Ukrayna’da Eğitim Fiyatları

Ukrayna’da Eğitim Fiyatları

Lisans bölüm ücretleri üniversitelere göre değişmesine rağmen çok düşük maliyetlere Ukrayna’da bölüm eğitimi alabilmek mümkün olmaktadır.

Ukrayna’da Eğitim Fiyatları

Son yılların favori eğitim ülkelerinden biri de Ukrayna. Yükselen bir değer olarak karşımıza çıkan ülkede okuyan Türk öğrenci sayısı bir hayli fazla ve bu rakam her geçen yıl daha da artış gösteriyor. Elbette pek çok nedene bağlı olan bu durumun nedenleri arasında sınavsız eğitim veren okulların harç bedellerinin çok düşük olması yatıyor. Yurt dışında okuyarak kendilerine daha iyi şartlarda bir gelecek sunmaya çalışan gençler aynı zamanda ucuz ama çok yüksek kalitedeki bu eğitimi alarak mesleklerini çok daha iyi koşullarda icra edebiliyorlar. Ukrayna’da eğitim fiyatları pek çok ülkeyle kıyaslandığında gerçekten son derece ekonomiktir. Senelik iki taksitle ödenebilen rakamlar bölümlere ve üniversitelere göre değişiklik gösterse dahi rakamlar ortalama olarak ailelerin bütçesini zorlamayan aralıktadır.

Hemen her öğrencinin ödediği dershane ücretleri bile Ukrayna’da eğitim fiyatları ile kıyaslandığında bir hayli yüksektir. Tamamen iyi eğitime odaklanan üniversiteler geçlerin önüne engel koymak değil, onları geleceklerine odaklanabilecekleri keyifli bir öğrencilik geçirmeye davet ediyorlar. Ukrayna’daki hayat koşulları da yine çok sayıdaki Avrupa ülkelerine kıyaslanacak olursa oldukça rahattır. Öğrenciler düşük rakamlara ev kiralayabiliyor, yurtlarda konaklayabiliyorlar. Yeme-içme ve ulaşım gibi masraflar da neredeyse ülkemizden bile ucuz diyebiliriz.

Cazip Rakamlarla Avrupa’da Okuyun

Çok büyük rakamlar ödemeden yurt dışında iyi bir eğitim almak ve mezun olduğunuzda bu durumu lehinize çevirmek istiyorsanız acele edin ve bir an önce Ukrayna’da eğitim fiyatları ile ilgili doğru bilgiler alın. Bu konuda sizi aydınlatacak en yetkili ve tecrübeli kuruluş Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmetleridir. Her gencimizin eğitimine sihirli bir değnekle dokunan danışmanlar sizlere de profesyonel rehberlik yapacaklardır.

Diplomalar Türkiye’de tanındığı için alacağınız eğitimden sonra ülkemize de dönebilirsiniz. Tabi ki Ukrayna’da sadece sınavsız lisans eğitimi yok. Onun dışında 2 yıllık okullardan mezun olan öğrencilerimiz de bu haklardan yararlanabiliyorlar. Dikey geçiş sınavı olmadan onlar da istedikleri bölümlerde eğitimlerini tamamlama imkanı buluyorlar. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde anlaşma yapılan okullarda okuyabiliyorlar. Ukrayna’da eğitim fiyatları dikey geçiş yapanlar için de aynı şartlara sahiptir.

Pek çok gencimiz lisans veya yüksek lisans, doktora eğitimlerini almak için Ukrayna’yı tercih ediyorlar. Ceplerinden daha az para çıkarak bu kadar yüksek kalitede bir eğitim alabilecekleri için hem çok şanslılar, hem de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sayesinde konforlu bir eğitim hayatı geçiriyorlar. Her işleriyle ve işlemleriyle ilgilenen Eurostar danışmanları, öğrencilerin eğitim hayatları sona erene kadar yanlarında olmaya devam ediyor.

Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!