Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi

Hayallerinizin son bulmamasını ve sınav şartları olmaksızın üniversitede istediğiniz bölümde okuma avantajını sunmaktadır.

Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi

İşletme ve ekonomi üzerine geniş kapsamlı bir eğitim veren Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi Ukrayna’nın popüler eğitim kurumları arasında yer alıyor. Okulda Rusça ve Ukraynaca eğitim verildiğinden öğrencilerin bu dili öğrenmesi gerekiyor. Bu nedenle tercihini bu üniversiteden yana yapanların 10 ay süren bir hazırlık eğitiminden geçmesi gerekiyor. Bu eğitim döneminde iyi seviyede Ukraynaca ya da Rusça öğrenen gençler aynı zamanda en temel dersleri de görüyor. Daha önceki eğitim döneminde eksik kalan bilgilerini de tamamlama şansını elde edebiliyorlar.

Derslere devam zorunluluğu bulunan Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi eğitim kalitesi son derece yüksek olan okullar arasında bulunuyor. Bu nedenle dünyanın pek çok ülkesinden gençler lise diplomalarını aldıktan sonra okumak için bu okulu tercih edebiliyor. Sosyal bilimler içerikli bölümlere de sahip olan okul aynı zamanda yüksek lisans yapmak isteyen gençlerin de seçimi olabiliyor. Üniversite bünyesinde yüksek lisans eğitimi 1,5 yıl sürüyor.

Ukrayna’da eğitim veren üniversiteler arasında özellikle hazırlık sınıfı eğitimi en kaliteli olan Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi ve dolayısıyla öğrenciler bu dönemde iyi derecede yabancı dil bilgisine de sahip olabiliyorlar. Hazırlık eğitimini bu üniversitede aldıktan sonra öğrencilere Ukrayna’da eğitim veren başka bir üniversiteye geçiş yapma imkanı da tanınıyor. Yani öğrenciler sadece hazırlık eğitimini de bu üniversitede alabiliyor.

Kampüs içerisinde 400 binden daha fazla kitap bulunan büyük bir kütüphane mevcut. Bir bölümü öğrenciler için ders çalışma ve okuma alanı olarak ayrılmış olan kütüphanede her konuda onlarca kaynak kitap bulmak mümkün olabiliyor. Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi kampüsünde çeşitli sosyal faaliyetler için de geniş alanlar ayrılmış durumda. Boş zamanlarını sosyal aktiviteler ile değerlendirmek isteyen gençlerin kampüs dışına çıkması dahi gerekmiyor.

Okul Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de bulunuyor. 1989 yılında eğitim vermeye başlayan Kiev Ekonomi ve İşletme Üniversitesi eğitiminden faydalanmak isteyen öğrencilerin herhangi bir sınava girmeleri gerekmiyor. Lise diplomasına sahip olan öğrenciler diledikleri bölüm için kayıt yaptırabiliyorlar. Ukrayna yaşam şartları son derece ucuz ülkeler arasında yer alıyor. Okulun eğitim ücretleri de makul seviyede olduğundan her bütçeden aileler çocuklarını bu okulda okutabiliyor.

Yurt imkanı yabancı öğrencilere de sunulduğu için Ekonomi ve İşletme Üniversitesi kampüsünde yer alan yurtlarda öğrencilerin barınması mümkün olabiliyor. Ancak seçimini evde kalmaktan yana kullanan öğrenciler için de okul civarında çok sayıda kiralık ev yer alıyor. Ev kiraları da gayet cüzi rakamlardan oluşuyor. Öğrenciler yalnız olarak da ev kiralayabiliyorlar. Eğer yurt dışında eğitim almak istiyorsanız Ukrayna’da eğitim veren tüm üniversiteler hakkında bilgi almadan okul seçimi yapmayın. Hemen yurt dışında eğitim danışmanlığı firması ile görüşerek uygulamanız gereken prosedür hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Kayıt dönemini kaçırmayın!

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!