Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi

Ukrayna’da üniversite okumak ve yurtdışında geçerli bir diploma sahibi olmak Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık üniversitesinde ile mümkündür.

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde bologna eğitim sistemi ile beraber kaliteli bir eğitim sürecinde eğitim almak isterseniz öncelikli olarak şunu belirtmeliyiz ki öğrencilerin araştırmacı bir kişilik kazandığı bu sistem dahilinde ekip çalışmasına yatkın bir çalışma sergilenmektedir. Bu eğitim sistemi ile beraber öğrencilerin sadece pasif bir alıcı olarak görülmesi ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade yapılacak olan çalışmalar ile beraber öğretmenler ve öğrenciler arasındaki diyalogların çok daha güçlü bir hal almasını sağlamaktadır.

Sizde Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde yurtdışında eğitim almak isterseniz öncelikli olarak 0212 244 66 00 numaralı telefondan alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber çalışmalarını sürdürmekte olan Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofislerine ulaşabilirsiniz. Bu alanda uzmanlaşmış ekibimiz ile beraber aramızda yapacağımız sözleşme dahilinde en iyi şekilde, en kısa süre içinde gerek Ukrayna’da eğitim için vize işlemlerinde gerek ise Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesinde tercih edeceğiniz bölüm için kayıt işlemlerinde en kısa sürede en iyi sonuçlar ile sizlere vereceğimiz yol haritasında işlemlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Bu alanda bologna eğitim sisteminin uygulanmakta olduğu sistem dahilinde iyi bir eğitim görmek için üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok hatta bunun yanı sıra üniversite sınavına girmenize de gerek yok doğrudan Eurostar yurtdışı eğitim merkezi başvuru ofisine gelerek ya da 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşarak konu ile ilgili gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi Bölümleri Ücretleri

Bölüm Fiyat
Uçak Mühendisliği İngilizce 4000$ Rusça 3000$
Uzay ve Havacılık Mühendisliği İngilizce 4000$ Rusça 3000$
Roket Mühendisliği İngilizce 4000$ Rusça 3000$
Havacılıkta Bilgisayar Mühendisliği Rusça 2500$
Havacılıkta Siber Güvenlik Rusça 2500$
Havacılık Taşımacılığı Rusça 2500$
Havacılık Yönetimi Rusça 2500$
Havacılık ve Uzay Mühendisliği İngilizce 4000$ Rusça 3000$
Siber Güvenlik İngilizce 4000$ Rusça 3000$
Bilgisiyar Mühendisliği İngilizce 4000$ Rusça 3000$
Yazılım Mühendisliği İngilizce 4000$ Rusça 3000$
Telekomünikasyon Sistemleri Mühendisliği İngilizce 4000$ Rusça 3000$
Silah ve Askeri Teçhizat İngilizce 4000$ Rusça 3000$
Psikoloji Bölümü İngilizce 4000$ Rusça 3000$

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitimler Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce olarak öğrencilerimizin karşısına çıkmaktadır. Öğrencimiz bu üç dil ile ilgili olarak en az bir tanesini ileri düzeyde bir aksana sahip şekilde kullanma becerisine sahip ise Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde doğrudan lisans eğitimi sürecine başlamaktadır. Eğer bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak yeterli bilgiye sahip değil ise öğrencimiz bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi sınıfına alınmaktadır. Bu bir yıl içinde gerekli bilgilere sahip olacak düzeyde iyi bir eğitim alarak bologna eğitim sistemi dahilinde ects kredi sistemi ile beraber öğretim görevlisi olan öğretmenlerin yılda iki kez kullanmakta oldukları kanaat notu ile beraber öğrencilerimiz bir üst sınıfa geçişleri sağlanmaktadır. Sizde böyle bir eğitim sistemi dahilinde kaliteli bir eğitim almak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Ukrayna’nın Kharkiv şehrinde yer alan Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde iyi bir teknik eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Bu alanda bir lise diplomasına sahip olduğunuzu düşünürsek aids olmadığınızı gösterek sağlık bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşundan heyet onayında bir rapor ile beraber bu raporun tercüme edilmiş bir şekilde noter huzurunda onaylanması ve bu raporun aynı zamanda kaymakamlık tarafından onaylanması istenmektedir.

Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili olarak Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden birini öğrencinin tercih etmesi beklenmektedir. Bu üç dilden biri ile ilgili olarak öğrenci ileri düzeyde aksana sahip kaliteli bir bilgiye sahip ise doğrudan lisans eğitimi için Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde bologna eğitim sistemi ile beraber çalışmalarını sürdürmektedir. Eğer öğrenci Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden biri ile ilgili olarak iyi derecede bilgiye sahip değil ise öğrencimizi öncelike bir yıl sürecek olan bir hazırlık eğitimi süreci bekliyor. Bu süreç içerisinde öğrencimize bologna eğitim sistemi ile beraber iyi bir yabancı dil eğitimi ve genel anlamda teknik derslerin eğitimi verilmektedir. Öğrencimiz eğitim gördüğü dil ile beraber ileri düzeyde akıcı bir aksana sahip olacak bir şekilde yabancı dil bilgisini geliştirme imkanına sahip olacaktır.

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bologna eğitim sisteminden bahsedecek olursak öncelikli olarak bu eğitim sisteminde öğrenciyi sadece pasif bir alıcı olarak görmekten ziyade ya da öğretmeni sadece bir verici olarak görmekten ziyade öğretmen ve öğrenci arasındaki diyalogları çok daha güçlü bir hal almasını sağlayacak şekilde geliştirmek temel prensip olarak bilinmektedir. Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bu eğitim sürecinde öğrencinin gerek araştırmalar yaparak konu ile ilgili olarak bilgi kazanması gerek ise projelendirme ve uygulama çalışmaları ile beraber öğrencinin konuya olan hakimiyetinin çok daha iyi seviyelere getirilmesi sağlanmaktadır. Bu alanda öğrencilerimiz en iyi şekilde alt yapıya sahip olan Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde yer alan imkanlardan faydalanabilmektedir.

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde verilmekte olan bologna eğitim sistemi ile beraber öğrencilerin araştırma konularını üniversitemiz bünyesinde barınmakta olan çok geniş bir arşive sahip araştırma kütüphanesinde ya da yine aynı şekilde üniversitemiz bünyesinde yer almakta olan teknolojik donanım bakımından oldukça iyi imkanlara sahip bir bilgisayar laboratuvarında gerekli araştırmaların yapılması sağlanmaktadır. Bu alanda eğitim görmekte olan öğrencilerimiz tercih ettikleri bölümler ile ilgili olarak en iyi şekilde eğitilmeye özen gösterilmektedir.

Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesinde alınacak olan hazırlık eğitimi ile beraber iyi bir seviyede yabancı dile sahip olan öğrencilerimiz aynı zamanda Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi bünyesinde alacakları lisans eğitimi ile beraber kaliteli bir şekilde eğitileceklerinden dolayı bu alanda yapacakları çalışmalarda en iyi şekilde çalışmalarını sürdürebilmeleri için gerekli olan bütün imkanlar üniversitemiz tarafından sağlanmaktadır. Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz için dilerseler üniversitemiz dahilinde yer alan yurtlarda konaklama imkanına sahip olabildikleri gibi dilerseler üniversitemize yakın evlerlde arkadaşları ile beraber konaklama imkanına sahip olabilirler ya da yapacakları sözleşmeler dahilinde bir aile yanında belirli şartlar ve sorumluluklar çerçevesinde yaşama imkanına sahip olabilecektir.

Sizde Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık Üniversitesi dahilinde iyi bir eğitim almak isterseniz 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

#ukraynaüniversiteleri #harkovulusaluzayvehavacılıküniversitesi #havacılıkokumak

Üniversiteye başvurmak ve kayıt işlemlerini gerçekleştirmek için lise mezunu olmanız yeterlidir. Lise veya dengi bir kurum diploması transkriptiniz başvuru ve kayıt için yeterlidir. Sınavsız üniversite fırsatından yararlanarak Harkov Uzay ve Havacılık Üniversitesi mühendislik bölümlerinde okuyabilirsiniz.

Hava ve Uzay Hekimliği Uzmanlığı; havacılık ortamında karşılaşılan Hipoksi ve Hiperventilasyon, Dekompresyon (Vurgun) Hastalığı, Spatial Disorientation (Uçucu Vertigosu), Durum Muhakemesi Kaybı, Kozmik Radyasyon, Oksijen Sistemleri ve Kabin Basınçlaması, Hareket Hastalığı, Jet-Lag, Shift-Lag, Uzay Fizyolojisi, Kozmik Radyasyon, Havacılıkta Gürültü, Titreşim ve Termal Stresler, Havacılıkta İnsan Psikolojisi ve Havacılıkta İlaç Kullanımı gibi askeri ve sivil havacılıkta pilot ve diğer uçucu Faktörleri, Ekip Kaynakları Yönetimi (Crew Resource Management-CRM), Havacılıkta Yorgunluk, Havacılık personelin fizyolojisine olumsuz etki eden faktörleri araştıran ve bunlara karşı koruyucu tedbirler geliştiren, ayrıca Hiperbarik Oksijen Tedavisi uygulama yetkisine sahip bir uzmanlık dalıdır. Bu dalda uzman olabilmek için temel tıp eğitiminden sonra bu uzmanlık dalında eğitiminize devam etmeniz gerekmektedir. Bu sebeple direkt bu isimle bir bölüm yoktur. Temel tıp eğitiminizi aldıktan sonra uzmanlığınızı bu alanda almanız Hava ve Uzay Hekimi ünvanı almanız için yeterlidir.

 

Tercih Sebepleri

Harkov Ulusal Uzay ve Havacılık ÜniversitesiPilotluk OkumakUkraynada Okumak
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!