güney ukrayna pedagoji üniversitesi

Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi

Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi ; Kaliteli bir ortamda yüksek lisans ve doktora yapmak hayallerine doğru yolculuğa çıkmak istiyorsan

Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi

Ukrayna’nın en köklü eğitim kurumlarından biri olan Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi 1805 yılında kuruldu. Oldukça geniş kapsamlı bir eğitim veren okul, günümüzde ülkenin eğitimci yetiştirme noktasında önemli bir bel kemiği konumunda bulunuyor. Ukrayna Devleti tarafından şeref belgesi ile ödüllendirilmiş olan üniversite, aynı zamanda Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olmayı da başardı.

Sadece Ukrayna’da değil, dünyanın pek çok ülkesinde tanınan bir eğitim kurumu haline gelmiş olan Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi kuruluşundan bu yana eğitim alanında pek çok başarıya imza attı. Fizikten matematiğe, bilimden psikolojiye dek uzanan geniş bir başarı öyküsüne sahip olması, başta Türkiye olmak üzere çok sayıda ülkenin de dikkatini çekiyor. Okul, her yıl yüzlerce yabancı öğrenci tarafından tercih ediliyor.

Kapsamlı ve modern bir eğitim uygulayan Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi mezunları tarafından da yaşatılan bir isim haline geldi. Çünkü dünya çapında mesleki başarıları ile gündeme gelen çok sayıda isim bu okuldan mezun. Son derece geniş bir kampüs içerisinde eğitim veren okul öğrenciler için pek çok sosyal olanak sunuyor. Kampüs içerisinde 8 adet eğitim binası mevcut.

Aynı zamanda öğrencileri spora da teşvik eden üniversite bünyesinde 2 adet büyük spor salonu yer alıyor. Yıl boyunca öğrenciler diledikleri zaman spor yaparak boş zamanlarını değerlendirebiliyorlar. Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi kampüsünde 1 adet kütüphane yer alıyor. Edebiyattan bilime çok sayıda kaynak kütüphanede mevcut ve aynı zamanda öğrencilerin sessiz bir ortamda ders çalışmaları, ödev ya da tez hazırlamaları da mümkün olabiliyor. Tüm öğrenciler okulun kütüphanesinden faydalanabiliyor.

1 yayım merkezi de bulunan Güney Ukrayna Pedagoji Üniversitesi pek çok eğitim kurumundan farklı olarak bir de elektronik kütüphaneye sahip. Kaynaklar istendiğinde bu kütüphaneden öğrencilerin bilgisayarlarına indirilebiliyor ve böylece öğrenciler kütüphanede zaman geçirmeden de diledikleri kaynaktan faydalanabiliyorlar.

Ukrayna Pedagoji Üniversitesi kampüsünde bir de spor kampı bulunuyor. Spora yoğun ilgi duyan öğrencilerin talebi üzerine kurulmuş olan spor kampında her türlü spor aktivitesini gerçekleştirmek mümkün olabiliyor. Okul aynı zamanda araştırma laboratuvarları ile de ön plana çıkıyor. Sadece teorik bilgi değil, pratik bilgi de edinilmesini sağlayan laboratuvarlarda öğrenciler edindikleri bilgileri test etme ve deneyimleme şansını elde edebiliyorlar.

Kampüs içerisinde yurtlar da yer alıyor. Barınma sorununa gayet modern bir şekilde hizmet veren öğrenci yatakhaneleri ile çözüm getiren yurtlarda öğrenciler için yemek de veriliyor. Sağlık merkezi gibi hemen her üniversite bünyesinde bulunan platformlar da okul içerisinde mevcut. Kısacası öğrencilerin tüm ihtiyaçları düşünülerek hazırlanan kampüs bir yaşam alanına dönüşmüş durumda. Bu arada okulun eğitim dili Rusça ve Ukraynaca. Öğrenciler 1 yıl hazırlık okuyarak bu dilleri öğrenebiliyorlar. Daha fazla bilgi almak için yurt dışı eğitim danışmanlığı firması ile görüşülebilir.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!