Ukrayna Üniversiteleri Makine Mühendisliği

Ukrayna Üniversiteleri Makine Mühendisliği

Bütçelerini zorladığı için hayallerini gerçekleştiremeyen kişiler Ukrayna üniversiteleri makine mühendisliği bölümünde okumayı tercih etmektedirler.

Ukrayna Üniversiteleri Makine Mühendisliği

Ygs ve Lys sınavlarında en çok tercih edilen ve puanı en yüksek olan bölümlerden biri Makine Mühendisliği’dir. Erkek öğrenciler kadar son yıllarda bayan öğrencilerin de ilgisini çeken bu bölüm için harıl harıl ders çalışan öğrenciler sınavlarda istedikleri puanı alamayınca büyük üzüntü yaşıyorlar. Ya yeniden sınava giriyorlar ya da başka bölüme kayıt yatırıyorlar. Ancak içlerinden bir kısmı bu ikisi yerine şansını doğru kullanarak Ukrayna Üniversiteleri Makine Mühendisliği bölümlerine başvuru yapıyor. Sanıldığı gibi pahalı bir eğitimi olmayan Ukrayna üniversitelerine kayıt yaptırmanın tek şartı harç bedelini ödemek ve tabi ki lise diploması sahibi olmak, o kadar. Bunlar dışında öğrencileri zorlayacak hiçbir kural, koşul söz konusu değil.

Ukrayna Üniversiteleri Makine Mühendisliği bölümleri, ülkenin hemen her şehrinde var. Öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirlerin başında başkent Kiev gelse de, diğer şehirler de son derece yoğun ilgi görüyor. Lviv, Odessa, İvano-Franvisk Herson, Dnipropetrovsk, Lugansk ve Donetsk gibi şehirlerde bulunan Teknik veya Teknoloji Üniversitelerinde eğitim alabilirsiniz. Tüm şehir üniversitelerinde okurken Rusça eğitim alacaksınız. Saydığımız eğitim kurumlarının harç bedelleri birbirinden farklılık gösterse de ortalama olarak 2000$ ile 6000$ arasında değişmektedir.

Uluslararası Çalışma Olanakları Elde Edin

Yurtdışı eğitimlerinde sınava girmemek, doğrudan lise diploması ile başvuruda bulunabilmek gerçekten büyük şanstır. Avrupa’da bulunan bu üniversiteler de öğrencilere asla sınav koşulu getirmiyorlar ve verdikleri eğitimde Bologna Eğitim Kriterleri’ne uyuyorlar. Teknolojiye adapte olmuş modern dersliklere sahip olan okulların akademik kadroları hem çok geniş, hem de çok güçlü isimlerden oluşuyor. Öğrencilere verilen teorik bilgiler aynı zamanda pratik deneyimlerle de destekleniyor. Eğitimleri esnasında öğrencilerimiz staj yapma, değişik projelerde yer alarak kendilerini gösterme şansını da elde edebiliyorlar.

Ucuz bir ülke olması nedeniyle tüm şehirlerde okuyan gençlerimiz hiç zorlanmadan öğrencilik geçiriyorlar. Çoğu Türk öğrenci fiyatların uygun olmasından ötürü yurtları değil, ev kiralamayı tercih ediyorlar. Derslerin dışında kalan vakitlerde kültür turlarına çıkıyor, sinema veya opera gibi etkinliklere katılıyorlar. Gece gündüz sokakların hareketli olduğu, gençlerin her daim kendilerini iyi hissedecekleri etkinliklere katıldıkları Ukrayna’da gerçekten mutlu bir eğitim hayatınız olacak.

Ukrayna Üniversiteleri Makine Mühendisliği bölümünde öğrenci olmak için merkez ofisi İstanbul’da bulunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofisleriyle görüşün. Sizinle yakından ilgilenecek olan uzmanlara şehirler hakkında merak ettiklerinizi veya mezun olduğunuzda sizi bekleyen ne gibi avantajlar olduğunu sorabilirsiniz. Her türlü kayıt işleminizi de yapacak olan yetkililer sayesinde her işiniz kolayca hallolmuş olacaktır.

Konumu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!