Harkov Üniversitesi

Harkov (Karazin) Üniversitesi

Harkov Karazin Üniversitesi eğitim avantajlarıyla kariyerinize bir adım önde başlayacak donanımınızla işverenlerin ilk tercihi olacaksınız.

Harkov Karazin Üniversitesi

Kaliteli bir eğitim almak elbette herkesin hakkı fakat herkes kaliteli bir eğitim alamamakta. En azından yurt dışında eğitim görme imkanından faydalanamamaktadır. Eğer fırsatınız varsa size de yurt dışında eğitim fırsatlarından mutlaka yararlanmalısınız. Üstelik lise veya lise dengi olan bir okuldan mezun olmanız yurt dışında eğitim almanız için yeterlidir. Ukrayna ve Avrupanın kaliteli üniversitelerinden olan Harkov Karazin Üniversitesi başvuru ve kabulü için tek yapmanız gereken Eurostar yurtdışı eğitim merkezi başvuru bürosuna gelerek konu ile ilgili detaylı bir bilgi almanız yönünde olacaktır.

Yurt dışında eğitimin size büyük katkıları olacaktır. Her yaştan insan eğer lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş ise yurt dışında eğitim görme gibi bir imkana sahip ise bunu mutlaka değerlendirmeli gözü ile bakıyorum. Yurt dışında eğitim görerek öncelikle kendi kültürünüzün dışında kültürler görüyorsunuz, yeni medeniyetler tanıyorsunuz, yeni uygarlıklara merhaba diyorsunuz. Bir çok dilden, bir çok dinden, bir çok ırktan insanlar ile arkadaşlık bağları kuruyorsunuz. Bu durum sadece sizin değil onlar içinde geçerli bir durum olduğu için medeniyetlerin buluştuğu bir ortam haline geliyor üniversite. Haliyle sizde bu ve bunun gibi bir çok şeyden etkileniyorsunuz. Fakat belki de en önemli etken olarak bakabileceğimiz unsur şudur ki yabancı dil eğitimi almaktasınız. Yabancı dil eğitimi alarak elde edeceğiniz akıcı bir dil eğitimi size yaşamınızın geri kalan kısmında gerek iş verenler tarafından gerek kendi açınızdan faydalı olacaktır. Bir iş yerinde iş verenin aradığı temel özellikler arasında mutlaka bir yabancı dil bilgisi aranmaktadır. Yabancı dil isteğinin doğması çalışmalardan kaynaklanmaktadır.

Ukrayna’nın Harkov şehrinde yer alan 1804 yılında kurulmuş olan Harkov (Karazin) Üniversitesinde basketbol, voleybol, yüzme, judo samba Triatlon ve ağır sporlar gibi sportif faaliyetleri yönünden de sizi sosyal bir dünyada yaşamaya davet etmiş bulunuyor.. Böylelikle arkadaşlarınız ile beraber kaliteli bir yaşam süreceksiniz..

Öncelikle bir yıllık hazırlık döneminin ardından dört yıllık eğitim sürecinde sporsal faaliyetlerden dans faaliyetlerinden siz ve arkadaşlarınız ile beraber güzel günler geçirebilirsiniz..

Harkov Karazin Üniversitesi Bölümleri

Bölümler
Psikoloji ve Eğitim
Psikiyatri
Sosyoloji
Sosyal Çalışma
Özel Eğitim
Hukuk
Bilgisayar
Bilişim Sistemleri
Yangın Eğitimi
Ekonomi
Beden Eğitimi

gibi bölümleri bünyesinde barındıran Harkov (Karazin) Üniversitesinde Bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bologna eğitim sisteminde öğrenci ile öğretmen arasındaki iletişim çok daha iyi bir konumdadır. Öğrenci bu sistemde verilen konular ile ilgili bir tercih yaptıktan sonra etcs kredi sistemine tabi tutulmaktadır. Yani öğrenci seçmiş olduğu konu ile ilgili detaylı bir araştırma yaparak konuya hakim olabilecek seviyeye gelmektedir. Bunun akabinde ise konu ile ilgili bir uygulama çalışması yapmaktadır. Tabi ki tüm bu çalışmalar bireysel değil ekip olarak yapıldığından dolayı yapılmakta olan çalışmalar bir iş bölümü sayesinde sunum hazırlanacak seviyeye kısa sürede getirildiğinden dolayı da uygulama çalışmasına ağırlık verilmesi sağlanmaktadır. Dolayısı ile öğrenci yaptığı bu uygulama ile beraber konuya hakim olmakta ve bu konuya hakim olduktan sonrada kolay kolay unutamamak ta olduğu gibi ayrıca ilerleyen süreçte böyle bir durum ile karşılaşması durumunda çok rahat bir şekilde sorunların çözülmesinde etkili bir faktör olacaktır. Sizde Ukrayna’nın Harkov şehrinde yer alan Harkov Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz tek yapmanız gereken lise veya lise dengi bir okuldan mezun olduğunuz diploma ile beraber 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak bize ulaşabilirsiniz. Dolayısı ile size en uygun çalışmayı alanında uzman arkadaşlarımız tarafından sağlamaktayız..

Üniversite Eğitimi

Ukrayna’da eğitim görmek ister misiniz, üstelik üniversite sınavlarına hazırlanma gereği duymadan, üstelik sınav stresini yaşamadan.. Sizin için tek ihtiyacınız olan şey lise veya dengi bir okuldan mezun olmak ve Euro Star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisimize uğramak yeterli olacaktır. Bunun için ise öncelikle 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Ukrayna da eğitim görmek isterseniz Harkov Karazin Üniversitesini tercih edebilirsiniz. Peki neden Kharkiv üniversitesini tercih etmelisiniz kısaca buna değinecek olursak ;

Harkov Karazin Üniversitesi Ukrayna’nın sayılı üniversitelerinden biri olarak bilinmektedir. Karazin Üniversitesi Ukrayna’da eğitim sektöründe 1804 yılından günümüze dek kendini sürekli olarak yenilemeyi başaran ve kaliteli bir eğitim veren bir kuruluş olmaya başarmıştır.

Unesco tarafından tescillenmiş bir kuruluş olan Harkov Karazin Üniversitesi içeriğinde yetiştirmekte olduğu öğrencilerin büyük bir kısmını dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşamakta olan öğrenci adaylarından seçilerek oluşturmaktadır. Karazin Üniversitesinde Bologna eğitim sisteminin uygulanıyor olması ise üniversitenin ön plana çıkmasındaki en büyük etkenlerden biri. Eğitim alanında bu sistemin kullanılıyor olması öğretmen ve öğrenci ilişkilerini çok daha iyi bir konuma getirmeyi başarmış bulunmaktadır.

Bologna eğitim sistemine şöyle bir bakacak olursak biliyoruz ki standart eğitimde öğretmen gelir konuyu anlatır, soruları alır, cevaplandırır ve derslikten ayrılır. Bologna eğitim sisteminde ise öğretmen derse gelir, konuyu anlatır, bir sonraki hafta için veya iki sonraki hafta için bir konu verir. Öğrenciden bu konuyu araştırması istenir. Öğrenci Harkov Karazin Üniversitesi bünyesinde bulunan merkezi kütüphanede ya da Harkov Karazin Üniversitesi içerisinde yer alan teknolojik donanım bakımından üst sınıflara hitap eden bir alanda çalışmalarını sürdürmesi istenir.

Öğrenci çalışmalarını yürütürken araştırmasını yaparken bu kısmı başarılı bir şekilde tamamladığında, gerekirse konu ile ilgili uzman kişiler ile görüşmeler ayarlayarak bir röportaj yapar ve bu röportajı sunumunun önemli bir parçası olarak ekler. Öğrenci tüm bu çalışmaları yaptıktan sonra ise bir başka çalışması olan uygulama kısmına gelir. Uygulaması yapılacak olan konu için gereken bir proje var ise bunun aşamalarını oluşturur. Aşamaları oluşturulmuş olan proje için bir taslak hazırlanır, gerekiyor ise malzemelerin toparlanması sürecinden geçirilir ve bunun akabinde ise uygulama aşamalarının başarı ile geçişi esnasında sunum hazırlanır.

Eurostar Farkıyla Harkovda Üniversite Eğitimi

Uygulama çalışmasının parçalara bölünmesi ile beraber sunum hazırlanırken bir sonraki hafta için çalışmalar son aşamaya getirildiğinde sunuma hazır hale gelen öğrenci konusunu sunarak etcs sisteminin geçerliliğini korumakta olduğu bologna eğitim sistemi içerisinde kredi notunu alarak bir üst sınıfa geçebilecek konuma gelmek için bir adım daha öne çıkmış olmaktadır. Bologna eğitim sistemi içeriğinde öğrencinin sadece bir alıcı, öğretmenin ise sadece bir verici olma durumu tam anlamıyla yıkılmış bulunmaktadır.

Sizde böyle bir eğitim sistemi ile eğitim görmeyi istemez misiniz? Bana kalırsa bu eğitim sistemi gerek bizim ülkemizde gerek ise bir başka ülkelerde uygulanması gerekmektedir. Bu eğitim sisteminin Ukrayna’nın Harkov şehrindeki Harkov (Karazin) Üniversitesinde başarılı bir şekilde uygulanıyor olması ise ayrıcalıklı eğitimin göstergesi olmaktadır.

Yurt dışında alacağınız eğitim neticesi itibari ile ülkemizde yapacağınız çalışmalarda diplomanızın geçerliliğinin sağlanması ise her üniversite tarafından yök yani yüksek öğretim kurumu ile denkliğinin bulunmamasından kaynaklanmaktadır. Bir iş veren gözünden konuya bakacak olursak iş veren daima en iyi performansı alabileceği kişiler ile çalışmayı ister.

Dolayısı ile siz kendinizi ne kadar iyi bir şekilde yetiştirirseniz iş veren tarafından o kadar kaliteli bir çalışma ortamında bulundurulmanız sağlanacaktır. Yurt dışında aldığınız eğitim bünyesinde gerek konuya olan hakimiyetiniz gerek ise yabancı diliniz oldukça iyi olacağından dolayı işverenlerin öncelikli tercihi olacaksınız.

#yurtdışıüniversiteleri #sınavsızüniversite #harkovkarazinüniversitesi

Tercih Sebepleri

Ukrayna Üniversiteleri Denklik
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!