Kiev Krok Ekonomi Üniversitesi

Kiev Krok Ekonomi Üniversitesi

Kiev Krok Ekonomi üniversitesi lisans programlarında maliyetlerin çok düşük olması sebebiyle öğrencilerin en çok tercih ettiği kurumlardandır

Kiev Krok Ekonomi Üniversitesi

Ukrayna’da kurulan ilk özel üniversitelerden biri olan Kiev Krok Ekonomi Üniversitesi 1992 yılında eğitim vermeye başladı. Maliye, hukuk ve ekonomi alanlarında eğitim veren üniversite son derece nitelikli bir eğitim sistemine sahip olmasıyla da ön plana çıkıyor. Öğrencilere gerekli eğitimi verirken aynı zamanda ş dünyasını da tanımalarını sağlayan okul, rekabet koşullarına hakim bireyler olarak mezun olmalarını sağlayabiliyor.

Ukrayna’nın 16 farklı bölgesinde hazırlık bölümleri bulunan Kiev Krok Ekonomi Üniversitesi 2002 yılından bu yana yabancı öğrencileri de kabul ediyor. Ancak öğrencilerin öncelikle 1 yıl hazırlık eğitimi almaları gerekiyor. Hazırlık sınıfı eğitiminde üniversitenin eğitim dili olan Rusça ya da Ukraynaca dillerinin öğrenilmesi sağlanıyor. Bu sayede öğrenciler okuldan mezun olduklarında iyi seviyede yabancı dil biliyorlar. Ülkede hazırlık sınıfı dönemi, ön eğitim olarak adlandırılıyor. Bu dönemde en temel bilgiler de öğrencilere aktarılıyor.

Kiev Krok Üniversitesi Çift Diploma Programları

Program Ülke
İhracat Yönetimi Avusturya
İşletme Hollanda
İşletme, Turizm ve Otelcilik Macaristan

Matematik, fizik, kimya gibi öğrencilerin eğitim alacakları branşa uygun alanlarda temel eğitimleri yeniden veren Krok Ekonomi Üniversitesi bu sayede bilgilerin de tazelenmesini sağlıyor. Kaliteli ve geniş kapsamlı eğitim sisteminin yanı sıra üniversitenin sunduğu yüz güldüren olanaklar da okulun bir adım öne çıkmasını sağlayabiliyor. Hem ülke vatandaşları hem de yurt dışından okumak için Ukrayna’ya gidenler seçenekleri arasına mutlaka bu okulu da ekleyerek bir tercihte bulunuyor.

Yaklaşık olarak 40 farklı ülkeden yabancı öğrenci kabul eden Kiev Krok Ekonomi Üniversitesi Türkiye’den de çok sayıda öğrencinin tercih ettiği bir okul olmayı başardı. Bu okulda eğitim almak için herhangi bir sınava girilmesine gerek olmuyor. Lise diplomasına sahip olan gençler 25 yaşından büyük olmamak kaydıyla okula kayıt yaptırabiliyor ve diledikleri bölümü seçerek üniversite eğitimi almaya başlayabiliyorlar.

Her dersin sınavına 3 defa girme hakkı tanınması gibi öğrencileri çok sıkmayan bir eğitim sistemini uygulayan okul teorik bilginin önemi kadar pratik bilginin ve deneyimin önemini de vurguluyor. Bu nedenle Krok Ekonomi Üniversitesi öğrencileri eğitim döneminde edindikleri pek çok bilgiyi sınama ve deneyimleme şansına sahip olabiliyorlar. Kampüs içerisinde öğrenciler için sunulan olanaklar ise hem sosyal ve kültürel hem de spor alanlarını da kapsıyor. Öğrencilerin boş vakitlerini değerlendirebilecekleri çok sayıda alternatifleri oluyor.

Barınma problemini, kampüs içerisine inşa edilen modern öğrenci yurtları ile çözen Kiev Krok Ekonomi Üniversitesi eğitim ücretini de gayet makul seviyede tutuyor. Hatta pek çok üniversite ile kıyaslandığında eğitim harcının son derece cüzi olduğunu fark etmek mümkün. Ukrayna’da yaşam koşulları da oldukça ekonomik. Bu nedenle aileler hiç tereddüt etmeden çocuklarının bu ülkede eğitim almasını sağlayabiliyor. Ancak bazı prosedürlerin yerine getirilmesi gerekiyor. Konuya dair detayı bilgi almak isteyen gençler ve aileler yurt dışında eğitim danışmanlığı firması ile görüşerek her türlü bilgiyi kolaylıkla edinebilir.

#yurtdışındaüniversite #ukraynaüniversiteleri #kievkroküniversitesi

Tercih Sebepleri

Kiev Krok ÜniversitesiKyiv Krok University
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!