Zaporijya Teknik Üniversitesi

Zaporijya Teknik Üniversitesi

Zaporijya Teknik Üniversitesi 'ne katılabilir çok uluslu firmalarda çalışabilme avantajı elde edebileceğiniz bir diplomaya sahip olabilirsiniz.

Zaporijya Teknik Üniversitesi

Zaporijya Teknik Üniversitesi Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Zaporizhia (ya da Ukraynaca Zaporozhchenko) güney Ukrayna’da bulunan tarihi bir şehirdir. Başlangıçta Kazaklar için bir kale olan Zaporizhia, 1803’te Rusya’nın bir parçası oldu ve 1825’te şehir statüsü kazandı. Bu dönemde, şehir bir teknik üniversite olarak hizmet verdi, ancak ülkenin Rusya’dan bağımsızlığını kazanmasından kısa bir süre sonra kapandı. 1860’larda, yeni bir üniversite kampüsü, şehrin artan nüfusuna yer açmak için şehrin orijinal yerinin yerini aldı. Zaporizhia, tarihi boyunca güçlü bir teknik eğitim sistemini korumuştur ve ülkenin en büyük üniversitelerinden biri olmaya devam etmektedir.

Tarihsel olarak, Zaporizhia 1776’dan 1825’e kadar bir teknik üniversite olarak hizmet vermiştir. Başlangıçta, bu kurum yalnızca asillerden gelen öğrencileri kabul etmiştir. mühendisliğe ilgi duyan aileler. Ancak, birkaç yıl sonra, herkesin mühendisliğe kaydolmasına izin vermek için bu gereklilik kaldırıldı; bu genişleme, üniversitenin düşük kayıt sayıları nedeniyle kapanmasına kadar devam etti. Bu kısa süreden sonra, Zaporizhia bir kez daha teknolojiye ilgi duyan mühendislik öğrencilerinin uğrak yeri oldu.

1860’larda, şehrin artan nüfusuna yer açmak için yeni bir üniversite kampüsü kasabanın orijinal yerinin yerini aldı. Modern mimariye ve araştırmaya vurgu yapan bu yeni kampüs, hem öğrenciler hem de öğretim üyeleri arasında anında başarıya ulaştı. Daha fazla öğrenciyi ağırlamak için, yemekhane yemek servisi için amfiler, laboratuvarlar ve mutfakları barındıran yeni binalar inşa edildi. Bu yeni kampüs, daha iyi bir öğrenme ortamı sağlamanın yanı sıra, öğrenciler için daha iyi yaşam koşulları da sağladı.

Üniversite şu anda 150’den fazla ülkeden öğrencilere hizmet veriyor ve bilim, beşeri bilimler ve mühendislik dahil olmak üzere çeşitli çalışma alanlarında dereceler sunuyor. Her bölüm farklı çalışma alanlarında uzmanlaşmıştır ve hem teori hem de uygulama ile ilgili dersler sunmaktadır. Örneğin, makine mühendisliği teorik bilgiyi vurgularken, inşaat mühendisliği pratik uygulamayı vurgular – hem içeride hem de dışarıda genel olarak toplum için. Öğrenciler, ilgi alanlarıyla ilgili üst düzey dersler alarak seçtikleri çalışma alanında uzmanlaşmak için birçok fırsata sahiptir.

Hem teknik hem de liberal eğitimi destekleyen geçmiş geçmişine dayanarak, Zaporizhia Üniversitesi bugün kendi ülkesi için önemli bir kurum olmaya devam ediyor. Bu kadar geniş bir derece yelpazesini ve uluslararası bağlantıları destekleyerek, bu üniversite hangi alanı seçerseniz seçin eğitimin hoş karşılandığını göstermektedir. Ukrayna, Rusya’dan bağımsız olmak için çalışmaya devam ederken, Zaporizhia Üniversitesi, ana vatanı için vatanseverlik ve özgürlük sembolü olmaya devam ediyor.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!