odessa ulusal gıda teknolojileri akademisi

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi ; Sınav sistemi olmadan eğitim görmenize vesile oluyor ve hiçbir taban puanı yada yeterli puan almanıza gerek olmadan üniversite okumanıza fırsat tanıyor.

Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi

Yurt dışında eğitim almak isteyen gençlerin tercih edebilecekleri okullar arasında Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi de yer alıyor. Ülkenin en köklü eğitim kurumlarından biri olan okulda sürekli değişen ve gelişimini sürdüren gıda teknolojisi alanlarında geniş kapsamlı ve kaliteli bir eğitim veriliyor. Dünyanın pek çok ülkesinden gençlerin ilgi gösterdiği okul, Türkiye’den de her yıl çok sayıda öğrenciyi ağırlıyor.

Geniş bir kampüs içerisinde eğitim veren Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi 6 farklı eğitim binasına sahip. Öğrenci sayısı ise 10 binden daha fazla ve yabancı öğrenciler de okulu sıklıkla tercih ediyor. Başarılı bir akademisyen kadrosu ile eğitim veren okulda kalite düzeyi yüksek, modern, bilimsel ve güncel bir eğitim almak mümkün olabiliyor. Okul, Moldova’dan Kazakistan’a, Gürcistan’dan Moğolistan’a kadar pek çok farklı ülkede başarılarıyla adından söz ettirmiş ismin mezun olduğu okul olma unvanını da taşıyor.

Akademinin ön plana çıkan platformları arasında modern laboratuvarları da bulunuyor. Öğrenciler eğitim döneminde aldıkları teorik bilgileri bu laboratuvarlarda pratiğe dökme şansını elde edebiliyor ve sonuç olarak okul ona erdiğinde kendilerine mesleki açıdan tam olarak güvenen bireyler olarak mezuniyet diplomalarını alabiliyorlar. Dünyanın pek çok ülkesinde mezunu bulunan Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi son derece modern bilgisayar merkezlerine de sahip. Her türlü araştırmanın kolaylıkla yapılabildiği kütüphanesi ise en seçkin kaynakların öğrenciler tarafından incelenebilmesine olanak tanıyor.

Barınma sorunu yaşamayan Odessa Ulusal Gıda Teknolojileri Akademisi öğrencileri kampüs içerisinde yer alan 5 adet yurtta kalabiliyor. Ancak seçimini evde kalmak yönünde kullanan öğrenciler de okul civarında kiralık ev bulabiliyor ve cüzi rakamlardan oluşan ev kiralarını kolaylıkla ödeyebiliyorlar. Karadeniz’in kıyısında yer alan okul aynı zamanda 50 kişilik de bir dinlenme tesisine sahip olmasıyla da fark yaratıyor.

Odessa Gıda Teknolojileri Akademisi özellikle son 10 yıl içerisinde akademik anlamda başarı grafiğini hızla yükseltti. 2003 yılında dördüncü akreditasyon seviyesine geçti. Aynı zamanda Bologna Anlaşması kapsamına da girmeyi başardı. 2007 yılında ise Hollanda Wageningen Gıda  Teknolojileri Üniversitesi ile işbirliği anlaşması imzaladı. Bu akademide eğitim almak için herhangi bir sınava girmek gerekmiyor. Öğrenciler lise diplomasına sahip olduğunda okuldaki bölüm seçeneklerinden birini tercih ederek kayıtlarını yaptırabiliyorlar. Aynı zamanda taban puan sorunu da yaşanmıyor. Belirli bir taban puana sahip olmalarına gerek kalmıyor.

Eğer siz de yurt dışında eğitim almak istiyorsanız Odessa  Gıda Teknolojileri Akademisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için zaman kaybetmeden bir yurt dışı eğitim danışmanlığı firması ile görüşün. Hem Ukrayna’da yaşam koşullarının nasıl olduğu hem de üniversitelere nasıl kayıt yaptırılabileceği gibi hususlarda merak ettiğiniz tüm soruların yanıtlarını alabilirsiniz. Sınava girmeden kaliteli bir akademik eğitimden geçmek için daha fazla beklemeyin ve kaydınızı yaptırın.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!