odessa tıp fakültesi

Odessa Tıp Üniversitesi

Sağlık bölümlerinde okuyabileceğinizi sağlayan bir üniversitede okumak için Odessa Tıp üniversitesi nde lisans okumayı tercih edebilirsiniz.

Odessa Tıp Üniversitesi

Ukrayna’nın en büyük Tıp Üniversitesi olma ünvanına sahip olan Odessa Tıp Üniversitesi temelleri 1900 yılına dayanmaktadır. Bunun yanı sıra Avrupa Üniversiteler birliği olan Odessa Tıp Üniversitesi 800 öğretmen, 18 akademisyen, 105 profesör ve doktor olmakla beraber 407 kişilik de doçent ve profesör asistanı ile beraber eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Yirmi yedi bin metre kare bir alan üzerinde inşa edilmiş olan Odessa Tıp Üniversitesinde elli yedi ülkeden bin beş yüz yabancı öğrenci ve bunun yanı sıra toplamda dört bin beş yüz öğrenci Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim almaktadır.

Tıp Üniversitesi bünyesinde verilmekte olan eğitim bologna eğitim sistemidir. Bologna eğitim sistemine şöyle bir bakacak olursak bu eğitim sistemi ile beraber öğrencileri sadece birer alıcı olarak görmek ya da öğretmenleri ise sadece birer verici olarak görmekten ziyade öğretmen ve öğrenci ilişkilerinin çok daha kuvvetli bir halde olduğu kaliteli bir eğitim sistemi beklemektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde öğretmenin sunmuş olduğu konu başlıklarını öğrenciler kendi aralarından ekip arkadaşlarını oluşturarak araştırmak istedikleri konuları tercih etmeleri sağlanmaktadır.

Öğrenciler tercih ettikleri konuları dilerse Ukrayna’nın en prestijli ya da en büyük Tıp Üniversitesi olan Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan içeriğinde bir milyondan fazla kitabın bulunduğu kütüphanede araştırma çalışmalarını yapabilmekte ya da bunun yanı sıra Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde teknolojik donanım bakımından oldukça üst sınıfta yer alan bilgisayar laboratuvarında kütüphanede araştırarak bulamadıkları sonuçları çok kısa süre içerisinde bulabilmektedir. Tıp Üniversitesi öğrencilerimiz böyle bir eğitim süreci içerisinde bologna eğitimi ile bilgiye araştırarak ulaşmaları şeklinde yöneltilmekte ve öğrencilerimiz ise bu alanda çalışmalarını sürdürmektedir. Bu alanda öğrencilerimizin yapmış oldukları çalışmalar dahilinde iyi bir şekilde eğitim imkanına sahip olan öğrencilerimiz elde edecekleri yazılı dökümanlar ya da görsel dökümanlar ile beraber birer taslak oluşturmaları sağlanmaktadır ve bir sonraki aşama olan projelendirme ve uygulama aşamasında ise kullanmaları sağlanmaktadır.

Tıp Üniversitesi Eğitim

Öğrencilerimiz bu şekilde eğitilerek bilgiye araştırarak ulaştıkları için konu ile ilgili olarak detaylı bir şekilde bilgiye sahip olmaktadır. Aynı zamanda konu ile ilgili olarak bir uygulama çalışması yaptığından dolayı konuya karşı tam hakimiyeti sağlamaktadır. Bunun yanı sıra öğrencimiz yapmış olduğu çalışmaları arkadaşlarının önünde yapacakları sunumlar ile beraber sergilediklerinden dolayı da konuya olan hakimiyetlerini göstermiş olacaktır ve böylelikle çok daha fazla akılda kalıcı bir eğitim sistemi ortaya çıktığını görmektesiniz.

Bölümleri Ücretleri

Yurtdışı eğitim imkanlarından faydalanmak isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor ve bir lise diplomasına sahip olmanız gerekiyor. Bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber Ukrayna’nın en büyük üçüncü kenti olan Odessa liman şehrinde eğitim alabilirsiniz.

Sizde yurtdışı eğitim imkanlarından yararlanmak isterseniz bu alanda yapmış olduğu çalışmalarda kendini kanıtlamış olan Eurostar yurtdışı eğitim merkezi başvuru ofislerine gelerek işlemlerinize en kısa sürede gerçekçi çözüm yolları üretebiliriz. Bu alanda yılların vermiş olduğu tecrübeye ve özverili bir şekilde yapmış olduğumuz çalışmalarımıza güvenerek sizinde Ukrayna’nın en büyük Tıp Üniversitesinde sizin tercih ettiğiniz bölümde eğitim görmenizi sağlayabiliriz.

Üstelik üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok ya da üniversite sınavına girmenize de gerek yok. Tek yapmanız gereken lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olacak şekilde bir diplomaya sahip olmak, aids olmadığınızı gösteren bir sağlık raporunun heyet raporunun alınmış olması ve alınan bu raporunda noter huzurunda onaylanmış olması ve kaymakamlık tarafından da onaylanmış olması gerekmektedir. Bu alanda yapılmakta olan çalışmalar dahilinde 0212 244 66 00 numarasını arayarak bize ulaşabilir ve gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Odessa Tıp Üniversitesi Fakülteleri

Fakülteler
Tıp
Diş Hekimliği
Pediatri
Eczacılık
Tıbbi Uzmanlık

Bu eğitim sistemi dahilinde yapılmakta olan çalışmalarda öğrencilerimiz en iyi şekilde eğitilmektedir. Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili Rusça ve İngilizce olarak bilinmektedir. Rusça ve İngilizce eğitim verilmekte olan Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim için öncelikle iyi bir dil eğitiminden geçirilmektesiniz. Hazırlık eğitimi süreci bir yıldan oluşmakta ve bu eğitim süresince kimya, biyoloji, fizik, ve anatomi gibi temel konular orta seviyede Rusça eğitimi ile verilmektedir.

Dilerseniz sizde Tıp Üniversitesinde kaliteli bir tıp eğitimi alabilirsiniz. Bununla ilgili olarak alanında yılların vermiş olduğu tecrübe ile beraber konusunda uzman ekip arkadaşlarımız sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Bu alanda çok daha detaylı bilgilere sahip olmak isterseniz öncelikli olarak 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak ekibimize ulaşabilirsiniz. Ya da doğrudan Eurostar yurtdışı eğitim başvuru merkezimizi ziyaret ederek bizimle iletişime geçme imkanına sahip olabilirsiniz.. Eurostar merkezi İstiklal Caddesi No:49 (Mavi Han) Kat:5 Taksim / ISTANBUL / TÜRKİYE Adresimizden bize ulaşabilir konu hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Yurtdışında Tıp Okumak Eurostar

Kaliteli bir gelecek için öncelikle kaliteli bir eğitim almanız lazım. Belirli bir alana zamanında yönelmiş olan insanlar ve bu alanda uzmanlaşmış olan insanlar çalışmalarını sürdürerek iyi bir şekilde yaşantısını sürdürmektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde en iyi şekilde çalışmalarını devam ettirmekte olan Ukrayna’nın Odessa kentinde yer alan ve aynı zamanda Ukrayna’nın en büyük Tıp Üniversitesi olarak bilinmekte olan Odessa Tıp Üniversitesi bu alanda yapmış olduğu çalışmalarından dolayı en iyi şekilde eğitim öğretim vermektedir.

27.000 metre karelik bir alan üzerinde kurulmuş olan Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan yurt dışında 57 ülkeden gelmiş bulunan 1500 kişilik öğrenci kapasitesi ve bunun yanı sıra toplamda 4500 kişilik öğrenci kontenjanı ile beraber her yıl eğitim seviyesinde kaliteli bir çalışma sürdürmekte olan Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde iyi bir tıp eğitimi almak sizin elinizde olacaktır.

İyi bir tıp eğitimi alarak geleceğe yönelik planlar yapmaya şimdiden başlayabilirsiniz. Bunun için alanında uzman eğitim görevlilerinin yer aldığı kaliteli bir kadroya sahip olan Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde sizin geleceğiniz için iyi bir çalışma yapılmıştır. Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim Rusça ve İngilizce olarak olduğundan dolayı bu iki dilden en az bir tanesine ileri derecede hakim değilseniz öncelikli olarak bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi sürecine tabii tutuluyorsunuz ve bu alanda çalışmalarınızı en iyi şekilde yapmak için bu bir yıllık süreçte yabancı dilinizi en iyi şekilde geliştirme imkanına sahip olacaksınız.

Yabancı dilinizi en iyi şekilde geliştirmeye bakacağınız bu süreç sizin için çok önemli bir dönem olacaktır. Gerek üniversite hayatınız boyunca alacağınız eğitimde kullanacağınız yabancı dil bakımından gerek ise üniversite yaşantınızdan diploma ile ayrılarak çalışma hayatına geçeceğiniz süreç dahilinde en iyi şekilde çalışmalarınızı sürdürmeniz de bir yabancı dile sahip olmak sizin daima faydanıza olacaktır.

Eğitim verilmekte olan Odessa kentini tanıyacak olursak ; Odessa Ukrayna’nın Güney kıyılarında yer almakta olan bir liman kenti ve aynı zamanda bir sanayi şehri ve iş merkezi olarak bilinmektedir. Başkent Kiev ve Kharkiv şehirlerinden sonra gelmekte olan en büyük üçüncü kent olarak bilinmekte olan Odessa’da önemli bir şekilde endüstri, kültür merkezi, bilimsel araştırma merkezi ve tatil cenneti olarak biliniyor.

#odessatıpüniversitesi #ukraynaüniversiteleri #sınavsıztıpeğitimi

Odessa Üniversitesi Sık Sorulan Sorular

Odessa Tıp Üniversitesi dünya sıralamasında 8412. sırada yer almaktadır. Ülke sıralamsaı ise 111’dir. Üniversitenin kabul oranı %70-80'dir, bu da bu Ukraynalı yüksek öğretim kurumunu biraz seçici bir kurum haline getirmektedir. Uluslararası başvuru sahipleri kayıt için başvurabilirler. Kurum ayrıca öğrencilere kütüphaneler, barınma, spor tesisleri, mali yardım ve/veya burslar, yurtdışında eğitim ve değişim programları ve idari hizmetler dahil olmak üzere çeşitli akademik ve akademik olmayan fırsatlar ve hizmetler sunar.

Odessa Devlet Tıp Üniversitesi'nde uygun bir ortamda eğitim alabilmek için sınava girme, sınavda başarılı olma veya belirli bir puan alma gibi bir koşul bulunmamaktadır. Üniversitede okumak kolaydır ve bu sebeple binlerce yabancı öğrencinin tercih ettiği Avrupa üniversitelerindendir. Odessa Tıp Üniversitesinden kabul almak için lise mezunu olmanız yeterlidir.

Tercih Sebepleri

Odessa TıpUkraynada Tıp OkumakOdessa Medical University
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!