Kiev Politeknik Üniversitesi

Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi

Kiev Politeknik Teknik Üniversitesi ülke üniversiteleri içinde ilk onda yer alan üniversite bölümleri ve fiyatları Avrupadan ekonomiktir.

Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi

Ukrayna’nın en büyük üniversitesi olan Kiev Politeknik (Teknik)  Üniversitesi oldukça geniş kapsamlı bir eğitim kurumu halini aldı. Üniversite bünyesinde 20 fakülte, 10 eğitim ve araştırma kurumu, 12 araştırma enstitüsü ve 14 araştırma merkezi bulunuyor. Deneyimli ve başarılı bir öğretim üyesi kadrosuna sahip olan üniversitede 375 profesör görev yapıyor. Her yıl çok sayıda öğrencinin tercih ettiği okul, yurt dışından gelen yabancı öğrenciler tarafından da ilgi görüyor.

Taban Puanları

Bu okulda eğitim almak isteyen gençlerin 1 yıl boyunca Ukraynaca, Rusça ya da İngilizce dillerinde hazırlık eğitimi alması gerekiyor. Kiev Politeknik (Teknik)  Üniversitesi hazırlık eğitimi 10 ay sürüyor. Ancak bu süre zarfında öğrenciler sadece yabancı dil eğitimi almıyor. Aynı zamanda matematik, fizik, kimya ve biyoloji gibi dallarda da temel eğitimleri alıyor ve bu sayede daha önceki bilgi eksiklerini tamamlamış, güncellemiş oluyorlar. Dolayısıyla tüm öğrenciler branş eğitimlerine başladıklarında aynı bilgi düzeyine sahip olabiliyorlar.

Kiev Ulusal Politeknik Üniversitesi Akredite Programları

Program Akredite Kurumu
Makinelerin Dinamiği ve Gücü Avrupa Akreditasyon Kurumu
Yüksek Lisans Programları Avrupa Akreditasyon Kurumu
Bilişim ve Bilgisayar Bilimleri Avrupa Akreditasyon Kurumu
Sosyoloji ve Hukuk Avrupa Akreditasyon Kurumu
Fizik ve Güzel Sanatlar Yüksek Öğrenim Kalite Güvencesi Ajansı

Çeşitli alanlarda yapılan sıralamalarda Ukrayna üniversiteleri arasında pek çok dalda ilk sırada yer alan Kiev Politeknik (Teknik)  Üniversitesi Türkiye’den de çok sayıda öğrencinin eğitim almak için tercih ettiği okullar arasında yer alıyor. Geniş bir kampüse sahip olan okulda dinlenme alanları, spor alanları, aktivite alanları bulunuyor. Öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebileceği çok sayıda etkinlik ile hareketli ve keyifli bir eğitim dönemi geçirmeleri sağlanabiliyor.

Üniversite Kampüs İmkanları

Bir yandan mesleki eğitim alan gençler diğer yandan kendi ilgi alanlarına dair kişisel gelişimlerini de sürdürebiliyorlar. Örneğin müziğe ilgi duyan gençler okul bünyesinde verilen müzik kurslarına herhangi bir ödeme yapmadan katılabiliyor. Böylece pek çok alanda yeni hobiler edinen öğrenciler kendilerini geliştirmeye devam edebiliyorlar. Kiev Politeknik (Teknik) Üniversitesi bilime maksimum düzeyde önem veren okullar arasında yer alıyor. Öğrencilere bilimsel açıdan farklı yaklaşımlar sunarak teorik bilgilerini pratiğe dökme olanakları da sunuluyor.

Dönem içerisinde teorik eğitim alan gençler bir süre sonra bu bilgilerini uygulamalı olarak deneyimleme şansını elde edebiliyor. Sonuç olarak Kiev Politeknik (Teknik)  Üniversitesi mezunları eğitim aldıkları alanda kendilerine tam olarak güvenebilen, donanımlı ve yetişmiş birer birey olarak kendi meslek yaşantılarına başlayabiliyorlar. Öğrenciler için her türlü imkanın sunulduğu yurtlar da yine kampüs içerisinde mevcut. Ancak yurtta kalmak istemeyen öğrenciler gayet cüzi düzeyde bir ödeme yaparak ev kiralayabiliyor. Bu sayede yalnız ya da ev arkadaşlarıyla yaşayabiliyor.

1898 yılında kurulan ve son derece kökü bir eğitim kurumu olan Kiev Politeknik (Teknik)  Üniversitesi bünyesinde eğitim almak isteyen gençlerin herhangi bir sınava girmeleri gerekmiyor. Ayrıca yıllık eğitim ücretleri pek çok üniversitenin yıllık eğitim ücretleri ile kıyaslandığında gayet cüzi rakamlardan oluşuyor. Orta gelirli aileler de çocuklarının bu köklü eğitim kurumunda üniversite okumasını sağlayabiliyor. Konuya dair her türlü bilgiyi hemen edinmek için yurt dışında eğitim danışmanlığı firması ile görüşebilirsiniz.

YÖK tanınırlığı olan Ukrayna üniversitelerinden biri de Kiev Ulusal Teknik Üniversitesidir. Bu sayede üniversite diploması YÖK denkliği sağlanabilmektedir.

 • Bilişim ve Bilgisayar Mühendisliği
 • Bilgisayar Sistemleri ve Ağları
 • Yazılım Mühendisliği
 • Hukuk
 • Enerji Mühendisliği
 • Yönetim ve Pazarlama
 • Elektronik Mühendisliği
 • Biyoteknoloji
 • Biyomedikal Mühendisliği
 • Moleküler Biyoteknoloji
 • Kimya Teknolojileri ve Kimya Mühendisliği
 • Üretim Mühendisliği
 • Elektrik Enerjisi Mühendisliği
 • Havacılık ve Uzay Sistemleri /Aviyonik
 • Havacılık Uzay Teknolojileri
 • Uçak Mühendisliği
 • Uçaklar ve Helikopterler

Tercih Sebepleri

Kiev Politeknik ÜniversitesiIgor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!