Zaporijya Tıp Üniversitesi

Zaporijya Tıp Üniversitesi

Uzman danışman ekibimiz Zaporijya Tıp üniversitesine kayıt olmanızı ve yurtdışında öğrenci olmanızı kolaylaştıracak niteliktedir.

Zaporijya Tıp Üniversitesi

Zaporijya Tıp Üniversitesi

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Zaporizhia Tıp Üniversitesi (genellikle ZMU olarak kısaltılır) Ukrayna’daki en eski tıp üniversitelerinden biridir. Üniversite, Dinyeper Nehri kıyısındaki Ukrayna’nın Zaporizhia şehrinde yer almaktadır. 1820’de Greifswald Üniversitesi’nde profesör olan Yunan hayırsever Ananius Paşa tarafından kuruldu. ZMU, tarihi boyunca birçok seçkin doktor mezun etti ve Ukrayna’daki en prestijli tıp eğitim kurumlarından biri olarak kaldı.

Üniversitenin sloganı ‘Nemo me impune Lacessit’, yani ‘kimse bana cezasız zarar veremez’ .’ Bu, tıp eğitiminin altında yatan felsefeyi içine alan zarif bir ifadedir. Bir doktor, hastalarını üstlerinden misilleme korkusu olmadan tedavi edebilmelidir. Bu nedenle, tıp fakültelerinin tüm öğrencilere adil ve tarafsız davranma konusunda güçlü bir itibara sahip olması çok önemlidir. Bu, ZMU’nun neden Ukrayna’daki en eski tıp üniversitesi olduğunu açıklıyor; kurucuları, öğrencilerin mükemmelleşebilecekleri ve kendilerini güvende hissedebilecekleri bir yer yaratmak istediler.

Lisans ve lisansüstü tıp dereceleri vermenin yanı sıra, ZMU ayrıca tıp öncesi öğrenciler için bir tıp okulu işletmektedir. ZMU’daki tüm öğrencilerin tıp okumak için başvurmadan önce tıp bilimlerinde en az bir yıllık eğitim almaları gerekmektedir. Tıp öğrenimi sırasında öğrenciler üniversite yurtlarında kalırlar ve öncelikle sabah ve öğleden sonraları ders alırlar. Ayrıca, profesörlerin, her zaman kurumlarının yönetim organlarının tam onayı ile kendi yaptıkları prosedürleri gösterdikleri uygulamalı oturumlar da vardır. Tüm bunlar, öğrencilerin derecelerini sürdürürken paha biçilmez klinik deneyim kazanmalarını sağlar.

ZMU’nun bir başka ilginç yönü, Ulusal Üniversite Hastanesi (NUH) ile olan ilişkisidir. NUH, Ukrayna’nın en büyük hastanelerinden biridir ve tıp fakültesinden diğer öğretim üyeleriyle birlikte ZMU tarafından yönetilmektedir. ZMU’daki tüm tıp öğrencilerinin mezun olmadan önce NUAH’ta bir yıllık klinik eğitimi tamamlamaları gerekmektedir. Bu süre zarfında öğrenciler, ZMU’daki derslerle birlikte NUH’da da ders alırlar. Bu, profesörlerin, hastaları tedavi etme deneyimi kazanırken öğrenci doktorlara pratik talimat vermelerini sağlar. Tüm bunlar, NUH’yi Ukrayna’daki en iyi hastanelerden biri haline getirmeye yardımcı oluyor ve ZMU’ya kendi öğrencileri için tedavi pazarlığı yaparken çok fazla avantaj sağlıyor.

ZMU, Ukrayna’daki en eski tıp üniversitelerinden biri olarak uzun bir geçmişe sahiptir ve çok sayıda üniversiteye sahiptir. hastanesi ve premedikal programları ile ilgili ilginç gelenekler. Öğrenciler, NUH yardımıyla klinik eğitim programları aracılığıyla ücretsiz tedavi alabilirler. Ayrıca, mezunlar ZMU’nun kendisinde hem lisans hem de lisansüstü seviyelerde çalışma deneyimi kazanırlar. ZMU’dan pek çok istisnai doktor mezun olduğu için, pek çok kişinin onu ‘doktorların beşiği’ olarak adlandırması şaşırtıcı değil.

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!