odessa mühendislik ve mimarlık akademisi

Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi

Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi üniversitelere kolayca kayıt olabilmenizi ve başvuru yapabilmenizi sağlamakta size en iyi danışmanlık hizmetlerini profesyonel olarak sunmaktayız.

Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi

Gerek teknik alt yapısı gerekse sunduğu imkanlar ile ön plana çıkan okullar arasında Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi de bulunuyor. Ukrayna’nın en popüler eğitim kurumlarından biri haline dönüşmüş olan okul, yurt dışından da öğrenci kabul ediyor. Dünya genelinde yüzlerce öğrencinin öncelikli tercihi olabilen okul 1930 yılında kuruldu ve o tarihten bu yana aralıksız eğitim vermeye devam ediyor.

Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olan Odessa Mühendislik ve Mimarlık ( Politeknik )Üniversitesi köklü bir eğitim kurumu olmanın tüm gerekliliklerini yerine getiriyor. Öğrenciler için pek çok imkanı sunan ve bu sayede bir yandan eğitim alan öğrencilerin diğer yandan sosyalleşmelerine yardımcı olan kurum Türkiye’den de büyük ilgi görüyor. Her yıl lisans tamamlama amacıyla çok sayıda öğrenci tercihini bu okuldan yana kullanıyor.

Ukrayna’da ki pek çok eğitim kurumu gibi Odessa Mühendislik ve Mimarlık ( Politeknik ) Üniversitesi de geniş bir kampüs alanına sahip. Kampüs içerisinde 6 adet öğrenci yurdu bulunuyor. Barınma problemine konforlu bir çözüm getiren üniversite, öğrencilerin ev kiralamalarına gerek kalmadan gayet ideal bir ortamda kalmalarına olanak tanıyor. Ayrıca kampüs içerisinde öğrenci kantini, spor merkezi, poliklinik ve sağlık merkezi de bulunuyor.

Eğitim dilinin Rusça olduğu Odessa Mühendislik ve Mimarlık ( Politeknik ) Üniversitesi için 1 yıllık yabancı dil hazırlık eğitimi alınması gerekebilir. Eğitim Rusça alanında verildiğinden bu üniversitede okuyan öğrenciler iyi derecede Rusça biliyor şekilde mezun olabiliyorlar. Kendi alanlarında eğitim almaya başladıklarında yabancı dil bilgilerini de geliştirme imkanına sahip olabiliyorlar.

Çeşitli kültür ve spor aktivitelerinin de mevcut olduğu Odessa Mühendislik ve Mimarlık ( Politeknik ) Üniversitesi bünyesinde her öğrenci kendi ilgi alanlarına hitap edebilecek bir sosyal aktivite mutlaka buluyor. Ayrıca spor yapmaktan hoşlanan gençler için de diledikleri spor dalları ile zaman geçirebilecekleri pek çok alan yer alıyor. Kampüs içerisinde toplamda 7 adet eğitim binası mevcut. Binalar özel mimarileri ile de ön plana çıkıyor.

Ukrayna’da eğitim veren pek çok üniversite gibi Odessa Mühendislik ve Mimarlık ( Politeknik ) Üniversitesi de büyük bir kütüphaneye sahip. Kütüphane içerisinde aradığınız her türlü kaynağı ve edebi eseri bulabiliyorsunuz. Rus edebiyatı başta olmak üzere ender bulunan eserleri okuma imkanı da öğrencilere sunulan olanaklar arasında yer alıyor. Kütüphane içerisinde öğrencilerin ders çalışabilecekleri ya da ödev, tez hazırlayabilecekleri alanlar da yer alıyor.

Yabancı dil laboratuvarı da bulunan okulda farklı dilleri öğrenmek de mümkün olabiliyor. Ayrıca bilgisayar odaları da yine yıl boyunca öğrencilerin kullanımına sunulmuş durumda. İnternet bağlantısı da bulunan bilgisayar odalarında öğrencilerin tamamı diledikleri kadar zaman geçirebiliyorlar. Okulun bir de özel laboratuvarı bulunuyor. Eğer siz de söz konusu üniversitede lisans eğitiminizi tamamlamak isterseniz hemen yurt dışında eğitim danışmanlığı firması ile görüşerek ne yapmanız gerektiği gibi prosedürler hakkında bilgi alabilirsiniz.

#ukraynadainşaatmühendisliği #ukraynadamühendislik #ukraynadamühendislikeğitimi #mühendisliklisanstamamlama #mühendislikdikeygeçiş #ukraynainşaatmühendisliği #yurtdışındamühendislik #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite #ukraynamimarlık #ukraynadamimarlık #ukraynadamimarlıkeğitimi #ukraynamimarlık #mimarlıklisanstamamlama #mimarlıkdikeygeçiş #yurtdışındamimarlık #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaüniversite #ukraynaüniversiteleri #ukraynadaeğitim #ukraynaüniversite

Odessa Mühendislik ve Mimarlık (Politeknik) Üniversitesi-Sokak Görünümü

Odessa Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!