Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Ukrayna'nın en eski ve en prestijli üniversitelerinden biridir. 1851 yılında güney Rusya eyaletleri ..

Harkov İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Kharkov Üniversitesi, Ukrayna’nın en eski ve en prestijli üniversitelerinden biridir. 1851 yılında güney Rusya eyaletleri için bir üniversite olarak kurulmuştur. Bugün, bu üniversite 30.000’den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Bu öğrencilerin çoğu Ukrayna’nın her yerinden geliyor, ancak uluslararası öğrenciler de Kharkov Üniversitesi’ne gidiyor. Bu üniversitede okumak size küresel bir toplumun parçası olmayı öğretir.

Her şeyden önce, Kharkov Üniversitesi bir devlet üniversitesidir, bu nedenle tüm Ukrayna vatandaşları başvurabilir. Başvurmak için, iyi bir akademik geçmişe sahip bir lise mezunu olmalısınız. Üniversite her yıl yaklaşık 3.500 yeni öğrenci kabul etmekte ve mezunların %85’ini tam zamanlı lisans öğrencisi olarak kabul etmektedir. Üniversitenin 13 fakültesi vardır ve 14 bilgi alanında eğitim vermektedir. Örneğin, Kharkov Üniversitesi’nde okuyorsanız, mimarlık, dilbilim ve veterinerlik gibi derslere erişiminiz olacak.

Üniversite her yıl yaklaşık 3.500 yeni öğrenci kabul ediyor ve mezunların %85’ini tam– zaman lisans öğrencileri. Başvuru süreci, Kharkov Üniversitesi’nde okumak için motivasyonunuzu açıklayan çoktan seçmeli sınavlardan ve makalelerden oluşur. Aynı ay içinde kabul edilmek için 15 Şubat’a kadar bir başvuruda bulunmalısınız. Ayrıca, üniversite kimlik kartı başvurusunda bulunmak için gerekli tüm belgeleri 15 Nisan’a kadar göndermeniz gerekmektedir. Akademik başarılarınız ve gelecekteki hedefleriniz hakkında kişisel bir beyan da gereklidir. Son olarak, başvuru formuyla birlikte önceki üniversitelerinizden alınan tüm transkriptlerin de sunulması gerekir.

Kharkov Üniversitesi’ne kabul rekabetçidir, ancak doğru hazırlığa sahipseniz zor değildir. Standartlaştırılmış test puanları kabul için çok önemlidir – özellikle Biyoloji konusu test puanları kabul oranlarını büyük ölçüde etkiler. Birçok öğrenci biyoloji derslerinden öğrendiklerini İngilizce veya Rusça dil çalışmaları gibi diğer derslerde uygular. Kharkov Üniversitesi’nin kampüste sigara içmeme konusunda katı bir politikası vardır, bu nedenle bu okula başvurmadan önce sigarayı bırakmak isteyeceksiniz. Son olarak, başvuru materyallerinizi gönderirken akademik yeteneklerinize kefil olabilecek en az iki uygun referansa sahip olmanız gerekir.

University of Kharkov, öğrencilere uluslararası ilişkiler ve akademik yollarla diğer kültürleri anlama konusunda eğitim veren mükemmel bir kurumdur. ders çalışma. Yaşı ve prestiji nedeniyle, bu üniversite, öğrencileri ve mezunları tarafından genellikle ‘Global University’ veya ‘Russian Oxford’ olarak anılır. Gerçek dünya eğitimi isteyen herkes Kharkov Üniversitesi’ne başvurmayı düşünmelidir!

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!