Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Sağlıkçılar ile adından oldukça söz ettirmektedir. Dünyaca ünlü uluslararası iş kurumları anlaşmalı olan üniversite avantajları oldukça fazladır.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi

Ukrayna Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar ile ilgili olarak şunları söylememiz de fayda var ki alacağınız hazırlık eğiti dahilinde ve lisans eğitimi sürecinde bologna eğitim sistemi ile beraber kaliteli bir eğitim süreci sizleri bekliyor olacaktır. Bu süreç içerisinde yapacağınız çalışmalarda öğretmen ve öğrenci arasındaki diyaloglar çok daha güçlü bir hal almaktadır.

Bologna eğitim sürecinden bahsedecek olursak bu eğitim sistemi dahilinde öğretmenin öğrencilere sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin kendi ekip arkadaşlarını oluşturması ile beraber gerek Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde gerek ise Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi bünyesindeki bilgisayar laboratuvarlarında öğrencilerin konu ile ilgili olarak yazılı ya da görsel dökümanları bir araya getirmeleri sağlanmaktadır.

Öğrencilerin elde etmiş oldukları bu taslaklar ile beraber yapacakları çalışmalar dahilinde bir sonraki aşama olan projelendirme ve uygulama çalışmaları için kullanmaları için başarılı bir sunum çalışmasına giden yolda gerekli belgelerin hazır olamasını gerektirmektedir. Dolayısı ile öğrenciler bu alanda yapacakları çalışmalar ile beraber kaliteli bir eğitim sürecine tabii tutulmak ile beraber en iyi şekilde dökümanlarını hazırlamakta ve ilgili konularının araştırmasını Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan teknik donanımlar ve ekipmanlar sayesinde yapabilmektedir.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan bölümlere bakacak olursak görüyoruz ki bir tıp eğitimi verilmesi gereken üniversitede olması gereken en kaliteli bölümlere Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde yer verilmiştir.

 1. Psikiyatrist Bölümü
 2. Medikal Psikoloji Bölümü
 3. Kozmatik Teknolojileri Bölümü
 4. Diş Hekimliği Bölümü
 5. Diş teknisyenliği Bölümü
 6. Fizik tedavi Bölümü
 7. Spor Hekimliği Bölümü
 8. Sağlık yönetimi Bölümü
 9. Radyoloji Bölümü
 10. Anesteziyoloji Bölümü
 11. Patoloji Bölümü
 12. Sağlık Öğretmenliği Bölümü
 13. Kozmetik Teknolojileri Bölümü
 14. Halk Sağlığı Bölümü

Bu on dört bölümden birini tercih etmekte olan öğrencilerimiz kaliteli bir şekilde bologna eğitim sistemi ile beraber Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce eğitim alarak gerekli çalışmalarını sürdürmektedir. Bu doğrultuda izlenen yol ile beraber öğrenciler kaliteli bir eğitim süreci dahilinde mezun olduklarında elde edecekleri dilomalarını ülkemiz sınırları içerisinde rahat bir şekilde kullanabilmektedirler.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesinde verilmekte olan eğitimler Avrupa’de verilmekte olan eğitim müfredatı ile uyumlu bir şekilde sürdürülmektedir. Dolayısı ile bu alanda yapılmakta olan çalışmalar ile beraber kaliteli bir eğitim süreci öğrencilerimizi beklemektedir.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi Eğitim

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi bünyesinde 7 yurt, 12 Öğrenci kantini, Kafeteryalar, 9 spor merkezi, 75 eğlence için sanatoryum, Avrupa değişim Programları, Klinik değişim programları için 53 ülkeden 1500’den fazla yabancı öğrenci bulundurmaktadır. Kiev Tıp Üniversitesinde 8500 ulusal öğrenci eğitim hizmeti almaktadır. Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi Uluslar arası İş birliği DSÖ, Dünya çapında 32 dünya ve Avrupa Akademileri, Meslek örgütleri ve önde gelen üniversiteler ile işbirliği çalışmaları sürmektedir.

Bu alanda öğrencilerimiz dilerse Kiev Ulusal Tıp Üniversitesine ait yurtlarda konaklama imkanına sahip olabileceği gibi dilerse kendi arkadaşları ile beraber bir ev kiralayarak konaklama imkanına sahip olabilir ya da dilerse Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi civarında yaşamakta olan aileler ile beraber belirli bir kira karşılığında oda kiralayabilmektedir. Tabi bu işlemler için belirli bir sözleşme ve aynı zamanda bir takım sorumluluklarda beraberinde gelmektedir.

Sizde bologna eğitim sistemi dahilinde kaliteli bir eğitim alarak elde edeceğiniz diplomalar ile beraber yurdumuza geldiğinizde iyi bir iş imkanına sahip saygın bir çevreye sahip olmak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayabilir ve gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir tıp eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak üniversite bünyesinde yer alan bölümleri bir tanıyalım..

 • Psikiyatrist Bölümü : Psikiyatrist biliminin temelinde insanların davranış biçimleri ele alınmaktadır. Bu bölümde eğitim görmekte olan öğrenciler psikiyatri eğitimi almaktadır. Alacakları bu eğitimin lisans süreci boyunca Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden birini tercih ederek konu ile ilgili olarak detaylı bir çalışma yapmaları mümkün olmaktadır. Bu alanda öğrencilerin yapacakları çalışmalar ile beraber mezun olduklarında psikiyatrist ünvanını almaktadır. Bölüm Ruh hekimliği olarak bilinmektedir.
 • Medikal Psikoloji Bölümü : Konu ile ilgili olarak alanında uzman kişiler tarafından eğitimler verilmektedir. Verilmekte olan eğitimler bologna eğitim sistemi çerçevesinde veriliyor ve bu alanda mezun olan öğrenciler yök denkliği ile beraber çalışma hakkına sahip olabiliyor.
 • Kozmatik Teknolojileri Bölümü : Alanında bologna eğitim sistemi ile beraber bir eğitim süreci verilmektedir. Lisans eğitimini tamamlamış olan öğrenciler alacakları diplomalar ile beraber ülkemize döndüklerine yurdumuzun sınırları içerisinde kendi bölümü ile ilgili olarak çalışmalarını sürdürme imkanına sahip olabilmektedir.
 • Diş Hekimliği Bölümü : Gelmiş geçmiş zamanların en önemli bölümlerinden biri olarak bilinmektedir. Bu a
  landa yapılmakta olan çalışmalarda teknolojinin sürekli olarak takibini sağlamak ve kullanılmakta olan cihazların sürekli olarak yenilenmesini sağlamak büyük önem taşımaktadır.
 • Diş teknisyenliği Bölümü :dahilinde diş hekimi yardımcıları yetiştirilmektedir.
 • Fizik tedavi Bölümü :dahilinde verilemkte olan eğitim ile beraber konusunda uzman kişler yetiştiriliyor ve bu alanda verilmekte olan eğitimler ile beraber iyi bir fizik tedavi uzmanı mezun edilyor.
 • Spor Hekimliği Bölümü :dahilidne eğitimlerini tamamlamış olan öğrencilerimiz alanında iyi bir hekim olarak çalışmalarına başlamaktadır.
 • Sağlık yönetimi Bölümünde verilmekte olan eğitimler bologna eğitim süreciene tabi tutulmaktadır ve bu alanda yapımakta olan çalışmalar ile beraber kaliteli bir eğitim süresi öğrencilerimizi bekliyor.
 • Radyoloji Bölümü dahilinde yapılmakta olan çalışmalar bologna eğitim sürecine tabii tutulmaktadır.
 • Anesteziyoloji Bölümü dahilinde mezun olacak olan öğrencilerimiz yök denkliği sisteminden yararlanmaktadır. Bu alanda verilmekte olan eğitim dili Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dil seçeneklerinden biri olarak verilmektedir.
 • Patoloji Bölümü denildiğinde öncelikle bu bölümde yapılan çalışmaları yazmamızda fayda olacaktır. Bologna eğitim sistemi dahilinde Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce seçenekleri ile eğitim verilmekte olan patoloji bölümünde öğrenci isteğine bağlı olarak uygun bir şekilde eğitim verilmektedir. Bu bölüm belirli bir hastalığın sebeplerini ve sonuçlarını araştırmakta olan bir bilim dalıdır. Bologna eğitim sistemi ile beraber öğrenciler mezun olacakları patoloji bölününden elde edecekleri diplomalar ile beraber yurdumuza döndüğünde başarılı bir şekilde meslek hayatlarını sürdürmeleri sağlanmaktadır.
 • Sağlık Öğretmenliği Bölümü dahilinde verilmekte olan eğitim ile beraber Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dil seçenekleri öğrenciye sunulmaktadır. Öğrencinin bu alanda tercih edeceği dil doğrultusunda bir eğitim alması sağlanıyor ve bu eğitim ile beraber kaliteli bir sağlık öğretmenliği lisans süreci sürdüren öğrencimiz alanında en iyi şekilde eğitim görmektedir. Bologna eğitim sisteminin kullanılmakta olduğu bu sistem dahilinde mezun olan öğrencimiz yurdumuzda yök denkliği ile beraber çalışma imkanına sahip olabilmektedir.
 • Kozmetik Teknolojileri Bölümü dahilinde bologna eğitim sistemi ile Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden birini tercih etmeniz dahilinde eğitim verilmektedir.
 • Halk Sağlığı Bölümü dahilinde üniversitemizde bir birinden kaliteli eğitim görevlisi öğretmenler eşliğinde iyi bir eğitim sürecine tabi tutulmaktasınız.

Sizde bologna eğitim sistemi ile beraber kaliteli bir tıp eğitimi almak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefondan doğrudan bize ulaşabilirsiniz alanında uzman ekip arkadaşlarımızdan gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi-Sokak Görünümü

Ukrayna Kiev de Bulunan Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi-Üniversitenin Konumu

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!