Ukrayna’da Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi

Ukrayna’da Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması öğrencilerin yurtdışında sorunsuz şekilde eğitim görmelerine vesile olmaktadır.

Ukrayna’da Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi

Bilimsel çalışmalar yapmak, bilime meraklı olmak ve makaleler yayınlamak, kariyerini akademik olarak sürdürmek isteyenler yurtdışı seçeneklerini düşününce doğrudan Ukrayna’da Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi almak istiyorlar.

Ülkedeki üniversitelerin eğitim kalitesi açısından yüksek bir saygınlığa sahip olması, dünyanın en iyi kütüphanelerine sahip olmaları, teknolojik olarak hiçbir eksiğinin olmaması gençler için çok önemli. Üstelik okullardaki akademisyenler ülkenin en iyi uzmanlarından oluştuğu gibi, gençlerin ufuklarını açan, onlara bambaşka dünyalar sunan bilim adamlarının sayısı da bir hayli fazla. 1,5 yıl süren Master yani Yüksek Lisans eğitim dili Rusça, İngilizce, ve Ukraynacadır. Sadece lisans diplomasıyla başvuruda bulunabilirsiniz ki herhangi bir lisans derecesi ön koşul olarak ileri sürülmez.

Ukrayna’da yapacağınız akademik çalışmalar hangi üniversiteye giderseniz gidin fark yaratmanız anlamına gelecektir. 1,5- 2 yıl süren Yüksek Lisans, 3 ile 5 yıl civarı süren Doktora eğitimleri sayesinde gelecekte isim yapmış bir akademisyen olabilirsiniz. Eğitiminize devam etmek için Ukrayna’da Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi araştırmalarını yaparken mutlaka doğru kişilerle görüşmelisiniz. Başvuru tarihleri Haziran ayında başlayıp, Eylül ayına kadar sürmektedir. Kontenjanların durumuna göre başvuru süreleri kısalabilir veya uzayabilir, o yüzden işlerinizi asla son ana bırakmamalısınız. Başvuruların bölümlere göre değişiklik gösterdiğini de aklınızdan çıkarmamalısınız.

Ukrayna’da Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitimi Akademik Kariyer Yapabilirsiniz

Eğitimini aldığınız alan dışında da Yüksek Lisans veya Doktora yapabilirsiniz. Doğrudan merak ettiğiniz, ilginizin olduğu bir başka alana başvuruda bulunabilirsiniz.

Ukrayna’da Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi almak için önce hazırlık okuluna gider ve Rusça eğitim alırsınız. Aynı zamanda İngilizce ve Ukraynaca da öğreneğiniz için ülkede yaşarken dil problemi de çekmezsiniz. Oldukça uygun harç bedelleri olan eğitimlerde Rusça, İngilizce ve Ukraynaca verilen eğitme göre de ücretler değişebilir. Yine de diğer üniversitelerde olduğu kadar pahalı olmadığından bütçenizi asla zorlamamış olursunuz.  Belli bölümlerden alınan diplomaların Türkiye’de tanındığını da belirtelim.

Hangi bölümde, hangi dilde eğitim alacağınızı, ödeyeceğiniz harç bedellerini, hangi şehirde, hangi koşullarda konaklayabileceğinizi ve daha da fazlasını Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarından kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Sizlere bilgi veren danışmanlar, bir zamanlar Osmanlı toprağı olan, kültürü ve tarihi ile göz dolduran Ukrayna’da eğitim alınca ne gibi avantajlara sahip olacağınızı da anlatacaklardır. Bilgi açısından tam donanımlı bir eğitim almanızın yanı sıra, ülkenin kültürel ve sanatsal faaliyetlerini her şehirde sonuna kadar hissedebilirsiniz.

Türkiye’ye döndüğünüzde daha iyi okullarda çalışmayı düşünüyorsanız, Ukrayna’da elde edeceğiniz bilgi ve beceriler, alacağınız diploma ve diğer avantajlarınız bu hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.

Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Tarafından desteklenmektedir WordPress. Tarafından tasarlanmıştır WooThemes

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!