Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi ; Avrupa Birliği ülkelerinde denkliği kabul olan bir diploma sahibi olabileceğiniz Odessa Ulusal Telekomünikasyon eğitim imkanı sunmaktadır.

Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi

Geleceğin en parlak sektörlerinden biri olarak kabul edilen telekomünikasyon sektöründe çalışmak isteyen gençler, akademik eğitimlerini de bu yönde almak istiyor. Eğer siz de hem yurt dışında eğitim almak hem de bu alanda eğitimden geçerek meslek sahibi olmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz okullar arasında Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi de bulunuyor. Ukrayna’nın en kaliteli eğitim kurumlarından biri olan okul yurt dışından gelen yabancı öğrenciler için de ideal bir tercih olabilir.

1900 yılında eğitim vermeye başlayan ve ülkenin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi Ukrayna’nın güney kesiminde yer alıyor. 1954 yılından bu yana ülkenin telekomünikasyon alanında ihtiyaçlarını da karşılayan bu eğitim kurumu, modern, bilimsel, teorik ve uygulamalı bir eğitim sistemine sahip. Öğrencilere öncelikle kendi alanlarında en temel bilgiler, modern bilimler ile sentezlenerek aktarılıyor. Sonrasında bu bilgiler eşliğinde uygulamalı eğitimlere geçiliyor ve öğrenciler eğitim aldıkları her alanda pratik yapma imkanına da sahip olabiliyorlar.

Eğitim kalitesi son derece yüksek olan Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi başta Türkiye olmak üzere çok sayıda ülkenin gençlerinden büyük ilgi görüyor. Bünyesinde 5 ana bölüm bulunan okula kayıt yaptırabilmek için herhangi bir sınava girmek gerekmiyor. Lise diplomasına sahip olan gençler diledikleri bölümü seçerek okul kayıtlarını yaptırabiliyorlar. Aynı zamanda taban puan uygulaması da bulunmadığından öğrencilerin belirli bir taban puana sahip olmaları da gerekmiyor.

Bilindiği gibi Ukrayna yaşam koşulları son derece ekonomik olan ülkeler arasında yer alıyor. Dolayısıyla seçimini Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi yönünde yapan gençler de ekonomik anlamda zorlanmadıkları bir üniversite yaşantısına sahip olabiliyorlar. Okulun kampüsü içerisinde öğrenciler için hazırlanmış gayet modern yurtlar yer alıyor. Ancak yurtta barınma ihtiyacını karşılamak istemeyen gençler okula yakın bölgelerde ekonomik bir şekilde ev kiralayabiliyorlar. Çünkü ülkede ev kiraları da gayet makul seviyede bulunuyor.

Beslenme ihtiyacının da yine uygun fiyatlarla karşılanabildiği ülkede öğrencilerin geçim sıkıntısı yaşamıyor olmaları, aldıkları eğitime çok daha fazla odaklanabilmelerini sağlayabiliyor. Tüm bunlar yurt dışında eğitim almak isteyen gençlerin tercihini Odessa Ulusal Telekomünikasyon Akademisi yönünde kullanmalarını sağlayan etmenler arasında bulunuyor. Eğitim dili Rusça ve Ukraynaca olabiliyor. Seçilen bölüme göre değişebilen eğitim diline bağlı olarak öğrenciler 1 yıl hazırlık okuyabiliyor. Bu sayede yabancı dil bilgileri de artıyor.

Keyifle düzenlenmiş bir kampüse sahip olan Odessa Telekomünikasyon Akademisi bünyesinde öğrenciler için çok sayıda aktivite düzenleniyor. Her yıl çeşitli dönemlerde düzenlenen aktiviteler ile sosyalleşme ihtiyacını da karşılayan gençlerin keyif aldıkları bir eğiğim öğretim dönemi geçirmeleri mümkün olabiliyor. Yıllık eğitim ücretleri ise oldukça uygun… Eğer üniversite ve Ukrayna’da yaşam koşulları hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulmak isterseniz yurt dışında eğitim danışmanlığı firması ile hemen görüşebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!