Harkov Milli Akademi Üniversitesi

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi

Harkov Milli Ekonomi üniversitesi 'nde eğitim alın ve rakiplerinizin önüne çok daha hızlı bir şekilde geçerek başarıya ulaşın.

Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi

1893 yılında eğitim vermeye başlayan Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi Ukrayna için en önemli eğitim kurumlarından biri halini aldı. Aynı zamanda ülkenin hem prestij hem de kaliteli eğitim bakımından da önemli bir merkezi konumunda olan üniversite dünyanın pek çok ülkesinden gelen öğrencileri geniş kapsamlı ve kaliteli bir eğitimden geçiriyor. Bu ülkeler arasında Türkiye de yer alıyor. Okulda Bologna eğitim sistemi uygulandığından öğrencilerin modern ve bilimsel veriler ışığında çeşitli dallarda bilgi almaları mümkün olabiliyor.

Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olan okul uluslararası platformlarda büyük başarılara imza atan bir eğitim kurumudur. Halen çok sayıda proje üreterek birçok projenin hayata geçirilmesini sağlayan Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi Polonya, Fransa, Yunanistan, Çin, Vietnam ve Türkiye ile ortak işbirliği çalışmaları yapmaya ve çeşitli alanlarda ortak projeler yürütmeye devam ediyor. Tüm bu profil, üniversitenin sadece bir eğitim merkezi olmasından çıkıp aynı zamanda ülke adına önemli bir kuruma dönüşmesini de sağlıyor.

Okulda seçmeli yabancı dil dersleri de veriliyor. Öğrenciler mezun olduktan sonra yaşamayı ve mesleklerini hayata geçirmeyi planladıkları ülkeye göre diledikleri yabancı dili seçebiliyor. Seçenek olarak sunulan dilleri ise İngilizce, Fransızca, Almanca, Türkçe, Arapça ve Çince olarak sıralayabiliriz. Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi bünyesinde verilen yabancı dil dersleri öğrencilerin yabancı dil bilgilerini ileri seviyeye taşıma odaklı olduğundan iyi düzeyde yabancı dil bilgisine sahip olmaları da mümkün hale gelebiliyor.

Elbette Ukrayna’da eğitim dili Rusça ve Ukraynaca olduğundan öğrencilerin öncelikle Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi hazırlık eğitiminden geçmesi gerekiyor. Bu eğitim esnasında eğitim alacakları dili iyi düzeyde öğrenen öğrenciler toplamda 10 ay süren 2 sömestr dönemini tamamlayarak sertifika almaya hak kazanıyorlar. Hemen ardından ilgi duydukları bölüm için kayıt işlemlerini tamamlayabiliyorlar. Okulun yıllık eğitim ücreti, pek çok ülkenin üniversiteleri ile kıyaslandığında bir hayli makul düzeyde kalıyor.

Bunu bir fırsat olarak değerlendiren gençler ise kaliteli bir eğitim sürecinden geçmek için tercihini Harkov Milli Ekonomi Üniversitesi yönünde kullanıyor. Öğrencilerin bu kararı almasında etkili olan farklı unsurlar da mevcut. Örneğin okul, gençlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için çeşitli olanaklar ve çeşitli alanlar sunuyor. Barınma ihtiyacı 2 ya da 3 kişilik odalara sahip olan öğrenci yurtları aracılığı ile karşılanabiliyor. Dileyen öğrenciler uygun ev kiralarından faydalanarak dayalı döşeli evlerden birini kiralayabiliyor.

Sosyal anlamda çeşitli etkinlikler ile boş zamanlarını değerlendirme imkanını da öğrencilerine sunan Harkov Ekonomi Üniversitesi tüm gençlerin verimli, keyifli ve sorunsuz bir eğitim dönemi yaşamasını da sağlamış oluyor. Yurt dışında eğitim almak isteyen gençler için güçlü bir seçenek olan bu üniversiteye kayıt olmak için bazı prosedürleri yerine getirmek gerekiyor. Bu prosedürleri ayrıntılı olarak öğrenmek için yurt dışına eğitim danışmanlığı firmalarından bilgi alınabilir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!