Kiev Ekonomi Üniversitesi

Kiev Ekonomi Üniversitesi

Son yıllarda özellikle Türk öğrencilerin çok fazla talep gösterdiği Kiev Ekonomi üniversitesinde eğitim almak isterseniz acele etmenizde yarar olacak.

Kiev Ekonomi Üniversitesi

Temelleri 1906 yılından beri üniversite olarak kullanılmakta olan Kiev Ekonomi Üniversitesi bir birinden değerli doçentler, profesörler, öğretim görevlilerini bünyesinde barındırmaktadır. Kiev Ekonomi Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz üniversite sınavı stresine bile girmenize gerek kalmadan bir çalışma yürütebilirsiniz. Bu alanda yapacağınız çalışmalar dahilinde iyi bir gelecek sağlamak isterseniz öncelikle iyi bir eğitim görmeniz gerekmektedir.

Kiev Ekonomi Üniversitesinden mezun olduğunuzda bir iş veren gözünden konuya bakacak olursak;

 • İş veren kişiler daima personelinin oldukça fazla bilgi birikimine sahip olmasını isterler. Hal böyle olunca gerek yabancı dil, gerek konuya olan hakimiyetiniz, gerek ise Kiev Ekonomi Üniversitesinde verilmekte olan bologna eğitim sisteminden kaynaklanmakta olan ekip çalışması tecrübeniz size bilgi ve birikim anlamında daima bir artı değer kazandıracaktır. Bu durumda sizin için tercih sebebi olmanız meydana gelecektir. Tercih sebebi olmanızdaki en önemli etkenlerden bir diğeri ise bir yıl hazırlık olmak üzere dört yıllık lisans eğitimi göreceksiniz bu da demek oluyor ki tam beş yıllık yabancı dilinizin akıcı bir şekilde konuşması ile beraber çok iyi bir çalışma becerisine aynı zamanda sahip olabileceksiniz.

Kiev Ekonomi Üniversitesinden mezun olduğunuzda konuya sizin açınızdan bakacak olursak;

Sizi bu durumda iki grupta inceleyebiliriz.

 • İş veren olarak
 • İş arayan olarak

İş veren olarak konuya bakacak olursak;
Kiev Ekonomi Üniversitesinden elde edeceğiniz diploma ile beraber ülkemze geldiğinizde mühendis sıfatını alacaksınız dolayısı ile dilerseniz kendi iş yerinizi açma hakkına sahip olacaksınız. Bu anlamda yanınızda çalıştıracağınız personel ile beraber kaliteli bir çalışma anlayışı dahilinde ekibinizi kurabilirsiniz.

İş arayan gözünden bakacak olursak;
Eğitim hayatınızı başarı ile tamamlamış olduğunuz Kiev Ekonomi Üniversitesinden alacağınız diploma ile beraber ülkemize geri geldiğinizde iş aramaya başlayacaksınız. Dolayısı ile bırakmış olduğunuz cv’lerde 5 yıllık akıcı yabancı dil eğitimi sizi diğerlerine göre ön plana çıkaracaktır. Bu anlamda cv’nizde bırakacağınız notlar ile beraber kaliteli bir çalışma hayatına başlama sürecinize yeni bir merhaba diyebiliriz. Yapacağınız işlemler okumuş olduğunuz bölümün uygun alanlarında gerçekleşeceğinden dolayı dilerseniz bu alanda rahat bir çalışma ortamında kendi ekip arkadaşlarınız ile beraber oluşabilecek sorunlara karşı bireysel olarak değil grup olarak bir iş dağılımı ile çalışma sürdüreceksiniz.

Yapacağınız bu çalışmalarda daima ön plana çıkmak için bilginizi kullanmanız yeterli olacaktır. Çalışma hayatınızda sizin için gerekli olacak bu bilgiler dataylı bir şekilde konu anlatımları ile size sunulacaktır.

Bologna eğitim sisteminin hakim odluğu Kiev Ekonomi Üniversitesinde yapacağınız çalışmalar araştırmaya, uygulamaya ve sunumlara dayalı olarak bir hal alacaktır. Sizde bu sunumlardan uygulamalardan bir çalışma yaparak etcs diye tabir edilmekte olan kredi sisteminden geçerek bir üst sınıfa geçiş yapmaya hak kazanmaktasınız. Bologna eğitim sistemi dahilinde öğretmenin vereceği konu başlıklarından yola çıkarak öğrencilerin seçeceği bu konu başlıkları dahilinde bir araştırma ve uygulamaya yönelik çalışmalar sürdürülecektir.

Yurt dışında eğitim imkanına sahipseniz mutlaka kaçırmamanız gereken bir beş yıl sizi bekliyor olacak. Bir yılı hazırlık süreci olmak üzere yapacağınız çalışmalar dahilinde lisans eğitimi göreceksiniz. Bunun dışında dilerseniz bir buçuk yılıık üç dönemden oluşan lisans üstü eğitimide Kiev Ekonomi Üniversitesinde alma imkanına sahipsiniz. Eğer sizde yurt dışında eğitim görmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey yukarıda belirtilen şartları yerine getiriyorsanız Euro star yurt dışı eğitim merkezi ofisine başvuru yaparak konu ile ilgili olarak detaylı bilgiler alabilirsiniz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Size detaylı bir şekilde bilgi verilecek eğer şartlarınız uygun konumda ise kaydınız gerçekleştirilecektir. Yapılacak olan sözleşme dahilinde vize ve kayıt kısımları alanında uzman personel ekibimiz tarafından gerçekleştirilecektir.

Kiev Ekonomi Üniversitesi

Yurt dışında eğitim fırsatlarından yararlanmak istermisiniz peki ya Kiev Ekonomi Üniversitesinde eğitim görmeye ne dersiniz.. Ukraya’nın en bilindik tarihi geçmişi olan bir üniversitesi olan üniversitesinde Bologna eğitim sisteminin yaygın bir şekilde uygulanmakta olduğu Kiev Ekonomi Üniversitesinde eğitim görmek için aranan bazı şartlar bulunmaktadır. Öncelikli olarak 25 yaşından büyük olmamanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra sağlık olduğunuzu belirten heyetten geçirilmiş kaymakamlık ve noter tarafından onaylanmış bir sağlık raporu gerekmektedir ve son olarak lise veya lise dengi bir üniversiteden mezun olmuş olmanız gerekmektedir.

Kiev Ekonomi Üniversitesinde uygulanmakta olan eğitim sistemi bologna eğitim sistemi olduğunu belirtmiştik. Bu eğtiim sisteminden kaynaklanmakta olan bir takım ayrıcalıklardan faydalanmakta olan öğrencilerden olmak isterseniz öncelikli olarak öğretmen ve öğrenci arasındaki diyalogun çok daha iyi bir konuma getirilmiş olduğu bu eğitim sisteminde öğrencilerin araştırmaya, uygulamaya ve sunumlar yapmaya yöneltilmesi öğrencilerin ekip çalışmasına önem vermesi sağlanmaktadır. Öğrenciler arasında uygulanmakta olan bu sistem öğretmenlerinde işlerini kolaylaştırmaktadır. Öğrencileri alıcı olarak görmekten, öğretmenleri ise sadece verici olarak görmekten başka bir şekilde öğrencilerin daha çok araştırmaya yönelik bir şekilde çalıştırılması sağlanmaktadır. Öğretmenler tarafından verilmekte olan konu başlıkları ile ilgili olarak öğrencilerin yapacakları araştırmalar sonucunda uygulamaya dökmeleri sağlanmaktadır.

Kiev Ekonomi Üniversitesinde bir çok yabancı uyruklu öğrencinin bulunuyor olması ise ayrı bir güzellik olarak görülmektedir. Bir çok din, dil ve ırktan öğrencinin bir araya gelerek eğitim görmesi sağlanmaktadır. Kiev Ekonomi Üniversitesinde verilmekte olan eğitime bakacak olursak ;

 • Personel Yönetimi Bölümü
 • Çalışma Ekonomisi Bölümü
 • Muhasebe ve Denetim Bölümü
 • Finans Bölümü
 • Kanun Bölümü
 • Siyaset Bilimi Bölümü
 • Sosyoloji Bölümü
 • Filoloji Bölümü
 • Psikoloji Bölümü
 • Sosyal Çalışma Bölümü
 • Uluslar arası İlişkiler Bölümü
 • Turizm Bölümü
 • Uygulamalı Matematik Bölümü

Yazılım Mühendisliği Bölümü bulunmaktadır. Bu bölümlerde eğitim görmek isterseniz sizde Kiev’de yaşayabilir bir yıllık bir hazırlık eğitimi sürecinin ardından dört yıllık lisans eğitimi alacaksınız ve bu eğitimin ardından dilerseniz bir buçuk dönemli bir yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Yurt dışında eğitim görmenin ayrıcalıklarından bahsedecek olursak bir iş veren gözünden olacak bakarsak öncelikle şunu belirtmeliyiz ki işverenler daima işe alacağı personelin oldukça iyi bir bilgi birikimine sahip olmasını istemektedir. İyi bir bilgi birikimi demek işlerin daha iyi ve daha kısa sürede bitirilmesi daha sorunsuz bir şekilde yapılması demek olacaktır. Dolayısı ile iyi bir çalışma iyi bir performans sergileyecek olan bu personel çok daha iyi bir şekilde çalışma ortamına ayak uyguracak ve çalışmalarda liderlik gösterecektir. Ekip çalışması ruhuna üniversite yıllarında sahip olacak olan bu kişi yabancı dil bilgisi ile makinelerde veya çeşitli alanlarda oluşabilecek sorunları kısa sürede çözebilecek seviyede yabancı dil bilgisi ile katalogları veya kullanma kılavuzlarını inceleyerek rahat bir şekilde sonuca ulaşacaktır.

Sizde Ukrayna’nın Kiev şehrinde üniversite eğitimi almakta isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken bir şey var ki lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmanız gerekiyor. Bunun dışında EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz. Yapılacak anlaşma dahilinde oluşturulacak sözleşme ile beraber uzun yılların vermiş olduğu tecrübe ile beraber %100 yerleştirme garantisine sahip olacağınız gibi aynı zamanda %100 vize garantisine de sahip olacaksınız. Dolayısı ile yurt dışında eğitim görmüş olan biri olarak yurdumuza döndüğünüzde yök denkliği bulunan Kiev ekonomi üniversitesinden mezun sıfatı ile beraber iş arayabilir, dilerseniz kendi işinizi kurabilirsiniz. Bu anlamda diğerlerine oranla daima ön planda olacaksınız.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!