odessa tarım üniversitesi

Odessa Tarım Üniversitesi

Dünyanın en iyi akademisyenlerinden Odessa Tarım üniversitesi ile Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı aracılığıyla eğitim alın.

Odessa Tarım Üniversitesi

1918 yılında eğitim vermeye başlayan ve kaliteli eğitim müfredatıyla ön plana çıkan Odessa Tarım Üniversitesi adını 2001 yılında değiştirdi. Günümüzde toplam 7 fakülte ve 36 farklı bölüm ile tarıma ilgi duyan gençlere akademik eğitim veren okul, temel olarak tarımsal üretimin gelişmesine katkıda bulunacak gençler yetiştirmeyi hedefliyor. Yaklaşık 6 bin öğrenciye eğitim veren okul, yurt dışından yabancı öğrenci de kabul ediyor. Okulda 250 yabancı öğrenci kontenjanı bulunuyor.

Bölümleri Ücretleri

Türkiye’den de çok sayıda öğrencinin ilgi gösterdiği Odessa Tarım Üniversitesi Ukrayna’nın gözde eğitim merkezlerinden biri olmayı başardı. Bilimsel çalışmalara büyük önem veren okul, başarı grafiği yüksek olan öğrencilere burs olanağı tanıyor. Aynı zamanda bilimsel çalışmalara nitelikli katkıda bulunan öğrenciler hibe desteği dahi alabiliyor. Bu anlamda üniversitenin gençleri bilimsel çalışmalara teşvik eden bir misyona sahip olduğu söylenebilir.

Odessa Tarım Üniversitesi Bölümleri

Bölüm Hazırlık Lisans
Veterinerlik 2850$ 1500$
Ziraat Mühendisliği 2850$ 1200$
Harita Mühendisliği 2850$ 1200$
 Hayvansal Ürünün Üretimi Ve İşlenmesi 2850$ 1200$
 Agronomi  2850$ 1200$
 Agrobiyoteknoloji 2850$ 1200$

Yaklaşık olarak 50 bin mezun veren okulda yüksek lisans ve doktora yapmak da mümkün olabiliyor. Ayrıca Odessa Tarım Üniversitesi yabancı öğrencilere de büyük ilgi gösteriyor. Çok sayıda imkan sunarak yabancı öğrencilerin de kendilerini geliştirmelerine katkıda bulunan üniversitenin eğitim dili Ukraynaca, Rusça ve İngilizcedir… Bu nedenle 1 yıllık Rusça hazırlık okunması gerekiyor. Bu hazırlık sürecini başarıyla tamamlayan öğrenciler ise lisans eğitimi almaya hak kazanabiliyorlar. Tarım alanında uzmanlaşmış birer birey olarak okuldan mezun olabiliyorlar.

Odessa Üniversitesi Taban Puanları

Taban puan şartı olmayan Odessa Tarım Üniversitesi hazırlık eğitimi 10 ay sürüyor. Bu süre zarfında iyi derecede Rusça öğrenmenin yanı sıra öğrencilere fizik, kimya, biyoloji, matematik gibi alanlarda en temel eğitimler de veriliyor. Bu sayede öğrenciler bilgi eksikliklerini giderme imkanına da sahip olduğundan branş eğitimlerine eşit bilgi düzeyi ile başlayabiliyorlar. Akademik alanda aldıkları eğitimi uygulama aşamasında da herhangi bir sıkıntı yaşamıyorlar.

Kullanışlı bir dizayn eşliğinde hazırlanmış olan kampüsü ile Odessa Tarım Üniversitesi öğrenciler için küçük bir yaşam alanı olabiliyor. İçerisinde her türlü kaynak kitaba rahatlıkla ulaşılabilen büyük bir kütüphane yer alıyor. Aynı zamanda açık ve kapalı spor salonları, yemekhaneler, yurtlar da kampüs içerisinde mevcut. Öğrencilerin boş zamanlarını keyifli bir şekilde geçirebilecekleri çeşitli alanlarla donatılmış olan kampüste çok sayıda kafe de yer alıyor.

40’ı profesör olmak üzere 390 öğretim elemanı bulunan Odessa Tarım Üniversitesi eğitim amacıyla kullanılan bir de çiftliğe sahip. Bu çiftlikte öğrenciler uygulamalı olarak eğitim aldıkları alanda pratik yapabiliyorlar. Böylece teorik bilgileri uygulamaya dökme becerisi ve deneyimi de kazanmış oluyorlar. Öğrencilerin uygulama yapabilecekleri alanlar arasında sanayi üstleri, sebze ve et işleme tesisleri, şarap imalathaneleri, veterinerlik çalışmalarının yapılabileceği laboratuvarlar ve mühendislik tesisleri de yer alıyor. Dünyanın pek çok ülkesinden öğrencinin tercih ettiği okulda eğitim almak isterseniz, hangi prosedürleri yerine getirmeniz gerektiği konusunda yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasından bilgi alabilirsiniz. Danışmanlık hizmeti ile sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

#ukraynaüniveristeleri #ukraynadaziraatmühendisliği #odessatarımüniversitesi

YÖK denkliği yönetmeliğine uygun Ukrayna üniversitelerinden alacağınız diplomalarla ülkemizde ziraat mühendisliği yapabilirsiniz. Bunun yanında Avrupa ülkelerinde geçerli Mavi Dİploma avantajıyla kariyerinize Avrupa’da da devam edebilirsiniz.

Ziraat mühendisleri ülkemizde en az 8.000 tl maaş almaktadırlar. Tecrübeye göre bu maaş 10.000 ve 15.000 e kadar çıkabilmektedir.

Tercih Sebepleri

Odessa Tarım ÜniversitesiUkraynada Ziraat Mühendisliği Okumak
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!