Ukrayna’da Eğitim Sistemi

Ukrayna’da Eğitim Sistemi

Ukrayna’da Eğitim Sistemi ; Yepyeni bir sayfa açarak geleceğin için harakete geçmek istersen sen de Ukrayna’da geçerliliği olan bir diploma..

Ukrayna’da Eğitim Sistemi

Ukrayna’da Eğitim Sistemi ; Artık Türk öğrencilerinin şanslı olduklarına inanacakları ve unutmaya başladıkları hayallerini yeniden canlandıracakları bir fırsatları var. Ukrayna üniversiteleri sayesinde gençlerimiz sınavsız lisans eğitimlerine başlayabiliyorlar. Dileyen öğrenciler son derece uygun harç bedelleri ödeyerek Ukrayna’da bulunan sayısız üniversitelerden birinde öğrenci olabiliyor ve diledikleri lisans üzerine eğitim alabiliyorlar. Ukrayna’da eğitim sistemi Avrupa kriterlerine uygun sürdürüldüğü gibi, aynı zamanda öğrencilerin lisans bölümleri için taban puan almaları da gerekmiyor. Uygun harç bedelleri ve sınavsız eğitimleri ile sizleri bekleyen Ukrayna üniversiteleri senelik dershane ücretlerinizden dahi daha düşük rakamlara geleceğinizi oluşturma şansı veriyor.

Bologna Eğitim Kriterleri’ne uygun verilen dersler dünya standardındadır ve her öğrenci mezun olduğunda Europass isimli mavi bir diploma alır. Bu diploma Avrupa’nın her yerinde geçerli olan birinci sınıf bir belgedir ve sizlere çok fazla iş imkanı bulmanızı da sağlar. Europass diplomanız aynı zamanda ülkemizde de tanınmaktadır. Avrupa birliği ile uyumlu eğitim verilen üniversitelerin her biri diğerinden kaliteli olduğu için içlerinden seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Teknolojik derslikleri, modern ve çağdaş eğitim anlayışı, dillere destan kütüphaneleri ile pek çok üniversitesi Avrupa’da saygın bir konumda olan Ukrayna’nın sunduğu bu şansı kaçırmamalısınız. Ukrayna’da eğitim sistemi içinde öğrencilerin teorik dersleri dışında uygulama yapabilmeleri için staj süreçleri de bulunmaktadır.

Avrupa Kriterlerine Uygun Eğitimler

Başkent Kiev’de 20 üstünde üniversite varken, diğer şehirlerde de aynı kalitede, Türk öğrencilerin yoğun talep gösterdiği okullar göreceksiniz. Rusça eğitim verilen okullarda hem İngilizce öğrenmeye devam edersiniz, hem de Ukraynaca öğrenerek dil bilginizi daha da çoğaltma şansı bulursunuz. Ukrayna’da eğitim sistemi devlet tarafından desteklendiği gibi, uluslararası pek çok şirket ve platformla da işbirlikleri bulunmaktadır. Çoğu bölümde hazırlık olduğu için lisans eğitimleri 5 yıl sürmektedir ancak bu süre bazı bölümlerde değişiklik gösterebilir.  Aynı zamanda bazı Ukrayna Üniversitelerine hiçbir sınava girmeden dikey geçiş de yapabilirsiniz

Önemli olan sizlerin hangi alanda eğitim almak istediğiniz olduğu için, bu konudaki en iyi araştırmayı Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüşerek yapabilirsiniz. Sizlere üniversite seçimi konusunda yardımcı olacakları gibi, hangi bölümü tercih etmenizin daha iyi olacağını da onlara danışabilirsiniz. Tüm başvuru ve kayıt işlemlerini 20 yıldır Türk öğrencilerinin tüm işlemlerini yapan tecrübeli Eurostar danışmanlarınıza bırakın. Ülkenin en önemli okullarında öğrenci olabilir, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışanlığı sayesinde hiç sınava girmeden arzu ettiğiniz bölümde kısa süre içinde eğitim almaya başlayabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!