Kiev Ulusal Tıp Akademisi

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi kaliteli eğitim anlayışı ve geniş uygulama imkanlarıyla birçok yerli ve yabancı öğrencilere eğitim vermektedir.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Ukrayna Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi nde eğitim görmek isterseniz lise veyahut dengi bir okuldan mezun olmanız yeterlidir. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar ile ilgili olarak şunları söylememiz de fayda vardır: Alacağınız hazırlık eğitimi ve lisans eğitimi sürecinde bologna kriterleri dahilinde kaliteli bir eğitim alırsınız. Bu süreç içerisinde yapacağınız çalışmalarda öğretmen ve öğrenci arasındaki diyaloglar çok daha güçlüdür.

Bologna eğitim sürecinden bahsedecek olursak bu eğitim sistemi dahilinde öğretmenin öğrencilere sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin kendi ekip arkadaşlarını oluşturması ile beraber gerek Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde gerek ise Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi bünyesindeki bilgisayar laboratuvarlarında öğrencilerin konu ile ilgili olarak yazılı ya da görsel dökümanları bir araya getirmeleri sağlanmaktadır.

Öğrencilerin elde etmiş oldukları bu taslaklar ile beraber yapacakları çalışmalar dahilinde bir sonraki aşama olan projelendirme ve uygulama çalışmaları için kullanmaları için başarılı bir sunum çalışmasına giden yolda gerekli belgelerin hazır olamasını gerektirmektedir. Dolayısı ile öğrenciler bu alanda yapacakları çalışmalar ile beraber kaliteli bir eğitim sürecine tabii tutulmak ile beraber en iyi şekilde dökümanlarını hazırlamakta ve ilgili konularının araştırmasını Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan teknik donanımlar ve ekipmanlar sayesinde yapabilmektedir.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan bölümlere bakacak olursak şunu görürüz: Bir tıp eğitimi verilmesi gereken üniversitede olması gereken bölümler Kiev Ulusal Tıp Üniversitesinde vardır.

Kiev Tıp Üniversitesi Giriş

Bu on dört bölümden birini tercih eden öğrencilerimiz Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce eğitim alırlar. Bu doğrultuda öğrencilerin diplomaları ülkemiz sınırları içerisinde rahat bir şekilde kullanabilirler.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesinde verilmekte olan eğitimler Avrupa’de verilmekte olan eğitim müfredatı ile uyumludur. Dolayısı ile bu alanda yapılmakta olan çalışmalar ile beraber kaliteli bir eğitim süreci öğrencilerimizi beklemektedir.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi Bölümleri

Psikiyatri: Psikiyatrist biliminin temelinde insanların davranış biçimleri ele alınmaktadır. Bu bölümde eğitim görmekte olan öğrenciler psikiyatri eğitimi almaktadır. Alacakları lisans eğitimi boyunca Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden birini tercih edebilirler.  Bu alanda öğrencilerin yapacakları çalışmalar ile beraber mezun olduklarında psikiyatrist ünvanını almaktadır. Bölüm Ruh hekimliği olarak bilinmektedir.

Medikal Psikoloji: Konu ile ilgili olarak alanında uzman kişiler tarafından eğitimler verilmektedir. Verilmekte olan eğitimler bologna eğitim sistemi çerçevesinde verilir. Aynı zamanda bu alandan mezun olan öğrenciler YÖK denkliği alabilirler.

Kozmetik Teknolojileri: Alanında bologna eğitim sistemi ile beraber bir eğitim süreci verilmektedir. Lisans eğitimini tamamlamış olan öğrenciler alacakları diplomalar ile beraber Türkiyede mesleklerini yapabilirler.

Diş Hekimliği :  Gelmiş geçmiş zamanların en önemli bölümlerinden biri olarak bilinmektedir. Bu alanda yapılmakta olan çalışmalarda teknolojinin sürekli olarak takibini sağlamak gerekir. Aynı zamanda da kullanılmakta olan cihazların sürekli olarak yenilenmesini sağlamak büyük önem taşımaktadır.

Diş Teknisyenliği: Diş hekimi yardımcıları yetiştirilmektedir.

Fizik Tedavi: Bu bölümde verilmekte olan eğitim ile beraber konusunda uzman kişler yetiştirilir. Bu alanda verilmekte olan eğitimler ile beraber iyi bir fizik tedavi uzmanı mezun ediliyor.

Spor Hekimliği  dahilinde eğitimlerini tamamlamış olan öğrencilerimiz alanında iyi bir hekim olarak çalışmalarına başlamaktadır. Sağlık yönetimi Bölümünde verilmekte olan eğitimler bologna kriterlerine tabidir. Bu alanda yapılmakta olan çalışmalar ile beraber kaliteli bir eğitim süresi öğrencilerimizi bekliyor.

Sağlık Yönetimi: Bu bölümde alanında yetkin liderlik yetenekleri gelişmiş hastane ya da sağlık kurumları yönetiminde uzmanlar yetiştirilmektedir.

Radyoloji: Bu bölümde tıbbi görüntüleme tekniklerinde uzman bireyler yetiştirilmektedir.

Anesteziyoloji dahilinde mezun olacak olan öğrencilerimiz YÖK denkliği sisteminden yararlanmaktadır. Bu alanda verilmekte olan eğitim dili Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dil seçeneklerinden biri olarak verilmektedir.

Kiev Tıp Üniversitesi Bölümleri

Bölümler
Psikiyatri
Medikal Psikoloji
Kozmetik Teknolojileri
Diş Hekimliği
Diş Teknisyenliği
Fizik Tedavi
Spor Hekimliği
Sağlık Yönetimi
Radyoloji
Anesteziyoloji
Patoloji
Sağlık Öğretmenliği
Halk Sağlığı

Patoloji: Bologna eğitim sistemi dahilinde Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce seçenekleri ile eğitim verilmekte olan patoloji bölümünde öğrenci isteğine bağlı olarak uygun bir şekilde eğitim verilmektedir. Bu bölüm belirli bir hastalığın sebeplerini ve sonuçlarını araştırmakta olan bir bilim dalıdır. Bologna eğitim sistemi ile beraber öğrenciler mezun olacakları patoloji bölününden elde edecekleri diplomalar ile beraber yurdumuza döndüğünde başarılı bir şekilde meslek hayatlarını sürdürmeleri sağlanmaktadır.

Sağlık Öğretmenliği: Bölüm uzmanlık eğitimleriyle beraber Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dil seçenekleri öğrenciye sunulmaktadır. Öğrencinin bu alanda tercih edeceği dil doğrultusunda bir eğitim alması sağlanıyor ve bu eğitim ile beraber kaliteli bir sağlık öğretmenliği lisans süreci sürdüren öğrencimiz alanında en iyi şekilde eğitim görmektedir. Bologna eğitim sisteminin kullanılmakta olduğu bu sistem dahilinde mezun olan öğrencimiz yurdumuzda YÖK denkliği ile beraber çalışma imkanına sahip olabilmektedir.

Kozmetik Teknolojileri: Bu bölümde bologna eğitim sistemi ile Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden birini tercih etmeniz dahilinde eğitim verilmektedir.

Halk Sağlığı: Üniversitenin bu bölümünde halk sağlığını koruma ve sağlığın sürdürülebilirlik politikalarını ileri derecede bilen ve uygulama yeteneği kazanmış bireyler yetiştirilir.

Sizde Bologna eğitim sistemi ile beraber kaliteli bir tıp eğitimi almak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefondan doğrudan bize ulaşabilirsiniz alanında uzman ekip arkadaşlarımızdan gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Kiev Üniversitesi Tıp Fakültesi

Kiev Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde 7 yurt, 12 kantin ve Kafeteryalar mevcuttur. 9 spor merkezi, 75 sanatoryum da da sportif ve kültürel faaliyetler sürdürülmektedir. Aynı zamanda Avrupa değişim Programları kapsamında Klinik değişim programlarına dahildir. Bu kapsamda üniversitede 53 ülkeden 1500’den fazla yabancı öğrenci vardır. Ukrayna Kiev Tıp Üniversitesinde 8500 ulusal öğrenci eğitim hizmeti almaktadır. Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi Uluslararası işbirliklerinin yanında DSÖ üyeliği vardır. Bunların yanısıra 32 Dünya ve Avrupa Akademileri vardır. Ek olarak da Meslek örgütleri ve önde gelen üniversiteler ile işbirliği çalışmalarını sürmektedir.

Bu alanda öğrencilerimiz dilerse Kiev Ulusal Tıp Üniversitesine ait yurtlarda konaklama imkanına sahiptirler. Bununla birlikte isterseler kendi arkadaşları ile beraber bir ev kiralayarak konaklama ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Ek olarak da Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi civarında yaşamakta olan ailelerin evinde oda kiralayabilirler. Tabi bu işlemler için belirli bir sözleşme ve aynı zamanda bir takım sorumluluklarda beraberinde gelmektedir.

Ukrayna Kiev Tıp Üniversitesi Bölümleri ve Puanları

Kiev Tıp Üniversitesi bölümleri ve puanları Sizde bologna eğitim sistemi dahilinde kaliteli bir eğitim alabilirsiniz. Bu süreç sonunda  elde edeceğiniz diploma ile beraber yurdumuzda iyi bir iş imkanına sahip olabilirsiniz. Saygın bir meslek dalında  geniş bir çevreye bir çevreye sahip olma imkanınız da vardır. Tüm bu avantajları elde etmek için 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak gerekli bilgileri alabilirsiniz.

#yurtdışındaüniversite #yurtdışındatıpokumak #kievtıpüniverstiesi #ukraynadatıpokumak

Ukrayna Üniversiteleri Sık Sorulan Sorular

Tıp fakültelerinin YÖK tanınırlığı vardır. Bu sayede YÖK denkliği sürecinde zorluk yaşamazsınız.

Ukrayna üniversitelerinde tıp okumak  6 yıl, diş hekimliği, eczacılık ve veterinerlik 5 yıldır. Tıp okumanın maliyeti ise 3500$ dan başlamaktadır.

Tercih Sebepleri

Kiev Tıp ÜniversitesiKyiv Medical University
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!