmiş olan Harkov Tıp Üniversitesi 7000 kişilik öğrenci nüfusunun 2100 kişilik yabancı uyruklu öğrenciden oluşuyor olması dolayısı ile çok geniş bir kitleye hitab etmektedir. Harkov Tıp Üniversitesinde uygulanmakta olan bir başka sistem ise öğrencinin bilgiyi al kullan yönteminden çok bilgiyi getir sistemine dayandırılmış olmasından kaynaklanmaktadır. Bu sistemin ülkemizde de uygulanmak istendiğini biliyoruz lakin henüz oturmuş bir sistem olmadığınıda biliyoruz.

Ukrayna’nın Harkov şehrinde yer alan Harkov Tıp Üniversitesi bu anlamda Bologna eğitim sistemiini kullanarak rahat bir geçiş dönemi yaşamış bulunuyor. Bu alanda yapılan çalışmaların hızlı bir şekilde ilerliyor olduğunu biliyoruz. Yurt dışında eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken şeylerden biri lise veya dengi bir okuldan alacağınız diploma ile Euro Star yurt dışı danışmanlık bürosunu aramak olacaktır. İletişim için telefon numarası: 0212 244 66 00 arayarak konu ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Dilerseniz sizde Ukraynanın Harkov şehrinde Harkov Tıp Üniversitesinde 7000 kişilik kontenjan içerisinde yer alan 2100 kişilik yabancı uyruklu öğrenciler listesine katılabilirsiniz.

Eurostar Farkıyla Yurtdışında Tıp Eğitimi

Ukrayna’nın sayılı üniversitelerinden biri olan Kharkiv Tıp Üniversitesi bildiğimiz üzere Unesco tarafından tescillenmiş olan bir Tıp Üniversitesidir.

Kharkiv Tıp Üniversitesi’nde bulunan bölümler nelerdir?

Harkov Tıp Üniversitesi Bölümleri

Bölümler
Tıp
Eczacılık
Biyo teknoloji
Sağlık işletmeciliği
Mikro biyoloji
Labaratuvar
Kozmatik
Analitik Kimya

olmak üzere Tıbbi anlamda gerekli olan ana dalların bulunduğu Harkov Tıp Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz tek yapmanız gereken üniversite sınavı olan ygs’ye girerek barajı geçmek olacaktır. Bunun hemen ardından Euro Star Yurt dışı eğitim merkezi başvurusu ofisinden yararlanabilirsiniz. Teknik anlamda sorularınızı yöneltebilir cevaplarınızı alırsınız ya da hizmet alabilirsiniz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim merkezi başvuru ofisi ile iletişime geçmek için tek yapmanız gereken 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak gerekli detayları öğrenmeniz yönünde olacaktır. Harkov Tıp Üniversitesi toplamda 7000 kişilik öğrenci kapasitesinin 2100 kişilik bir kısmını yurt dışından tıbba hayatını adayacak insanlara ayırmış bulunmaktadır. 72 Ülkeden gelen 2100 yabancı uyruklu öğrenci sayısı ile tercih sebebi olan Harkov Tıp Üniversitesi uluslar arası bir üniversite olma yolunda çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Harkov Tıp Üniversitesi bünyesinde eğitim görecek olan öğrenciler için belki de en güzel haber şudur ki bu Harkov Tıp Üniversitesi ile Ülkemizdeki geçerli olan yök yani yüksek öğretim kurumu arasında bir denklik sistemi BULUNMAKTADIR.

Dolayısı ile Harkov Tıp Üniversitesi nde mezun olan bir öğrencimiz ülkemizde bu diploma ile rahat bir şekilde iş başvurusu yapabilmektedir. Standartlara uygun bir şekilde gerekli çalışmlarını sürdürebilmektedir. Harkov Tıp Üniversitesinde uygulanmakta olan sistemden dolayı bilgiye ve öğrenmeye dayalı bir sistem geliştirme çalışmaları halen varlığını sürdürmektedir. Harkov Tıp Üniversitesinde bu alanda yapılan çalışmalara şöyle bir bakacak olursak görüyoruz ki verilmekte olan tezler dolayısı ile araştırmaya ve araştırılması yapılan konunun uygulanmasına dayalı bir alt yapıdan geçmektedir.

Tıp Fakültesi Eğitimi

Harkov Tıp Üniversitesinde dünyanın en gelişmiş eğitim sistemi olan Bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Daha doğrusu Bologna eğitim sisteminin büyük bir kısmı uygulamaya geçirilmiş ve tam anlamıyla bu sisteme yönelik geçiş çalışmaları yapılmaktadır. Bologna eğitim sisteminde yapılan çalışmada Ects yani kredi transfer sistemi yer almaktadır. Dolayısı ile bu sistemde kişiyi bilgi yönünden hazır alan pasif bir kişi görmekten yana değildir.

Yukarıda da anlatmaya çalıştığımız gibi kişiyi daha çok aktif bir hale getirmeyi ve kişiyi araştırma tekniklerinden yararlanabilen girişimci ve uygulayabilme becerisine sahip daha aktif bir çalışma yürütmesini sağlayacak konuma getirerek bu şekilde çalışmalarını yürütmesini sağlayacak bir alt yapı oluşturmasını sağlamaktadır. Bologna eğitim sistemi günümüzde pek çok üniversitede uygulanma aşamalarında olsada bu alanda aktif bir şekilde en iyi başarıya ulaşmış ülkelerden biri olan Ukrayna’da yer alan Harkov Tıp Üniversitesinde Bologna Eğitim sistemi kapsamlı bir şekilde uygulanmaktadır.

Harkov Tıp Üniversitesinin yapısına şöyle bir bakacak olursak gerek teknolojik donanım gerek ise bulundukları ortam dolayısı ile çok geniş bir alanda çalışmalarını sürdürmekte olan Harkov Tıp Üniversitesinde araştırma laboratuarları, araştırma kütüphaneleri, bilgisayar merkezi, video ve ses cihazları ile donatılmış üstün teknolojili klinik merkezli hastaneleri ve kaliteli spor tesisleri ile hizmet vermekte olan Harkov Tıp Üniversitesi öğrencilerin adeta seçim yapması için hazırlanmış bir birinden üstün kendi içindeki çalışmaları ile beraber bu kaliteyi fark ederek yaşamak isteyen öğrencilere ayrıcalıklar sunmaya devam etmektedir. Harkov Tıp Üniversitesinde eğitim görmekte olan 7000 ayrıcalıklı öğrenciden biriside siz olmak istermisiniz.. Eğer cevabınız evet ise Eurostar yurtdışı eğitim merkezi başvurusu ofisinden yararlanmalısınız hemen 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

#yurtdışındatıp #sınavsıztıp #harkovtıpüniversitesi

Tıp Üniversitesi Dünya üniversiteleri sıralaması 5000 (World 2022 overall rankings), Avrupa üniversiteler sıralaması 1000 ve ülke üniversiteleri sıralaması ise 15’tir.

Üniversite Europass Mavi Diploma verdiği için Avrupada geçerli olduğu için doktorluk kariyerinizi Avrupa ülkelerinde devam ettirebilirsiniz. Bunun yanında aynı şekilde YÖK denkliği sağlanabilecek diplomanızla ülkemizde de mesleğinizi yapabilirsiniz.

Tercih Sebepleri

Harkov Tıp ÜniversitesiUkraynada Tıp Okumak
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!