Ukrayna Üniversiteleri Hakkında Bilgi

Ukrayna Üniversiteleri Hakkında Bilgi

Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasıdır. Rehberlik hizmeti sağlayan profesyonel firmayı tercih edebilmeniz için birçok neden olacak.

Ukrayna Üniversiteleri Hakkında Bilgi

Mühendislik, Tıp, Hukuk, Mimarlık veya Mühendislik gibi alanlarda eğitim almayı kafanıza koyduysanız ve yurt dışında okumaya hevesliyseniz Ukrayna’da Ygs ve Lys olmadan tüm bu bölümlere ve daha fazlasına kayıt yaptırabilirsiniz. Ukrayna Üniversiteleri hakkında bilgi almak isteyen gençler için hazırladığımız bu yazıda internette dolaşan bilgi kirliliğinden sizleri uzaklaştırmayı hedefliyoruz.

Bilmeniz gereken ilk şeylerden biri, Ukrayna’da başkent Kiev’de bile sadece 20 üniversite olduğu ve diğer şehirlerde de Avrupa’da, hatta dünyada hatırı sayılır bir saygınlığa sahip olan çok sayıda üniversitede okuyabileceğinizdir. Tüm okullarda ülkenin en çok isim yapmış, alanında en uzman akademisyenleri ders vermektedir. Bu alanlar dışında Denizcilik konusunda da tercih edilebilecek üniversitelere sahiptir. Her sene belli kontenjanlar dahilinde çok sayıda Türk öğrenciyi sınavsız ve taban puan olmadan kayıt için davet eden Ukrayna üniversiteleri çok büyük bir şanstır.

Mezunlarına Europass diploması veren üniversiteler Türkiye’de tanınan belgeleri sayesinde öğürencilerin iş sahalarını daha da genişletmelerine neden olmaktadır. Eğer hedefinizde Mühendislik gibi bir alanda eğitim almak varsa Rusça da öğreneceğiniz için Rusya’da çok kolay iş bulabilirsiniz. İngilizce, Rusça ve Ukraynaca da öğrenebilirsiniz. Ukrayna üniversiteleri hakkına bilgi verirken sizlere bu kaliteli eğitimi senelik çok uygun rakamlara alabileceğinizi de söyleyelim. Kapılarını size sonuna kadar açan üniversiteler harç bedelleri sayesinde ailenize yük olmaktan sizi kurtarıyor ve rahat bir öğrencilik geçirmenizi sağlıyor.

Geleceğinizi Ukrayna Üniversiteleriyle Oluşturun

Binlerce öğrencinin her sene kayıt yaptırdığı üniversitelerin başvuru tarihleri genellikle Haziran ayında başlıyor ve en geç Aralık ayına kadar sürüyor. Tabi ki bu sürenin kontenjanların dolması halinde çok daha kısa olacağını da ekleyelim. Ukrayna Üniversiteleri hakkında bilgi istenen konulardan biri de harç bedelleridir. Şunu mutlaka söylemeliyiz ki, Avrupa’daki hiçbir ülkede bu denli kaliteli bir eğitimi aynı rakamlara alamazsınız. Ciddi anlamda iyi üniversitelere sahip olan ülkede yaşamın kendisi gibi, eğitim bedelleri de çok ucuz. Gençlere kariyer eğitimi sunan üniversiteler yüksek lisans ve doktora programları da veriyorlar. Eğitimler esnasında hem Rusça, hem İngilizce, hem de Ukraynaca öğrenmek de büyük bir şans anlamına geliyor.

Sınavsız, taban puansız öğrenci kabul eden Ukrayna’da okurken Kredi Yurtlar Kurumu’ndan geri ödemeli burs kredisi alabilir, barınmak için yurtları tercih edebilir veya arkadaşlarınızla eve çıkabilirsiniz. Hayat çok ucuz olduğu için asla zorlanmayacaksınız. Türkiye’ye yakın bir ülke olmasının avantajını da yaşayacağınız gibi, alacağınız diploma sonrasında isterseniz Ukrayna’da da çalışabilir yahut diğer ülkelerde de iş başvurusu yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için sizleri mutlaka Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize bekliyoruz.

Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!