ternopil teknik üniversitesi

Ternopil Teknik Üniversitesi

Ternopil Teknik Üniversitesi ; Ödüllü akademisyenlerin ekonomik lisans bölümlerinin yer aldığı Ternopil Teknik üniversitesi tüm dünyanın ...

Ternopil Teknik Üniversitesi

Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde başarılı bir şekilde üniversite lisans eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Ukrayna’nın Batı kesimlerinde yer alan Ternopil Teknik Üniversitesi bünyesinde başarılı bir öğrencilik hayatı yaşamak isterseniz yapacağınız çalışmalar ile beraber kaliteli bir eğitim sürecine tabii tutulacaksınız. Bolgona eğitim sisteminin uygulanmakta olduğu Ternopil Teknik Üniversitesinde Rusça, İngilizce ya da Ukraynaca dilleri ile beraber çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde eğitim görmek isterseniz doğrudan 0212 244 66 00 numralı Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisini arayarak konu ile ilgili detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ukrayna’nın en prestijli teknik eğitim üniversitelerinden biri olan Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde alacağınız diplomalar ile beraber yüksek öğretim kurumu yani yök denkliğinden dolayı ülkemiz sınırları içerisinde yer alan bölümde dilerseniz kendi iş yerinizi açabilir, dilerseniz bir başka iş veren ile beraber çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu alanda yapacağınız çalışamalarda Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır.

Bologna eğitim sistemini biliyoruz ki bütün dünyanın ön görmüş olduğu eğitim sistemidir. Bu sistem ile beraber öğrencilerin sadece pasif bir alıcı olarak görülmesi ya da öğretmenlerin sadece bir verici olarak görülmesinden ziyade öğretmen ve öğrenciler arasındaki ilişkilerin çok daha sıcak tutulduğu ve diyalogların çok daha kuvvetli olduğu bir eğitim sistemidir.

Bologna eğitim sistemi ile beraber öğretmenin öğrencilere sunacağı konu başlıkları ile beraber öğrenciler bu alanda kendi çalışma arkadaşlarını tercih ederek birlikle yapacakları bir çalışma için konu tercihi yaparlar. Ekip üyeleri tarafından kabul edilen bu çalışmada öncelikle konunun araştırma kolları paylaştırılır ve herkes dilediği gibi araştırma çalışması yapar.

Öğrencilerimiz araştırma çalışmaları için gerek Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde gerek ise Ternopil Teknik Üniversitesi bünyesindeki teknolojik donanım bakımından oldukça üst sınıflara hitap eden bilgisayar laboratuvarlarında gelişmiş teknolojili alt yapı ile beraber rahat bir çalışma, araştırma imkanına sahip olabilmektedir. Öğrencilerimiz bu alanda yapacakları çalışmalar ile beraber kaliteli bir bilgi birikimine sahip olabilecekleri gibi gerek mesleki, gerek dil bakımından kaliteli bir eğitim sürecinden geçirilmiş olacaktır.

Ternopil Teknik Üniversitesi Eğitim

Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dilleri Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce olarak bilinmektedir. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar ile beraber öğrenciler kaliteli bir eğitim sürecine tabii tutulmaktadır. Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde verilen eğitim ile beraber eğer bu üç dilden en az bir tanesi ile ilgili olarak kapsamlı bir şekilde bilgiye sahip değilseniz ayrıca konu ile ilgili bir yıllık hazırlık eğitimi verilmektedir. Fakat bu üç dilden bir tanesi ile ilgili yeterli bir bilgiye sahip olan öğrenciler için doğrudan Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde tercih etmiş oldukları bölüm ile ilgili olarak lisans sınıfı açılmaktadır.

Bu alanda gerekli çalışmalarını yürütebilmekte olan öğrencilerimiz için bir yıllık hazırlık eğitimi gibi bir süre kaybı yaşanmamaktadır. Lakin bazı durumlarda iyi bir yabancı dil bilgisine sahip olan öğrencilerimiz dahi bir yıllık hazırlık eğitimi sürecinden geçmek istemektedir. Bu süre içinde gerek Ukrayna’ya alışma evresi geçiriyor gerek ise yabancı dil bilgisini oldukça üst seviyelere taşımakta bu bir yıl sürecek olan hazırlık eğitiminden yararlanıyor. Sizde dilerseniz bologna eğitim sistemi alt yapısı ile beraber Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinde Ternopil Teknik Üniversitesi bünyesinde lisans eğitimi görebilirsiniz.

Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi bilişim teknolojileri ile beraberindeki gelişmiş bir internet ağ alt yapısından dolayı ve verilmekte olan eğitim seviyesi ya da yurt içinden gelen ve yurt dışından gelen öğrenciler ile beraber Avrupa üniversiteler birliğinin üyeleri arasında yer almaktadır. Yabancı öğrenci kontenjanından dolayı uluslar arası bir üniversite olma özelliğini taşımakta olan Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde bologna eğitim sistemi ile beraber kaliteli bir eğitim verilmektedir.

Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi Dahilinde Yer Alan Bölümler

                                 Bölümler
 1. Makine Mühendisliği Bölümü
 2. Mekanik Mühendisliği Bölümü
 3. Yapı Mekaniği Bölümü
 4. Bilgisayar Teknolojileri Bölümü
 5. Makine İnşa, alet ve makineler Bölümü
 6. İmalat Mühendisliği Bölümü
 7. Teknoloji ve Kaynak Ekipmanları Bölümü
 8. Gıda İşleme ve Gıda Sanayi Fakültesi
 9. Grafik modelleme Bölümü
 10. Gıda teknolojisi Ekipmanları Bölümü
 11. Mühendislik Mekaniği ve Ziraat Mühendisliği Bölümü
 12. Beden Eğitimi ve Spor Bölümü
 13. Gıda Biyoteknoloji ve Kimya Bölümü
 14. Elektromekanik Fakültesi
 15. Elektrik Mühendisliği Bölümü
 16. Enerji ve Enerji Yönetimi Bölümü
 17. Aydınlatma Bölümü
 18. Elektrik Güç Sistemleri Bölümü
 19. Auto Transport Bölümü
 20. Otomobil ve Otomobil Yönetimi Bölümü
 21. Elektromekanik Bölümü
 22. Elektrik elektronik Bölümü
 23. Bilgisayar teknolojisi Bölümü
 24. Bilgisayar Bilgi sistemleri ve Yazılım Mühendisliği Fakültesi
 25. Enformatik ve Matematiksel Modelleme Bölümü
 26. Bilgisayar Bilimleri Bölümü
 27. Bilgisayar Sistemleri ve Ağlar Bölümü
 28. Yazılım Mühendisliği Bölümü
 29. Bilgisayar Teknolojileri Fakültesi
 30. Proses otomasyonu ve üretim bölümü
 31. Matematik Bölümü
 32. Bilgisayar Teknolojileri Bölümü
 33. Üretim Yönetimi ve İşletme Fakültesi
 34. İşletme Yönetimi Bölümü
 35. İmalat Sektöründe Yönetim Bölümü
 36. İmalat Sektöründe Psikoloji Bölümü
 37. Kontrol ve Ölçüm Radyo ve Bilgisayar Sistemleri Bölümü
 38. Biyoteknik Sistemleri Matematiksel Yöntemler Mühendisliği Bölümü
 39. Kontrol sistemleri ve alet ölçme teknikleri Bölümü
 40. Telsiz, Radyo, Televizyon, Enstrüman Bölümü
 41. Ekonomi ve İş Fakültesi Bölümü
 42. Kamu Yönetimi ve İktisat Bölümü
 43. Ekonomi Sibernetik Bölümü
 44. Maliye Bölümü
 45. Muhasebe Bölümü

Sizde dilerseniz Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde bu bölümden birinde eğitim görebilirsiniz. Fakat bunun öncesinde şunlar gerekli ;

 • Lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olacaksınız. Lise ya da lise dengi olan bir okuldan mezun olduğunza elde etmiş olacağınız diploma ile beraber Ukrayna Ternopil Teknik Üniversitesi dahilinde istediğiniz bölüme alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile beraber Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer alan ekip arkadaşlarımız tarafından kayıt olmanız sağlanacaktır.
 • Sağlıklı olmanız gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığına bağlı bir sağlık kuruluşu tarafından aids olmadığınızı gösteren bir raporun heyet onayından geçmiş bir şekilde tercümesi sağlanarak noter huzurunda onaylanması gerekmektedir. Bu alanda yapılacak olan çalışmalar dahilinde elde etmiş olduğunuz bu sağlıklıdır raporunun bir de kaymakamlık tarafından onaylanması gerekiyor.
 • Yirmi beş yaşından büyük olmamanız gerekiyor. Ukrayna Ternopil  Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dilleri Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce olarak üç dilden oluşmaktadır. Eğer bu üç dilden en eaz bir tanes ile ilgili olarak kapsamlı bir şekilde bilgiye sahip değilseniz sizi öncelikli olarak bir yıl sürecek olan hazırlık eğitimi süreci beklemekte olacaktır. Bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber kaliteli bir şekilde dil eğitimi almış olacak ve lisans eğitimi alacak düzeyde yabancı dil bilgisine sahip olacaksınız. Bu alanda istenmekte olan şey ise yirmi beş yaşından büyük olmamanızdır. Eğer Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dillerinden bir tanesi ile ilgili kapsamlı bir şekilde bilgiye sahipseniz doğrudan Ukrayna Ternopil Üniversitesi dahilinde tercih etmiş olduğunuz bölümün lisans eğitimi sınıfına yerleştiriliyorsunuz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu


İnstagram ; Eurostar

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!