Donetsk Ulusal Üniversitesi

Donetsk Ulusal Üniversitesi

Donetsk Ulusal Üniversitesi ; Euro Eğitim Danışmanlığı firmasına başvurarak hayallerinin peşinden giden öğrenciler arasında hemen yerinizi alın eğitiminizi kaliteli gerçekleştirin.

Donetsk Ulusal Üniversitesi

Doğal bilimler, beşeri bilimler ve aynı zamanda ekonomi bilimleri alanlarında eğitim veren Donetsk Ulusal Üniversitesi en yüksek akreditasyona sahip olmasıyla da ön plana çıkıyor. Toplamda 53 alanda lisans ve lisans üstü, 63 alanda ise doktoral seviyede uzman yetiştiren üniversite her yıl tam donanımlı ve mesleki alanlarında uzmanlaşmış binlerce mezun veriyor. Sadece Ukrayna vatandaşı olan gençlere değil, dünyanın her ülkesinden eğitim almak isteyen gençlere de kapısını açan üniversite, yabancı öğrenciler için son derece cazip olanaklara da sahip.

Türkiye’den de gençlerin üniversite eğitimi almak için tercih edebildiği Donetsk Ulusal Üniversitesi Rusça dilinde eğitim veriyor. Bu okulda okumak isteyen yabancı öğrenciler öncelikle bir ön eğitimden yani hazırlık dönemi eğitiminden geçirilerek iyi seviyede Rusça öğrenmeleri sağlanıyor. Dolayısıyla üniversiteyi bitiren öğrenciler Rusça dilini de çok iyi düzeyde bilebiliyor. Ukrayna’da eğitim alan öğrencilerin tümü gibi bu üniversitede okumayı seçen öğrenciler de sağlık ve göçmen sigortası kapsamında bulunuyor. Bu durumda gençler için büyük bir avantaj sunabiliyor.

Herhangi bir sınava girmeden kayıt yaptırılabiliyor olması Donetsk Ulusal Üniversitesi seçimini cazip kılan en önemli unsurlar arasında bulunuyor. Türkiye’de üniversiteye giriş sınavından istediği puanı elde edemeyen öğrenciler herhangi bir sınava girmeleri gerekmeden bu okula kayıt yaptırabiliyorlar. Üstelik kendi ülkelerinde belirli bir sınavı kazanmış olmaları şartı da aranmıyor. Dolayısıyla sınavsız kayıt imkanı sunması, okulu pek çok ülkede bulunan üniversitelerden ayırıyor ve çok daha cazip kılabiliyor.

Ukrayna, yaşam giderlerinin oldukça düşük seviyede kaldığı ülkeler arasında bulunuyor. Gelir seviyesi çok yüksek olmayan aileler de bu ülkede çocuklarının üniversite eğitimi almasını sağlayabiliyor. Yeme içmeden barınmaya kadar tüm zorunlu yaşam ihtiyaçları için minimum seviyede bir bütçe ayrılması yeterli olabiliyor. Okulların kendi bünyelerinde hizmet veren kafeler gibi işletmeler ise çok daha cüzi fiyatlandırmalar ile öğrencilerin memnuniyetin kazanmayı başarıyor. Koşulları oldukça uygun olan Donetsk Ulusal Üniversitesi her geçen yıl daha fazla ilgi gördüğünden yurt dışında eğitim almak isteyen gençlerin de favorisi olmaya devam ediyor.

Sunduğu sosyal ve kültürel etkinlikler ile öğrencilerin kendi kişisel gelişimlerini de ara vermeden sürdürmelerine yardımcı olan Donetsk Ulusal Üniversitesi bünyesinde öğrencilerin kendileri tarafından kurulan ve kendileri tarafından yönetilen kulüpler de bulunuyor. Bu sayede gençler boş zamanlarını kendi ilgi alanlarına yönelik olan kulüplerde geçirebiliyor. Her açıdan öğrencilerin keyifli bir dönem geçirmeleri için çok sayıda olanak sunuluyor.

Eğer siz de üniversite eğitimi için yurt dışını tercih ediyorsanız ve Donetsk Ulusal Üniversitesi eğitimi ile geleceğe umutla bakan gençler kervanına katılmak istiyorsanız zaman kaybetmeden konuya dair detaylı bilgi alın. Yurt dışında eğitim danışmanlığı hizmeti veren firmalar ile görüşerek merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt bulabilir ve gerekli prosedürü öğrenerek kayıt işlemlerinizi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

  • UKRAYNA’DA ULAŞIM
  • Ukrayna birçok büyük Avrupa ülkesiyle bağlantılıdır ve birçok uluslararası uçuş Ukrayna’yadır.
  • Uluslararası trenler birçok ülkeden Ukrayna’ya girmektedir. Karadeniz’den Akdeniz’e çeşitli şehirlerden gemiler mevcuttur.
  • Birçok şehir ve kasabaya otobüs servisleri mevcuttur.
  • Ukrayna’da sınırsız sayıda taksi hizmeti mevcuttur. Ukrayna’da otomobil kullanmaları için yabancıların uluslararası sürücü belgesine ihtiyacı vardır.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Eurostar İnstagram

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!